Keli būdai natūraliai sumažinti cukraus kiekį kraujyje – HealthifyMe

Kova dėl cukraus kiekio kraujyje mažinimo nėra neįprasta. Vien Indijoje maždaug 77 milijonai suaugusiųjų turi aukštą cukraus kiekį kraujyje ir nori sumažinti cukraus kiekį kraujyje, kad būtų gera sveikata. Iki 2045 m. šis skaičius gali siekti 134 milijonus. Dar labiau susirūpinimą kelia tai, kad 57 % šių atvejų lieka nenustatyti ir nediagnozuoti. Todėl, jei turite aukštą cukraus kiekį kraujyje, turite priimti išmintingesnius sprendimus, kad sumažintumėte cukraus kiekį kraujyje. Šiame straipsnyje bus aptariami mitybos ir gyvenimo būdo pokyčiai, kurių jums reikia, kad cukraus kiekis kraujyje būtų kontroliuojamas.

Kas yra hiperglikemija arba didelis cukraus kiekis kraujyje?

Hiperglikemija arba didelis gliukozės kiekis kraujyje atsiranda, kai kraujyje yra per daug cukraus. Paprastai tai atsitinka, kai jūsų organizme yra per mažai insulino – hormono, kuris perneša gliukozę į kraują. Taip pat atsitinka, jei jūsų kūnas negali tinkamai panaudoti insulino. Šios sąlygos dažniausiai yra susijusios su diabetu.

 • Hiperglikemija yra gliukozės kiekis kraujyje nevalgius, didesnis nei 125 mg/dl (miligramai decilitre). Asmuo, kurio gliukozės kiekis kraujyje nevalgius didesnis nei 125 mg/dl, serga cukriniu diabetu.
 • Sumažėjusi gliukozės tolerancija arba prieš diabetą, kai gliukozės kiekis kraujyje nevalgius yra nuo 100 mg/dl iki 125 mg/dl.
 • Asmuo serga hiperglikemija, jei jo gliukozės kiekis kraujyje yra didesnis nei 180 mg/dl praėjus 1-2 valandoms po valgio.

Jei sergate hiperglikemija ir ji ilgą laiką negydoma, galite pažeisti nervus, kraujagysles, audinius ir organus. Kraujagyslių pažeidimas gali padidinti širdies priepuolio ir insulto riziką. Nervų pažeidimas taip pat gali sukelti akių, inkstų pažeidimus ir negyjančias žaizdas.

Aukštas cukraus kiekis kraujyje: priežastys diabetu sergantiems pacientams

 • Jūsų vartojama insulino arba geriamųjų vaistų nuo diabeto dozė neatitinka jūsų poreikių.
 • Jūsų organizmas efektyviai nenaudoja natūralaus insulino (2 tipo diabeto atveju)
 • Angliavandenių, kuriuos valgote ar geriate, skaičius nėra sinchronizuojamas su jūsų organizmo gaminamo insulino kiekiu arba insulino kiekiu, kurį suleidžiate.
 • Fizinio aktyvumo trūkumas
 • Tai taip pat gali būti dėl fizinio streso dėl ligos, peršalimo, gripo, infekcijos ir kt.
 • Emocinis stresas
 • Steroidai, kuriuos vartojate dėl kitos būklės.
 • Aušros reiškinys yra hormonų antplūdis, kurį organizmas gamina kiekvieną rytą.

Kitos galimos priežastys

 • Endokrininės ligos, tokios kaip Kušingo sindromas, sukeliančios atsparumą insulinui
 • Kasos ligos, tokios kaip pankreatitas, kasos vėžys ir cistinė fibrozė
 • Tam tikri vaistai, tokie kaip diuretikai ir steroidai
 • Tai gali būti dėl gestacinio diabeto, kuris pasitaiko 4% nėštumų. Taip yra dėl sumažėjusio jautrumo insulinui.
 • Chirurgija ar trauma

Didelis cukraus kiekis kraujyje ir maistas

Maistas atlieka esminį vaidmenį beveik visose mūsų kūno funkcijose. Kaip ir maistas sukelia keletą sveikatos problemų, jie gali daugelio jų išvengti. Be to, jūsų mitybos ir gyvenimo būdo įpročiai vaidina lemiamą vaidmenį padedant valdyti cukraus kiekį kraujyje. Todėl pagrindinis komponentas, kurio reikia ieškoti savo maisto produktuose, yra jų glikemijos indeksas.

Glikemijos indeksas

Glikemijos indeksas lemia cukraus kiekio kraujyje šuolį suvalgius konkretų maistą. Pavyzdžiui, suvalgius saldžių skanėstų cukraus kiekis kraujyje labai pakyla. Taip yra todėl, kad šiuose maisto produktuose gausu cukraus, rafinuotų angliavandenių. Tačiau suvalgius dubenį avižų cukraus kiekis kraujyje nepadidėja tiek, kiek suvalgius saldžių skanėstų. Glikemijos indeksas stebi šiuos cukraus kiekio kraujyje šuolius.

Glikemijos indeksas yra veiksminga priemonė, padedanti stebėti ir kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Bet kurio maisto produkto GI svyruoja nuo 0 iki 100, 0 reiškia, kad cukraus padidėjimo nėra, o 100 reiškia cukraus padidėjimą dėl grynos gliukozės. Remiantis šiais skaičiais, yra trijų rūšių maisto produktų grupės:

 • Mažo GI maisto produktų glikemijos indeksas yra 55 ar mažesnis.
 • Vidutinio GI maisto produktų glikemijos indeksas svyruoja nuo 56 iki 69.
 • Galiausiai aukšto GI maisto produktų glikemijos indeksas yra didesnis nei 70.

Glikemijos indeksas yra vienas geriausių būdų klasifikuoti angliavandenius, ypač krakmolingus angliavandenius.

Valgant daug maisto produktų, kurių glikemijos indeksas yra didelis, gali padidėti cukraus kiekis kraujyje. Tai gali padidinti jūsų tikimybę susirgti 2 tipo cukriniu diabetu, širdies ligomis ir priaugti svorio. Be to, dietos, kuriose yra daug glikemijos, sukelia su amžiumi susijusią geltonosios dėmės degeneraciją, ovuliacinį nevaisingumą ir gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį. Mažo glikemijos indekso maisto produktai padeda valdyti 2 tipo diabetą ir mažinti svorį.

Kas turi įtakos glikemijos indeksui?

Maisto produktų glikemijos indeksą gali paveikti keli veiksniai, įskaitant:

 • Aukštas apdorojimas: Sumalti ir rafinuoti grūdai (pašalinus sėlenas ir gemalus) turi didesnį glikemijos indeksą nei minimaliai apdoroti nesmulkinti grūdai.
 • Fizinė forma: Smulkiai sumalti grūdai virškinami greičiau nei stambiai sumalti grūdai. Valgyti nesmulkintus grūdus „visą formą“, pvz., ruduosius ryžius ar avižas, yra geriau nei labai apdorotą viso grūdo duoną.
 • Pluošto turinys: Kadangi daug skaidulų turinčiame maiste yra mažiau virškinamų angliavandenių, jie sulėtina virškinimą. Tai lemia laipsniškesnį ir mažesnį cukraus kiekio kraujyje padidėjimą.
 • Pernokę vaisiai ir daržovės turi didesnį glikemijos indeksą nei prinokusių vaisių ir daržovių.
 • Riebalų ir rūgščių kiekis: Maistas, kuriame yra daug riebalų ar rūgščių, lėčiau virsta cukrumi.

Taigi, jei norite kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje, turėtumėte vartoti daugiau mažo ir vidutinio GI maisto produktų. Tačiau dėl to maistas su dideliu GI nepadaro nesveiko ar mažiau maistingo. Galite juos valgyti retkarčiais ir saikingai.

Maistas, kuris natūraliai sumažina cukraus kiekį kraujyje

1. Sudėtiniai angliavandeniai

Angliavandenių šaltiniai, tokie kaip kviečiai, Jowar, Bajra ir kt., yra sudėtingi angliavandeniai. Tai reiškia, kad jų cheminės struktūros yra sudėtingos ir greitai nesuyra, kad susidarytų cukrus. Be to, juose yra skaidulų ir būtinų vitaminų bei mineralų.

Dėl to jie ilgiau virškinami. Taigi jie lėčiau veikia cukraus kiekį kraujyje ir nesukelia didelio cukraus kiekio kraujyje šuolių. Vietoj to, jie padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Priešingai, rafinuoti angliavandeniai, tokie kaip maida, cukrus ir kt., padidina cukraus kiekį kraujyje.

2. Žemo GI vaisiai

Vyšnios

Vyšnios yra ryškiai raudonos dėl maistinio pigmento antocianino ir cholino. Be to, vyšniose yra daug vitaminų A, C, K ir skaidulų. Be to, juose yra daug kalio ir antioksidantų. Dėl to jie padeda sumažinti uždegimą ir oksidacinį stresą organizme, apsaugodami jūsų kūną nuo uždegiminių ligų, tokių kaip vėžys, Alzheimerio liga, širdies ir kraujagyslių ligos ir kt. Didelis antioksidantų kiekis taip pat padeda odai jaunėti ir atrodyti sveikai.

Kadangi vyšnių glikemijos indeksas yra 20 vienetų, tai užtikrina sveiką gliukozės reguliavimą organizme. Jis taip pat sumažina diabeto riziką padidindamas jautrumą insulinui. Tai visų pirma dėl antocianino gausos vyšniose.

Avokadas

Avokadas turi daug skaidulų ir turi du privalumus. Pirma, tai padeda ilgai jaustis sotiems. Dėl to jis pažaboja nereikalingą potraukį, skatina svorio metimą. Antra, tai padeda palaikyti žarnyno sveikatą, nes skaidulos skatina sveikų bakterijų augimą.

Avokadas yra universalus vaisius, kurį lengva įtraukti į mažai kalorijų turinčią dietą, keto dietą, paleo dietą ir kt. Be to, avokadas turi žemą glikemijos indeksą ir daug skaidulų. Dėl šių dviejų savybių jis yra idealus vaisių pasirinkimas diabetu sergantiems žmonėms. Be to, sveiki riebalai avokaduose padeda pagerinti jautrumą insulinui, o tai padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Slyva

Slyvos yra mažai kaloringos ir turi gerą tirpių skaidulų kiekį. Dėl to slyva yra puikus pasirinkimas užkandžiams. Slyvų maistinės savybės padeda sumažinti svorį, padeda virškinti ir mažina vidurių užkietėjimą. Be to, slyvose gausu antioksidantų, todėl jos yra veiksminga priemonė nuo nerimo. Slyvose esančios fitocheminės medžiagos padeda sumažinti uždegimą, sukeliantį širdies ligas. Jame taip pat yra kalio, kuris tinka kraujospūdžiui kontroliuoti ir apsaugo nuo insulto.

Uždegimas sukelia daugybę degeneracinių mūsų organizmo ligų, tokių kaip diabetas, širdies ligos, vėžys, plaučių ligos, Parkinsono liga ir kt. Slyvose esantys antioksidantai ir fitocheminės medžiagos padeda sustabdyti besitęsiantį uždegimą jūsų kūne. Dėl to jis padeda apsisaugoti nuo visų rūšių degeneracinių ligų.

Slyvų vaisių glikemijos indeksas yra 40 vienetų, juose gausu skaidulų. Taigi, jis tinka žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu. Be pirmiau minėtų privalumų, slyva skatina hormono, vadinamo adiponektinu, gamybą, kuris padeda sumažinti gliukozės kiekį kraujyje.

Kiwi

Kiwi yra žemo GI maisto produktas, kurio GI yra 50. Be to, jo glikeminė apkrova siekia net 7,7. Todėl saikingas kivių vartojimas ne…