„Covid-19“ vakcinos buvo kuriamos labai skubiai ir dėl akivaizdžių priežasčių.

Vienas iš „Moderna“ ir „Pfizer“ laiko taupymo būdų apėmė dviejų vakcinos dozių suplanavimą gana arti – vos trijų ar keturių savaičių pertrauka – tyrimų metu. Bendrovės netikrino kelių spragų tarp dviejų kadrų, kad išsiaiškintų, kuris iš jų yra efektyviausias. Jie visi pasirinko trumpą spragą, kad kuo greičiau užbaigtų bandymus.

Sprendimas buvo labai prasmingas. Tai leido JAV masinio skiepijimo programą pradėti vykdyti gruodžio mėnesį, o ne atidėti ją keliems mėnesiams. Dėl to buvo išgelbėta daugybė gyvybių.

Tačiau požiūris reiškia, kad niekas nežino, koks yra efektyviausias skirtumas tarp dviejų kadrų. Gal tai tikrai trys ar keturios savaitės. Galbūt ilgesnis delsimas yra toks pat veiksmingas (arba, šiuo klausimu, dar efektyvesnis).

Trumpas delsimas iš tikrųjų yra didelis trūkumas.

JAV nusprendžia šaudyti milijonus žmonių antrą kartą, o milijonus kitų priversti laukti savo pirmojo. Tai vyksta, net jei vienas šūvis suteikia aukštą apsaugos laipsnį ir net tuo atveju, kai šalį užklumpa sunkesnis, užkrečiamas koronaviruso variantas. Pastarosiomis dienomis padaugėjo ir atvejų, ir hospitalizacijų, o mirčių nebebuvo.

Reaguodamas į tai, vis daugiau medicinos ekspertų kviečiame Bideno administraciją ar valdytojus keisti politiką ir nustatykite pirmenybę pirmosioms dozėms:

  • „Mes praleidome langą, o žmonės mirė“, – Sarah Cobey iš Čikagos universiteto sakė mano kolegai Carlui Zimmeriui.

  • „Dabar skubiai reikia gauti kuo daugiau žmonių vax dozę“, – sakė chirurgas ir medicinos rašytojas dr. Atulas Gawande’as. tweeted.

  • „Turime paskiepyti daugiau žmonių“, – man sakė dr. Ezekielas Emanuelis iš Pensilvanijos universiteto.

A „USA Today“, red, Emanuelis, Govindas Persadas ir daktaras Williamas Parkeris teigia, kad pirmojo ir antrojo kadrų išplatinimas būtų teisingesnis ir efektyvesnis. Tai teisingiau, nes darbininkų, juodaodžių ir lotynų bendruomenių skiepijimo lygis yra mažesnis, o tai reiškia, kad dabar neproporcingai dideli pirmieji kadrai tenka mažiau privilegijuotiems, o antrieji – labiau privilegijuotiems. Tai efektyviau, nes atidėjus antrus kadrus šalis galėtų padvigubinti pirmąjį smūgį gaunančių žmonių skaičių per ateinančias savaites.

Tai gali užkirsti kelią kitoms valstybėms patirti dabartinį kančią Mičigane, kur sunkus protrūkis, kurį sukėlė B.1.1.7 variantas, pribloškė ligonines. Didžiojoje pietų ir vakarų dalyje variantas dar nėra toks plačiai paplitęs.

Didžiausias nerimas dėl ilgesnio vėlavimo tarp kadrų yra tai, kad tai gali leisti žmonėms sukurti naują variantą, kol jie laukia antro kadro ir dar neturi visiškos apsaugos. Dr. Anthony Fauci, geriausias „Biden“ administracijos patarėjas, priešinasi ilgesnis delsimas daugiausia dėl šios galimybės.

Bet tai lieka tik teorinė galimybė, kaip Daktarė Catherine Schuster-Bruce, britų sveikatos priežiūros rašytoja, pažymėjo. Nėra duomenų, rodančių, kad variantai labiau linkę išsivystyti žmonėms, kurie gavo tik vieną kadrą, lygiai taip pat nėra duomenų, rodančių, kad trijų ar keturių savaičių skirtumas tarp kadrų yra idealus.

Ten yra realaus pasaulio įrodymai – iš Didžiosios Britanijos – rodo didelę naudą maksimaliai padidinant žmonių, kurie gauna vieną kadrą, skaičių.

Didžioji Britanija ir JAV dabar išleido maždaug panašų bendrą smūgių skaičių vienam gyventojui. Skirtumas tas, kad Didžioji Britanija sąmoningai atidėjo antrus šūvius – iki 12 savaičių. Rezultatai įspūdingi.

Nepaisant to, kad B.1.1.7 variantas pirmą kartą buvo aptiktas, Didžiojoje Britanijoje pandemija dabar kontroliuojama geriau nei JAV. Tiek atvejų, tiek mirčių skaičius smarkiau sumažėjo, pabrėždamas vienos vakcinos dozės galią. „Antikūnų kiekis po pirmo šūvio yra aukštas“, – man sakė dr. Robertas Wachteris iš Kalifornijos universiteto San Franciske.

Didžiosios Britanijos patirtis taip pat suteikia tam tikrą paguodą, kad atidėliojus antrus šūvius variantai nebus paskatinti: nuo vakcinacijos pradžios nebuvo pranešimų apie naujus pavojingus variantus, pažymėjo Emanuelis. (B.1.1.7 atsirado kur kas anksčiau.) Jei kas, Didžiosios Britanijos „vieno žandikaulio“ strategija gali sumažinti variantų tikimybę. „Yra mažiau užkrėstų žmonių, kurių variantai gali atsirasti“, – sakė Cobey.

Didžiausias Anglijos medicinos pareigūnas dr. Chrisas Whitty, paskambino galimybė, kad atidėliojus antrus kadrus, atsiras naujų variantų „tikras nerimas, bet mažas tikras nerimas“.

Prieš kelias savaites jaudinausi, kad perėjimas prie kitokio skiepijimo grafiko gali būti nevertas to sukelto painiavos ir netikrumo. Tačiau manau, kad naujausi argumentai yra tvirti. Beveik visos perėjimo išlaidos yra hipotetinės. Nauda yra konkreti.

Prezidentas Bidenas ir jo padėjėjai mielai sako, kad „vadovaujasi mokslu“ nustatydami Kovidės politiką. Tačiau dabartinis jų mokslo apibrėžimas yra gana siauras. Jis beveik visiškai sukasi apie „Moderna“ ir „Pfizer“ bandymus, kurie nepatikrino, koks idealus skirtumas tarp kadrų. Jų apibrėžimas nepaiso kalno realių įrodymų apie vieno kadro stiprumą.

Tuo tarpu apie 140 milijonų suaugusiųjų amerikiečių – daugiau nei pusė – vis dar negavo šūvio. Šalis sąmoningai nusprendė nesumažinti šio skaičiaus kuo greičiau.

Naujausios virusų naujienos:

„Skaičiai tiesiog gniuždo“: NFT pardavinėjami už milijonus. Ar jie šildo planetą?

Gyvenimai: Antropologas Marshallas D. Sahlinsas tyrinėjo, kaip individai formuoja ir formuoja savo kultūrą, kurį jis praktiškai panaudojo kaip „pamokymo“ prieš Vietnamo karą išradėjas. Sahlinsas mirė sulaukęs 90 metų.

Prieš pusšimtį metų Nacionalinis viešasis radijas buvo sunkiai startuojanti įmonė. Kadangi jai trūko labiau įsitvirtinusių konkurentų išteklių, ji samdė gerus žurnalistus, kurie nerado darbo kitur – daugelis jų buvo moterys. „Negalėjai priversti vyro dirbti tuo, kuo dirbome pirmosiomis dienomis“, – Nina Totenberg, ankstyvoji NPR darbuotoja, sakė pernai „Fresh Air“.

Totenberg buvo viena iš keturių moterų žurnalistų – kartu su Susan Stamberg, Linda Wertheimer ir Cokie Roberts – kuri atvyko į NPR 1970-aisiais ir padėjo ją formuoti. Lisa Napoli pasakoja jų istoriją naujoje knygoje „Susan, Linda, Nina & Cokie“. (Štai „Times“ apžvalga.)

„Tai buvo labai smagu, gal ir smagiau, nei aš kada nors turėjau savo gyvenime, nes mes sugalvojome kažką naujo be beveik jokių išteklių“, – sakė Stambergas. interviu su Next Avenue.

Skaityti daugiau: Ištrauka iš Napolio knygos pasakoja apie pirmąjį NPR įsipareigojimų įvykdymą.

Ką gaminti

Tai makaronų primavera su šparagais yra pavasario šventė.

Neapibrėžtumo metu smulkmenos turi galią pateikti atsakymus.

Po Anthony Bourdaino mirties ilgametis jo padėjėjas liko pabaigti paskutinės knygos. „Kelionės po pasaulį: negarbingas vadovas“ pasirodys kitą savaitę ir tai „ilgalaikis Anthony Bourdaino meilės visam pasauliui įkūnijimas“, – „The Times“ rašo Sebastianas Modakas.

Šeimininkai rimtai žiūrėjo į policijos žiaurumą.

Vakarykštės rašybos bitės pankramai buvo rūsčiai ir žodžiu. Čia yra šios dienos galvosūkis – arba galite žaisti internete.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.