Mėsos rūšys: klasifikacija ir pagrindiniai skirtumai

The mėsa pagal apibrėžimą Apskritai, tai yra gyvūnų audiniai, dažniausiai raumenys, kuriuos vartojame kaip maistą ir kurie buvo paplitę žmonių mityboje nuo seniausių hominidų.

Nors vėliau jis buvo papildytas augalų rūšimis ir nuo medžioklės perėjome prie prijaukinimo, tačiau skiriasi mėsos rūšys Tokie kaip jautiena, kiauliena, paukštiena, avys ir ožkos ir toliau yra vieni daugiausiai suvartojamų produktų pasaulyje, neatsižvelgiant į vegetarišką ar veganišką dietą, kuri pašalina šių maisto produktų vartojimą.

Nesvarbu, ar esate gastronomijos gerbėjas, ar profesionalas, išmanantis visas rūšis mėsos gaminiai padeda nustatyti jų skirtumus, naudą ir pritaikyti įvairiems paruošimams virtuvėje.

Kokios mėsos rūšys yra?

Pirmas dalykas, kai kalbame apie tipus pasaulio mėsayra atskirti egzistavimą raudona mėsa Y Balta mėsakuri yra labiausiai pripažinta klasifikacija visame pasaulyje, jas galima suskirstyti į skirtingus tipus.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad žuvis priskiriama kitokiai mėsos rūšiai ir turi savo kategoriją, į kurią patenka ne tik žuvys, bet ir vėžiagyviai, moliuskai, vėžiagyvių rūšys.

 • raudona mėsa
 • Balta mėsa
 • Jautiena
 • Paukščių mėsa
 • Triušiena
 • Kiauliena
 • Aviena ir ožka

raudona mėsa

jautiena

Gastronominiu ir kulinariniu požiūriu raudona mėsa reiškia rausvą arba raudoną spalvą, kurią šie maisto produktai turi neapdoroti ir gaunami iš žinduolių, tokių kaip karvės, buliai, šernai, elniai ir kai kurių rūšių paukščiai, pavyzdžiui, balandžiai. , kurapkos, stručiai ar putpeliai.

Apskritai paukštiena laikoma Balta mėsatačiau yra išimčių, pavyzdžiui, antis ir žąsis, kurios laikomos raudonomis.

Jei paklausite savęskokios yra raudonos mėsos ir rūšys Populiaresnis? Mes randame šiuos dalykus:

 • Jautiena: Kepsniams, kepsniams, troškiniams, šašlykams
 • Kiauliena: Šonkauliai, kumpiai, krūtinėlė, mentė, mentė
 • Arkliena: Kepsnys, Milano, troškiniai, troškiniai
 • avies mėsa: ėriukas, avis, avis, kaponas ir avinas

Daugelis taip pat stebisi, ar kiauliena yra balta arba raudona ir čia yra gana įdomus momentas, nes jei gyvūnas yra suaugęs, jis laikomas raudona mėsa, o jei tai yra kiaulė žindoma, ji patenka į baltos mėsos klasifikaciją, tas pats su ėriena, kuri, priklausomai nuo ant pjūvio ir gabalo gali būti raudona arba balta mėsa, kaip ir nugarinės (raudonos) ir nugarinės (baltos) atveju.

Kita vertus, rausvą mėsos spalvą lemia jos koncentracija mioglobinasbaltymas, randamas žinduoliuose ir susijęs su deguonies perdirbimo būdu, kai, pavyzdžiui, kiaulienoje ir kepsnyje šio heteroproteino koncentracija yra nuo 0,1 iki 0,3 %, o baltoje mėsoje, pvz., vištienoje, yra šios vertės. mažiau nei 0,05%.

Kalbant apie raudonos mėsos suvartojimą, manoma, kad 2019 metais jos buvo 59,5 mln. USDA skaičiai (Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamentas), o Jungtinės Valstijos yra pagrindinė vartotoja, kuri sudaro 20 % viso pasaulio suvartojimo.

Kita vertus, Europos Sąjungoje 2018 m jautienos 8,02 mln. tonų, nors manoma, kad bėgant metams tai mažės, o tai gali būti siejama su mažesne gamyba ir mažu šios veiklos pelningumu, be to, kainos padidėjimas ir įvairūs tyrimai, susiję su šios rūšies mėsos vartojimo žala.

 • Raudonos ir perdirbtos mėsos vartojimo kancerogeniškumas:

Jau seniai diskutuojama, ar raudonos mėsos vartojimas yra rizikos veiksnys, sukeliantis įvairių rūšių vėžį, pvz., širdies ligas ar 2 tipo diabetą.

PSO nurodo, kad raudona mėsa yra gauta iš žinduolių, tokių kaip jautiena, veršiena, kiauliena, ėriena, arklys, ožka ir kt., o perdirbta mėsa apima dešras, apdorotą, sūdytą ar rūkytą mėsą.

Pasaulio sveikatos organizacijos nurodytos rizikos yra pagrįstos ribotais įvairių tyrimų įrodymais ir, nors jie yra maži, jie apskaičiavo, kad mažiausiai 34 000 mirčių nuo vėžio per metus gali būti susiję su dieta, kai vartojama daug perdirbtos mėsos.

Kalbant apie raudoną mėsą, jos vartojimas nėra įrodytas kaip vėžio priežastis, tačiau, jei būtų įrodyta įvairių susijusių tyrimų, kalbėtume apie tai, kad dietos, kuriose gausu raudonos mėsos, yra susijusios su mažiausiai 50 000 mirčių nuo vėžio per metus kiekviename. šie tyrimai nėra įtikinami.

Norėdami gauti daugiau informacijos šia tema, galite apsilankyti Ši studija PSO 2015 metų apdovanojimas.

Balta mėsa

Vištiena

Balta mėsa pasižymi mažiau rausva spalva ir tuo, kad ji nėra kilusi iš žinduolių. Ši klasifikacija gali skirtis priklausomai nuo vietos ir regionų, kuriuose ji vartojama, kultūros, tačiau apskritai paukštiena ir triušiena yra viena iš labiausiai paplitusių.

Balta mėsa, sąrašas Norėdami sužinoti dažniausiai gastronomijoje naudojamas rūšis:

 • Vištiena: krūtys, šlaunys, šlaunys
 • Kalakutiena: krūtinėlės, filė, malta mėsa
 • Višta: Specialiai tinka sriuboms, troškiniams, troškiniams
 • Triušis: Gaminiai, tokie kaip salmorejo, troškiniai, kotletai, troškiniai
 • išskirtinis Kaip ir aviena Y kiaulė kaip ir nugarinės atveju, kuri, būdama jauna, laikoma balta mėsa.

Nors šios rūšies mėsos vartojimas siejamas su privalumų sąrašu, pvz kalakutų maistinės vertės ir vištiena priešais jautienakai laikoma mažai riebios mėsosSvarbu tai paminėti skirtingi tyrimai nustatė, kad jų sudėtyje taip pat yra didelis cholesterolio kiekis.

Tačiau tai nereiškia, kad jos vartojimas yra žalingas, jei tik tai daroma apdairiai, į ką atkreipia dėmesį Ispanijos širdies fondas arba FEC, laikydami baltą mėsą sveikos mitybos sąjungininke dėl vidutinio riebumo ir baltymų kiekio. Lygiai taip pat jie juos sieja kaip mažesnę ligų, tokių kaip nutukimas, širdies ligos ar 2 tipo diabetas, rizikos veiksnį.

Pagrindiniai raudonos ir baltos mėsos skirtumai

įvairių rūšių mėsa

Žinome, kad jie skiriasi spalva, nes raudonieji turi didesnį mioglobino baltymo kiekį, bet kokie dar jų skirtumai?kas yra liesa mėsa?, kuriame yra didesnis baltymų kiekis? Pažiūrėkime viską žemiau:

 • Raudonoje mėsoje yra daugiau purino – junginio, kurį reikia kontroliuoti, nes jis padidina šlapimo rūgšties kiekį.
 • Raudona mėsa yra sultingesnė nei balta mėsa, tai reiškia, kad joje yra daugiau sočiųjų riebalų, todėl ji laikoma riebios mėsos ir kad jis turėtų būti vartojamas retkarčiais, o baltieji turi mažiau riebalų
 • Sudėtis iš mėsos maistinių medžiagų balta spalva skiriasi priklausomai nuo jos gabalo, pavyzdžiui, įvairių rūšių kiaulienos gabalai laikomi liesos mėsoskurių riebumas yra vidutinis, palyginti su jautiena ar mėsa jautiena
 • Raudona mėsa paprastai yra kaloringesnė nei balta mėsa
 • Naujoji Harvardo universiteto sveikos mitybos piramidė rekomenduoja vartoti mažai raudonos mėsos, kitaip nei baltos mėsos, kuri labiau leidžiama laikantis subalansuotos mitybos, ką matote. čia.

Kokia yra labiausiai paplitusi ir vartojama mėsos rūšis?

kiaulienos nugarinė

Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, pasaulyje dažniausiai vartojama kiauliena – 36 proc., paukštiena – 33 proc., jautiena – 24 proc., ožka ir avis – vos 5 proc. vartojimo.

Ispanijos atveju, remiantis naujausiais duomenimis iš FAO, pirmiau minėtos organizacijos ir jos santrumpos anglų kalba, ji išsiskiria tuo, kad šalis, kurioje suvartojama daugiausiai mėsos Europos Sąjungos, vienam žmogui per metus suvartojant iki 100 kg, tai atitinka apie 275 gramus per dieną.

Panašiai galite pažvelgti į tai Vikipedijos infografika kur skaičiuojamas įvairių rūšių mėsos suvartojimas visame pasaulyje ir jos…