Vakar sukako vieneri metai, kai George’as Floydas buvo nužudytas policijos arešto metu, kai jis nuėjo pirkti cigarečių. Vėliau įvyko sukilimas dėl rasinio teisingumo, kurio Amerikos istorijoje beveik nebuvo.

Prezidentas Bidenas susitiko su Floydo šeima Baltuosiuose rūmuose praėjus penkioms savaitėms po to, kai buvęs Mineapolio policijos pareigūnas Derekas Chauvinas buvo pripažintas kaltu dėl dviejų nužudymų ir antrojo laipsnio žmogžudystės.

Bidenas pažadėjo Floydo šeimai, kad jis laimės savo vardu vykdomą policijos reformos įstatymo projektą, tačiau iki šiol to pažado nepadarė.

George’o Floydo aikštėje Mineapolyje žmonės padėjo gėlių. Žygiai, memorialai ir maldų susirinkimai buvo planuojami visoje JAV nuo ryto iki vakaro, tęsiantis nuo Portlando (Ore) iki Luisvilio (Ky.) Iki Niujorko.

Pakeitimai: Per praėjusius metus daugiau daugiau nei 30 valstijų ir dešimtys didelių miestų sukūrė taisykles, ribojančias policijos jėgos naudojimą. Mes žiūrime į policijos pokyčius. Dauguma juodaodžių amerikiečių teigia, kad įsitikinimas, jog policininkas nužudė, nepadidina jų pasitikėjimo teisingumo sistema, rodo neseniai atlikta apklausa.

Cituojama: „Šiandien yra ta diena, kuri supykdė pasaulį ir žmonės suprato, kas vyksta Amerikoje, ir mes visi pasakėme:„ Užtenka “, – sakė George’o Floydo brolis Philonise Floyd.


Romanas Protasevičius, disidentas iš Baltarusijos, kurio „Ryanair“ skrydis savaitgalį buvo priverstas nuleisti ir kurį Baltarusijos saugumo pareigūnai išplėšė Minsko nacionalinio oro uosto asfalte, susidūrė su tiek daug grėsmių, kad „mes visi prie jų įpratome“, draugas ištremtas disidentas prisiminė.

Tačiau sekmadienio įvykiai sužlugdė šį saugumo jausmą. 26-erių Protasevičiui dabar tenka prezidento Aleksandro Lukašenkos, Baltarusijos lyderio, kuriam jis nuo paauglystės meto nepriekaištingu uolumu, keršto.

Mūsų žurnalistai pažvelgė į jo gyvenimą opozicijos judėjime, kai Baltarusijos valdžia paskelbė jo prisipažinimo vaizdo įrašą, padarytą priverstinai, sako jo draugai.

„Savo personažu Romanas visada buvo labai ryžtingas“, – sakė vienas draugas. – Jis atsisakė gyventi baimėje.

Naujausias: „Air France“, KLM, „Finnair“, „Lufthansa“ ir „Austrian Airlines“ prisijungė prie oro linijų, kurios nustojo skristi virš Baltarusijos, sąrašo.


Amerikiečiai užsienyje, kurių pasų galiojimo laikas baigėsi pandemijos metu, dabar gali grįžti į JAV prieš atnaujindami savo kelionės dokumentus, pirmadienį Valstybės departamentas paskelbė politikos pasikeitimą.

Šis sprendimas taikomas bet kokio amžiaus amerikiečiams, esantiems už šalies ribų ir turintiems pasus, kurių galiojimo laikas baigėsi 2020 m. Sausio 1 d. Arba vėliau, išskyrus užsienyje gimusius kūdikius, kuriems dar nebuvo išduotas pasas. Iš šalies išvykstantys keliautojai vis tiek privalo turėti dabartinius dokumentus.

Daugiau nei 100 000 užsieniečių amerikiečių stengiasi gauti konsulinius pasus, kad atnaujintų savo pasus, nes daugelį šių įstaigų vis dar trukdo „Covid-19“ apribojimai ir etatų mažinimas. Kai kurie yra uždaryti visoms, išskyrus pagalbos tarnybas.

Visi JAV piliečiai, grįžę į šalį, vis tiek turi įrodyti, kad per 72 valandas nuo išvykimo buvo atliktas neigiamas „Covid-19“ testas.

Čia yra naujausi pandemijos atnaujinimai ir žemėlapiai.

Kituose įvykiuose:

  • Indija pranešė apie beveik 27 milijonus „Covid“ atvejų ir 307 231 mirtį. „Times“ analizuojant tikrąją rinkliavą nustatyta geriausia 404,2 milijono atvejų ir 600 000 mirčių. Blogiausiu atveju mirčių skaičius siekia 4,2 mln.

Prieš šimtmetį klestėjusi juodaodžių kaimynystė Tulsoje, Oklos valstijoje, žuvo nuo smurtinės baltosios minios. 1921 m. Tulsos lenktynių žudynėse smarkiai ginkluota plėšikų ir padegėjų balta būrys nužudė šimtus gyventojų, sudegino daugiau nei 1250 namų ir ištrynė juodosios sėkmės metus.

Mes sukūrėme 3-D modelį „Greenwood“, kuriame gyveno vadinamoji „Juodoji Volstrita“, kad parodytume žmonių tipus, kurie sudarė kaimynystę ir prisidėjo prie jos gyvybingumo.

„Jei jiems būtų leista tęsti tą palikimą, – pasakė buvusio gyventojo anūkė, – nėra ką pasakyti, kur mes galėtume būti dabar“.

Kad būtų galima paminėti 125-ąjį jubiliejų, „The Times Book Review“ pabrėžia keletą dėmesio vertų pirmųjų garsių rašytojų paminėjimų. Visą sąrašą rasite čia. Keletas mūsų mėgstamiausių:

F. Scottas Fitzgeraldas: 1916 m. Prinstonas priėmė tik vyrus, ir jie dažnai vaidino moterų vaidmenis miestelio spektakliuose. Laikai rodė nuotrauką charakterio Fitzgeraldas, pavadindamas jį „gražiausia šou mergina“.

Patricia Highsmith: 1939 m. Romanistas pasirodė straipsnyje apie „Graikijos žaidynių“ konkursą tarp Barnardo studentų: „Pasiuntinys Joanas Rothas puolė pasakyti, kad Persefonė vis dar gyvena, o džiaugsminga grupė šoko. Aštuoni būgnininkai triukus darė prieš minią. kad atitrauktų vis dar neguodžiančią Demeter “. Aukštaitis buvo tarp studentų akrobatų.

Johnas Updike’as: Garsus novelių rašytojas, kuris dar nebuvo išleidęs romano, Updike pasirodė patarimų straipsnyje 1958 m., Ragindamas tėvus mokyti savo vaikus sudėtingų žodžių. „Ilgas teisingas žodis vaikui yra įdomus“, – sakė jis. „Privers juos juoktis; mano dukra niekada nesako „raganosis“ nesijuokdama “.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.