Prezidentui Bidenui šiandien ketinant kalbėti apie balsavimo teises Filadelfijoje, o Teksaso įstatymų leidybą apėmus chaosui dėl respublikonų pastangų pakeisti rinkimų taisykles, norime jus informuoti apie naujausius pokyčius šiuo klausimu.

Išskaidysime pagrindines naujųjų įstatymų, kuriuos leidžia respublikonai, temas, taip pat demokratų atsakymus. Trumpa versija: demokratų lyderiai neturi jokio akivaizdaus būdo sustabdyti respublikonų remiamus įstatymus, tačiau šių įstatymų poveikis vis dar yra neaiškus.

Savo kalboje Filadelfijoje Bidenas pastangas apriboti balsavimo galimybes vadins „autoritarinėmis ir antiamerikietiškomis“, sakė Baltieji rūmai.

Kai kurie demokratai tikisi, kad prezidento dėmesys įtikins Kongresą priimti balsavimo teisių įstatymo projektą, kuris uždraudžia naujas respublikonų balsavimo taisykles. Bet tai mažai tikėtina. Kongreso respublikonai beveik vienodai priešinasi ambicingiems įstatymams dėl balsavimo teisių. Atrodo, kad kai kurie Senato demokratai, įskaitant Joe Manchiną, nenori keisti filibustro, o tai beveik neabejotinai būtų būtina norint priimti sąskaitą.

Tai kodėl Bidenas kalba kalbą? Iš dalies tai padeda jam išvengti progresyvių demokratų kritikos, kad jis ignoruoja šią temą, kaip mums sakė „The Times“ Baltųjų rūmų korespondentas Michaelas Shearas.

Tačiau atrodo, kad Bidenas nuoširdžiai jaudinasi dėl šio klausimo, o prezidento patyčių sakyklos naudojimas yra viena iš nedaugelio jam prieinamų galimybių. Ilgainiui didelis dėmesys gali padidinti federalinių įstatymų tikimybę, sakė Michaelas.

Teksase demokratų įstatymų leidėjai vakar pabėgo iš valstijos, norėdami atsisakyti respublikonų kontroliuojamos įstatymų leidybos kvorumo, kurio jai reikia norint priimti ribojantį balsavimo projektą. Tikėtina, kad šis žingsnis tik atitolins sąskaitą, o ne sustabdys jos tapimą įstatymu.

Respublikonų pareigūnai pateisino šiuos naujus įstatymus sakydami, kad jie nori kovoti su rinkėjų sukčiavimu. Tačiau nustatyta, kad rinkėjų sukčiavimas nėra plačiai paplitusi problema. Kai kurie iš labai nedaugelio atvejų buvo susiję Respublikonai bando balsuoti daugiau nei kartą.

Įstatymų esmė aiškiai parodo jų tikrąjį ketinimą: jie paprastai skirti padėti respublikonams laimėti daugiau rinkimų.

Iki šiol mažiausiai 14 valstybių yra priėmę įstatymus, kurie suteikia partizanų pareigūnams didesnę kontrolę rinkimų priežiūros srityje – potencialiai leidžiant tiems politikams panaikinti rinkimų rezultatus, kaip Donaldas Trumpas ragino valstybės lygio respublikonus tai padaryti pernai.

Gruzijoje respublikonų kontroliuojama komisija dabar turi galią pašalinti vietos rinkimų pareigūnus ir kai kuriuos jau pašalino. Arkanzasas įgaliojo valstijos valdybą „perimti ir vykdyti rinkimus“ apskrityje, jei GOP valdoma įstatymų leidžiamoji valdžia mano, kad tai yra būtina. Arizonos respublikonai atėmė demokratų valstybės sekretoriaus valdžią rinkimų bylose ir atidavė respublikos generaliniam prokurorui.

Nesunku įsivaizduoti, kaip respublikonų įstatymų leidėjai galėtų naudoti kai kurias iš šių naujų taisyklių, kad diskvalifikuotų pakankamai balsavimo biuletenių, kad išvartytų labai artimų rinkimų rezultatus, pavyzdžiui, tarkime, praėjusių metų prezidento rinkimus Arizonoje ar Gruzijoje. „The Times“ narys Nate’as Cohnas rašė, kad rinkimų ir administravimo nuostatos yra „klastingiausia ir rimčiausia grėsmė demokratijai“ naujuose įstatymų projektuose.

Daugelis respublikonų politikų mano, kad jie mažiau linkę laimėti rinkimus, kai rinkėjų aktyvumas yra didelis, ir yra priėmę įstatymus, kurie apskritai apsunkina balsavimą.

Kai kurie nauji įstatymai riboja išankstinį balsavimą: pavyzdžiui, Ajovoje sutrumpino išankstinio balsavimo laikotarpį iki 20 dienų nuo 29 ir sutrumpintos rinkimų dienos rinkimų dieną. Kitos valstijos apsunkino balsavimą paštu: Florida sutrumpino biuletenių atidavimo laiką ir taip pat pareikalaus, kad rinkėjai paprašytų naujo balsavimo paštu kiekvieniems rinkimams.

Pažymėtina, kad kai kurios nuostatos yra skirtos toms sritims ir grupėms, kurios linkusios link demokratų, pavyzdžiui, juodaodžiams, lotynų kalbos ir jaunesniems rinkėjams. Gruzija sumažino leidžiamų išmesti dėžių skaičių Atlantos didmiesčio rajone iki apytikriai 23 iš 94 – tuo tarpu kai kuriose kitose valstijos dalyse padidėjo konteinerių skaičius. Teksaso respublikonai tikisi uždrausti balsavimą ir kitas priemones, kurias praėjusiais metais patvirtino Hariso apygarda, demokratų tvirtovė. Montana nusprendė, kad studentų pažymėjimai nebėra pakankama rinkėjų identifikavimo forma.

Tai ne taip lengva išsiaiškinti. Įstatymai neabejotinai turi galimybių įgyvendinti savo tikslą sumažinti demokratų, o ne respublikonų, aktyvumą. Glaudžiai susiskaldžiusiose valstybėse, tokiose kaip Arizona, Florida ar Džordžija, arba supančiame kongreso rajone, net nedidelis poveikis gali nulemti rinkimus.

Tačiau pastarojo meto respublikonų pastangos išlaikyti demokratinį aktyvumą tęsiasi B. Obamos prezidentūroje ir, atrodo, kol kas jos nepavyko. „Respublikonas tikslas ribojančių rinkimų įstatymai gali būti niekšiški, tačiau poveikis iki šiol buvo nereikšminga “, – Billas Scheris parašė vakar „RealClearPolitics“. Akivaizdu, kad apribojimai nebuvo pakankamai dideli, kad žmonės nebalsuotų, iš dalies dėl demokratų pastangų išstoti iš balso.

Tačiau naujausi respublikonų apribojimai – ir tie, kurie gali įvykti, kaip ir Teksase – yra reikšmingesni, ir tai kelia netikrumo dėl jų poveikio.

„Mūsų demokratija geriausiai veikia tada, kai manome, kad visi turi surengti laisvus, sąžiningus ir prieinamus rinkimus“, – mums sakė ilgametė rinkimų ekspertė Myrna Pérez (prieš tai, kai Bidenas paskyrė ją federalinei teisėjai). „Ir nors gali pasirodyti, kad jų savanaudiškos prieš rinkėjus nukreiptos pastangos gali atsiliepti, nesuklyskite: mūsų demokratija yra blogesnė vien dėl to, kad jie bandė“.

Aukščiausiasis Teismas laikėsi kitokios nuomonės. Jos paskirta respublikonų dauguma pakartotinai nusprendė, kad valstybės turi teisę apriboti galimybę balsuoti.

  • Kita karščio banga Vakaruose kursto dešimtis gaisrų.

  • Didžiausias JAV gaisras, „Bootleg“ gaisras, paskatino evakuotis visame Oregono pietuose ir grasino Kalifornijos elektros tinklui.

  • Ugniagesių pareigūnai teigė, kad šio sezono pradžioje jo intensyvumas buvo „precedento neturintis“.

„Aš pralaimėjau NYC merų varžybose, bet moterys ir mažumos laimi balsuodamos pagal reitingą“, Maya Wiley teigia „The Washington Post“.

Jamelle Bouie dėl Donaldo Trumpo ir Kapitolijaus riaušių.

Viduramžių paslaptis: Kaip tūkstančio metų senumo prancūziškos monetos atsidūrė Lenkijos kukurūzų lauke?

Funkas: Funkadelic „Maggot Brain“ sukanka 50 metų. Čia yra albumo garso vadovas.

„A Times“ klasika: Išbandykite jogą pradedantiesiems.

Gyvenimai: Edvinas Edwardsas buvo vienintelis Luizianos gubernatorius. Prieš patekdamas į reketą, jis 2002 m. Išgyveno didžiojo prisiekusiųjų tyrimus ir du korupcijos teismus. Jis mirė būdamas 93 metų.

Mėsa yra svarbiausia Eid al-Adha. Tradiciškai žmonės visame islamo pasaulyje šventę pažymėjo aukodami avinėlį arba ožką, karvę ar kupranugarį, priklausomai nuo regiono, namuose ir padalindami jį draugams, šeimos nariams ir vargstantiems. Tačiau šventės pradeda atrodyti kitaip, nes jaunoji karta prisitaiko prie besikeičiančių metų laikų, įstatymų ir vietos skonio, „The Times“ rašo Reemas Kassisas.

Pusryčiai buvo svarbiausias „Eid al-Adha“ akcentas Areejui Bazzari, užaugusiam Saudo Arabijoje ir Jordanijoje. Jos šeimos šventinio stalo žvaigždė buvo subproduktai – troškinta česnaku, kepta su svogūnu arba sumaišyta su kiaušiniais. Nuo tada, kai jos šeima persikėlė į Kaliforniją, Eid al-Adha reiškė didelį šeimos ir draugų susibūrimą su netradiciniais patiekalais, tokiais kaip fattehs ir shushbarak.

Pagrindinis Nadia Hamila patiekalas šventei yra mechoui – lėtai kepta avienos koja. Bet šalutiniai patiekalai labiau linkę į salotas ir daržoves – lengvesni, vasaros kainos. „Aš stipriai tikiu, kad tradicijos turi prisitaikyti“, – sakė ji.

Šis „Eid al-Adha“ yra preliminariai nustatytas liepos 20 d., Antradieniui. Perskaitykite likusią istorijos dalį. – Sanamas Yaras, „Ryto“ rašytojas

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.