Kam skirtas šis vaistas?

Angiotenzinas II yra medžiaga, dėl kurios susiaurėja kraujagyslės ir dėl to padidėja kraujospūdis. Losartanas mažina kraujospūdį, blokuodamas medžiagos, vadinamos angiotenzinu II, poveikį kraujagyslių sienelėms.

Šis vaistas taip pat gali būti naudojamas pacientams, kurių šlapime yra baltymų ir kitų širdies ligų.

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

  • Nenutraukite vaisto vartojimo nepasitarę su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju
  • Šį vaistą galima vartoti valgio metu arba nevalgius

Ką daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

  • Jei praleidote dozę, išgerkite praleistą dozę, kai tik prisiminsite. Jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, vartokite tik įprastą dozę. Nedvigubinkite dozės ir nenaudokite papildomų vaistų, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba planuojate pastoti. Kai sužinosite, kad esate nėščia, kuo greičiau nutraukite vaisto vartojimą. Šio vaisto vartojimas gali sužaloti ir mirti besivystančiam vaisiui.

Kai vartojate šį vaistą, gydytojui gali tekti stebėti kalio kiekį ir inkstų funkciją.

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

Šalutinis poveikis yra galvos svaigimas ir apsvaigimas atsistojus.

Dėl kokių retų, bet rimtų šalutinių poveikių man reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

  • Patinęs veidas/akys/lūpos/liežuvis
  • Sunku kvėpuoti
  • Niežtintys odos bėrimai visame kūne

Jei pasireiškė bet kuris iš šių simptomų, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Labai retai šis vaistas gali sužaloti ar pažeisti kepenis. Kepenų pažeidimas gali atsigauti savaime. Tačiau kai kuriais atvejais tai gali sukelti rimtą kepenų pažeidimą. Nustokite vartoti šį vaistą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote tamsios spalvos šlapimą arba šviesių išmatų, pykinimą, vėmimą, apetito praradimą, skrandžio skausmą arba pageltusį akių ar odos spalvą. Šio šalutinio poveikio tikimybė yra labai maža. Dauguma pacientų šį vaistą vartoja be problemų. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jei nerimaujate dėl vartojamų vaistų.

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

  • Laikykite vaistus vėsioje, sausoje vietoje, apsaugotoje nuo karščio, drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių.
  • Laikykite vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.
  • Išmeskite visus vaistus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs.

Kaip turėčiau saugiai išmesti šį vaistą?

Supakuokite šį vaistą į juodą šiukšlių maišelį ir sandariai uždarykite, prieš išmesdami į šiukšliadėžę arba šiukšliadėžę.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2019 m. gegužės mėn