Ką reikia žinoti – HealthifyMe

Ar viduriavimas verčia numesti svorio? Atsakymas yra taip. Bet ar tai holistinis ar sveikas būdas numesti svorio? O gal dėl to turėtumėte nerimauti? Na, galbūt tai nėra gera idėja, jei norite ilgalaikio, stabilaus ir tvaraus svorio metimo. Beveik visi esame patyrę viduriavimą tam tikru savo gyvenimo momentu. Nors tai nėra sunki, bet trumpalaikė būklė, simptomai nėra patogūs.

Svorio metimas ir viduriavimas nėra tas pats dalykas. Kai kurie žmonės, sergantys viduriavimu, gali netyčia numesti 1 ar 2 svarus, jei jis tęsiasi iki 3 dienų. Remiantis tyrimais, viduriavimas yra dažna virškinimo problema, dėl kurios mažėja svoris dėl prasto maistinių medžiagų įsisavinimo. Tačiau nėra garantijos, kad visi greitai numes kelis kilogramus vien dėl viduriavimo, nes organizmas nuolat apdoroja maistą ir pašalina atliekas.

Ar norite sužinoti daugiau apie paslaptingą ryšį tarp viduriavimo ir svorio metimo ir kaip susidoroti su šia būkle? Slinkite toliau, kad sužinotumėte!

Ar viduriavimas kelia susirūpinimą dėl dietos?

Viduriavimas yra plačiai paplitusi būklė, daugeliui žmonių pasitaikanti kelis kartus per metus. Tai sukelia vandeningas ir laisvas išmatas, todėl padažnėja tuštinimasis. Dėl to nukentėjęs asmuo jausis silpnas ir pavargęs, nes kūnas turi greitai netekti daug skysčių ir dėl to dehidratuoti. Ilgalaikis viduriavimas yra dietinis susirūpinimas, nes gali smarkiai numesti svorio. Normalu, kad jūsų svoris šiek tiek svyruoja dėl virškinimo problemų. Tačiau tai nereiškia sveiko svorio metimo.

Kaip viduriavimas sukelia svorio metimą?

Dėl lėtinio viduriavimo, kuris trunka ilgiau nei savaites, organizmas praranda daug skysčių. Kūno skysčių netekimas gali turėti įtakos jūsų svoriui. Kiti simptomai, susiję su būkle, pavyzdžiui, vėmimas ir apetito stoka, taip pat apsunkina maisto ar skystų maisto šaltinių laikymą skrandyje. Šie simptomai sumažins suvartojamų kalorijų kiekį ir padės nevalingai numesti svorio. Svorio metimo greitis priklauso nuo to, kiek užsitęsęs ir intensyvus viduriavimas. Tačiau bet koks numestas svoris dėl viduriavimo pirmiausia yra vandens svoris. Kai tuštinimasis ir apetitas atsistatys, svoris taip pat bus normalus. Be to, svorio kritimas, kurį sukelia viduriavimas, priklauso nuo to, kokio tipo viduriuojate. Jis yra dviejų tipų – ūminis ir lėtinis viduriavimas, kurių kiekvienas turi unikalų svorio metimo mechanizmą.

Ūminis viduriavimas dažniausiai žmogų paveikia 24–48 valandas, o maksimalus tuštinimosi kiekis ir dažnis gali svyruoti nuo 5 iki 7 kartų per dieną. Tai gali sukelti staigų energijos pylimą dėl nepakankamo maisto įsisavinimo.

Lėtinis viduriavimas gali paveikti asmenį keletą savaičių, o mitybos praradimas truks ilgiau. Žmogus dažniausiai gali jaustis pavargęs. Tuštinimasis svyruoja nuo 3 iki 4 kartų per dieną.

Ir, beje, yra ir daugiau įžvalgų apie viduriavimą ir svorio metimą. Čia pateikiamas stebėtinų sveikatos būklių, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su viduriavimu, galinčių sukelti svorio pokyčius, sąrašas.

Dirgliosios žarnos sindromas

Dirgliosios žarnos sindromas yra dažnas sutrikimas, sukeliantis nuolatinį viduriavimą ar vidurių užkietėjimą. Tai atsiranda dėl žarnyno mikrobų disbalanso ir gali sukelti tokius simptomus kaip dujos, pilvo pūtimas, anemija ir nepaaiškinamas svorio kritimas.

Uždegiminė žarnų liga

Uždegiminės žarnyno ligos, tokios kaip Krono liga ir opinis kolitas, veikia virškinamąjį traktą ir normalią jo funkciją. Dėl to jis neleidžia įsisavinti maistinių medžiagų, sukelia anemiją ir svorio mažėjimą.

Celiakija

Taip pat žinomas kaip glitimo netoleravimas, celiakija yra imuninės sistemos sukelta būklė, kuri sukelia autoimuninį atsaką prieš glitimą, specifinį baltymą. Dėl to jis gali smarkiai pažeisti žarnyno sieneles, sukelti maistinių medžiagų malabsorbciją, viduriavimą ir svorio mažėjimą.

Lėtinės infekcijos

Nuolatinis bakterijų ar parazitų užteršto vandens ir maisto buvimas gali sukelti lėtines mikrobų infekcijas ir nuolatinį viduriavimą. Dėl to jis pažeidžia žarnyną, sukelia netinkamą mitybą ir netikėtą svorio kritimą.

Malabsorbcijos sindromas

Esant tokiai būklei, organizmui trūksta tam tikrų virškinimo fermentų. Dėl to maistas lieka neįsisavintas ir nesuvirškintas. Be to, laikui bėgant, dėl netinkamos mitybos gali sumažėti svoris. Panašiai ir žarnyno sienelės pažeidimas blokuos maistinių medžiagų įsisavinimą, todėl sumažės svoris.

Keto dieta

Dėl daug riebalų ir mažai angliavandenių turinčios dietos, vadinamos keto, jūsų organizmui sunku apdoroti maistą. Tai galiausiai sukels viduriavimą, paveikdamas jūsų svorį ir bendrą sveikatą.

Laktozės netoleravimas

Laktozė yra cukrus, natūraliai esantis piene ir kituose pieno produktuose. Tačiau dauguma žmonių netoleruoja laktozės, nesugeba virškinti laktozės, o tai sukelia viduriavimą pavartojus pieno produktų. Be to, nesuvirškinta laktozė sutrikdys žarnyno pusiausvyrą, sukeldama pilvo skausmą ir trumpalaikį svorio kritimą.

„HealthifyMe“ pastaba

Viduriavimas sukelia trumpalaikį svorio mažėjimą, o tai turi įtakos jūsų apetitui ar energijos lygiui. Ir taip, jei jums kilo klausimas, viduriavimas nėra jūsų svorio problemų sprendimas. Tikroji svorio metimo kelionė yra ne tik greita, bet ir reikalauja subalansuotos mitybos bei tinkamos mankštos.

Patarimai, kaip kovoti su svorio metimu dėl viduriavimo

Nuo kelių dienų iki savaitės besitęsiantis viduriavimas gali būti sunkus ir nepatogus jūsų įprastam gyvenimui. Be to, tai sukels netyčinį svorio kritimą. Tai gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant nuovargį, malabsorbciją ir mitybos trūkumą.

Štai keletas veiksmingų patarimų, kaip kovoti su viduriavimu.

Gerti daug vandens

Kai organizmas dehidratuoja dėl viduriavimo, jis išplauna susilaikytą vandenį iš raumenų ir vidaus organų, bandydamas kompensuoti vandens trūkumą. Todėl labai svarbu gerti daug vandens, kai pasireiškia viduriavimas, kuris taip pat padeda valdyti svorį. Tačiau venkite gerti per daug vandens ar kitų skysčių.

Venkite perteklinio cukraus vartojimo

Kai kenčiate nuo viduriavimo, neturėtumėte valgyti maisto, kuriame yra didelė cukraus koncentracija. Tai apima soda, sportinius gėrimus ir kitus gazuotus gėrimus. Jei norite išlaikyti optimalų svorį, vietoj saldžių gėrimų gerkite sveiką pakaitalą, pavyzdžiui, paprastą vandenį ar nesaldintą arbatą.

Padidinkite daug skaidulų turinčio maisto suvartojimą

Skaidulos vaidina labai svarbų vaidmenį padedant asmeniui numesti svorio nevalgydamos nesveikų užkandžių. Be to, valgyti daug skaidulų turinčio maisto yra puikus būdas numesti svorio ir suvaldyti viduriavimą nepasikliaujant vaistais.

Valgykite gerus riebalus

Žmonės, kenčiantys nuo viduriavimo, gali trokšti daug riebalų turinčio maisto dėl disbalanso ir netinkamo virškinimo sistemos veikimo. Kad išvengtumėte didesnio skrandžio sutrikimo padarinių, pabandykite valgyti riebų maistą, pavyzdžiui, riešutus, sėklas ir avokadus. Tai padės jums įgyti papildomos energijos, kad išliktumėte aktyvūs visą dieną.

„HealthifyMe“ pastaba

Svorio kritimas dėl nereguliaraus tuštinimosi yra laikinas, nes tai tik vandens netekimas. Taigi būtų naudinga, jei nemanėte, kad tai idealus būdas atsikratyti kelių kilogramų. Tačiau įtraukus daugiau skaidulų į svorio metimo dietą, bus lengviau kontroliuoti svorį ir užtikrinti reguliarų tuštinimąsi. Jei viduriuojate ilgai arba norite numesti svorio, verta pasikalbėti su gydytoju.

Išvada

Kai kurie žmonės mano, kad viduriavimas yra dietos forma. Nors viduriavimas sukelia svorio mažėjimą, jis nėra ideali šio proceso priemonė. Toks staigus nepaaiškinamas svorio kritimas gali rodyti pagrindines sveikatos problemas. Tyčinis viduriavimo sukėlimas sukels pilvo skausmą, virškinimo sutrikimus ir netgi gali pabloginti bendrą sveikatą.

Ar tai būtų ūmus ar lėtinis viduriavimas, numesite svorio dėl kūno skysčių netekimo, sunkios dehidratacijos ir sumažėjusio maistinių medžiagų įsisavinimo žarnyne. Todėl stenkitės numesti svorio tik laikydamiesi dietos ir mankštos, o ne darydami įtakos žarnyno judėjimui. Paprasčiau tariant, sveiko svorio metimo kelionė turėtų puikiai derinti subalansuotą mitybą, reguliarią mankštą ir aktyvius gyvenimo būdo pokyčius, gerinančius bendrą sveikatą.

Atsisiųskite Healthifyme APP