Trečiojo trimestro kūdikio vystymasis 29–34 savaitės Kūdikio vystymasis
Lanugo pradeda nykti, o oda tampa rausva. Kūdikis atrodo apvalesnis. Jo judesiai yra įvairesni ir gali kaitalioti ramybės būseną ir aktyvų judėjimą.
Jūsų simptomai
Jūsų pilvas jaučiasi įtemptas ir galite jausti netaisyklingą gimdos susitraukimą – tai vadinama Braxton-Hicks susitraukimais. Jūsų kūdikis tampa žymiai sunkesnis ir jausitės labiau pavargę.
Tikėtinas dusulys, kai besiplečianti gimda spaudžiasi prie jūsų šonkaulių narvelio. Kartais staigūs kūdikio judesiai gali būti skausmingi, o jo judančios galūnės gali būti jaučiamos nuo pilvuko paviršiaus.
Dėl didėjančios gimdos ir susilpnėjusių skrandžio judesių gali atsirasti rėmuo. Jūsų krūtyse esančios pieno liaukos pradeda gaminti priešpienį, o tai yra
Jūsų kūdikio mityba pirmosiomis gyvenimo dienomis.
35-40 savaitės
Kūdikio vystymasis
Šiuo metu kūdikis jau visiškai susiformavęs, o galva labiau atitinka jo kūno dydį. Lanugo būtų visiškai išnykęs, o kūdikio oda dabar lygi.
Artėjant gimdymo terminui kūdikio galva pradės leistis į jūsų dubenį – tai reiškinys, vadinamas „sužadėjimu“. Kūdikio svoris ir toliau didėja taip, kad paprastai jis sveria daugiau nei 2,8 kg
pristatymo laikas.
Jūsų simptomai
Kūdikiui augant, padidės skausmai dėl raiščių, besitęsiančių dubens srityje. Apatinės pilvo dalies skausmai ir dažnas šlapinimasis dėl spaudimo šlapimo pūslei gali kelti nerimą.
Nuo 37 savaičių jūsų kūdikis laikomas visiškai subrendusiu (visą laikotarpį), o gimdymo susitraukimai gali prasidėti bet kuriuo metu. 10 procentų moterų gali prasidėti priešlaikinis gimdymas.
Spustelėkite

Čia galite perskaityti originalų straipsnį PDF formatu.

Apsilankykite tėvų centre, kur rasite daugiau naudingų patarimų ir vadovų apie sveiką nėštumą.< /p>

Sveikatos skatinimo taryba