Galinga „Moderna Covid“ vakcinos siūloma apsauga nesumažėja per pirmuosius šešis mėnesius po antrosios dozės. pareiškimas bendrovė paskelbė ketvirtadienio rytą prieš skambindama.

Tačiau pokalbio metu „Moderna“ vadovai sakė, kad tikėjosi, jog šį rudenį reikės stiprintuvų, kad būtų galima kovoti su „Delta“ variantu, kuris tapo įprastas Jungtinėse Valstijose po rezultatų surinkimo.

„Manome, kad greičiausiai prireiks trečiosios stiprintuvo dozės, kad būtume kuo saugesni žiemos sezono metu Šiaurės pusrutulyje“, – sakė daktaras Stephenas Hoge, „Moderna“ prezidentas.

Vokietija, Izraelis ir Prancūzija nusprendė skirti stiprintuvus potencialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms, pvz., Pagyvenusiems žmonėms ar žmonėms, kurių imuninė sistema yra sutrikusi, arba abiems, kad sustiprintų jų imunitetą, kai susidaro Delta sukeltas antplūdis. Bideno administracija svarsto panašią strategiją.

Tačiau mokslininkai nepasiekė bendro sutarimo dėl to, ar norint sustiprinti visiškai skiepytų žmonių imunitetą, reikia stiprinti. Trečiadienį Pasaulio sveikatos organizacija paragino iki rugsėjo pabaigos taikyti moratoriumą stiprintuvams. Grupė paragino sveikatos lyderius sutelkti dėmesį į skiepijimą 10 procentų žmonių visose šalyse.

Maisto ir vaistų administracijos patariamojo skiepų komiteto narys daktaras Paulas A. Offitas teigė, kad iki šiol pateikti „Moderna“ ir kitų vakcinų gamintojų pateikti duomenys nepateisina tolesnių kelių mėnesių stiprintuvų diegimo. Pasak jo, to neprireiktų, nebent būtų įrodyta, kad vakcinos nebesaugo žmonių nuo sunkių ligų.

„Jūs norite, kad ši vakcina apsaugotų nuo tokių ligų, dėl kurių turėtumėte kreiptis į gydytoją arba būti hospitalizuotiems“, – sakė jis. „Ir kol nepamatysite jokių įrodymų, kad tai netiesa, jums nereikia revakcinacijos dozės“.

„Moderna“ duomenys buvo gauti iš naujos klinikinio tyrimo analizės, kuri prasidėjo 2020 m. Liepos pabaigoje ir iš viso įdarbino 30 000 savanorių JAV. Lapkritį bendrovė paskelbė, kad vakcinos veiksmingumas yra 94,1 proc. Po šešių mėnesių šis skaičius labai nepasikeitė, pranešė bendrovė.

„Džiaugiamės, kad mūsų vakcina„ Covid-19 “per šešis mėnesius rodo ilgalaikį efektyvumą-93 proc., Tačiau pripažįstame, kad„ Delta “variantas yra didelė nauja grėsmė, todėl turime išlikti budrūs“,-sakė „Moderna“ generalinis direktorius Stéphane Bancel. pareiškime.

Tyrimas parodė, kad vakcinos veiksmingumas prieš sunkų „Covid-19“ buvo 98,2 proc. Nors trys savanoriai, gavę placebą, mirė nuo „Covid-19“, nė vienas vakcinuotas savanoris to nepadarė.

„Iš šių duomenų darome išvadą, kad mūsų veiksmingumas išliko nuolat aukštas ir patvarus visą stebėjimo laikotarpį“,-skambindama uždarbiui sakė daktarė Jaqueline Miller, „Moderna“ vyresnioji viceprezidentė.

Praėjusią savaitę „Pfizer“ ir „BioNTech“ paskelbė išsamią ataskaitą apie savo mRNR vakcinos patvarumą po šešių mėnesių. Bendrovės apskaičiavo, kad pirmuosius du mėnesius po antrosios dozės vakcinos veiksmingumas prasidėjo 96,2 proc. Po to jis sumažėjo iki šešių mėnesių iki 83,7 proc.

Tačiau ekspertai įspėjo, kad apskaičiuotas „Pfizer-BioNTech“ tyrimo sumažėjimas galėjo būti statistinis artefaktas. Vien tik tikimybė gali lemti skirtingą veiksmingumo įvertinimą skirtingu metu. „Remdamasis vien šiuo tyrimu, nemanyčiau, kad silpnėja imunitetas“, – sakė Johns Hopkins Bloomberg visuomenės sveikatos mokyklos epidemiologė Maria Deloria Knoll.

Tikimasi, kad kitą mėnesį FDA visiškai patvirtins „Pfizer-BioNTech“ vakciną. Birželio 1 d. „Moderna“ pateikė galutinį vakcinos patvirtinimą ir tikisi užbaigti savo pateikimą rugpjūčio mėn. Taip pat tikimasi, kad „Pfizer“ šį mėnesį paprašys FDA patvirtinti revakcinaciją.

Norėdami įvertinti savo vakcinos veiksmingumą, „Moderna“ tyrėjai pažvelgė į tyrimo duomenis iki kovo pabaigos. „Delta“ variantas JAV netapo įprastas iki savaičių. Todėl, remiantis klinikiniu tyrimu, jie negali nustatyti, kaip vakcina apsaugo žmones nuo Delta.

Birželio mėnesį Moderna paleistas išsamią informaciją apie eksperimentą, kurio metu jo tyrėjai ištyrė žmonių, gavusių vakciną nuo Delta varianto, antikūnus. Jie nustatė, kad antikūnai buvo vidutiniškai mažiau veiksmingi blokuojant variantą nuo ląstelių užkrėtimo.

Ketvirtadienį paskelbtame uždarbio pranešime bendrovė pateikė išsamią informaciją iš papildomų tyrimų. Jie nustatė, kad prieš šešis mėnesius po antrosios dozės antikūnų prieš variantus stiprumas smarkiai sumažėjo.

„Moderna“ sukūrė daugybę stiprintuvų ir juos išbandė klinikinių tyrimų metu. Ketvirtadienį bendrovė pranešė, kad stiprintuvas, turintis pusę pradinės kompozicijos dozės, sustiprino antikūnus prieš „Delta“ variantą žymiai viršijantį lygį netrukus po to, kai savanoriai gavo dvi pradines dozes.

Mažėjantys antikūnai kartu su pastaruoju metu plintančiu infekcijų skaičiumi turėtų paskatinti stiprinimą, sakė dr. Hoge. „Manome, kad šį rudenį greičiausiai prireiks revakcinacijos, ypač atsižvelgiant į„ Delta “variantą“, – sakė jis.

Rebecca Kahn, Harvardo TH Chan visuomenės sveikatos mokyklos doktorantė, nesutiko.

„Šie 3 fazės rezultatai pabrėžia, kad vakcinos yra labai veiksmingos“, – sakė ji. „Nors svarbu ir toliau vertinti jų veiksmingumą, palyginti su naujais variantais, pirmenybė turi būti teikiama visuotinei prieigai prie pirmosios ir antrosios dozių“.

Praėjusią savaitę skambindamas dėl pajamų, „Pfizer“ taip pat teigė, kad jo stiprintuvas padidino antikūnus virš jų pradinio lygio. Abiejų bendrovių stiprinamieji tyrimai dar turi būti paskelbti moksliniame žurnale.