Vakar Vakarų Europoje dėl audringų audrų sukeltų potvynių Vokietijoje ir Belgijoje žuvo mažiausiai 69 žuvusieji, įskaitant du ugniagesius, žuvusius bandant gelbėti. Anot Vokietijos valdžios, praėjusią naktį dingo mažiausiai 1300 žmonių.

Greitai tekantis vanduo iš patinusių upių prasiveržė per tris vakarų Vokietijos valstijas. Lježo (Belgija) centre Meuse upė perpildė savo krantus ir privertė gyventojus evakuotis. Audros taip pat sumušė Šveicariją ir Nyderlandus.

„Mes neturime tikslaus žuvusiųjų skaičiaus, bet galime pasakyti, kad turime daug žmonių, kurie tapo šio potvynio aukomis“, – sakė Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos valstijos gubernatorius Arminas Laschetas. „Daugelis žmonių pametė viską, kas jiems priklauso, po to, kai purvas tekėjo į jų namus“.

Skaitytojų komentarai: „Aš gyvenu viršutiniame Meuse slėnyje, Belgijoje, – sakė Yvesas C. – Po vakarykščių ir šios nakties kritulių šį rytą daugelyje slėnio vietų nuo kalvų veržėsi vandens srautai. Keliai buvo nepravažiuojami. Niekada to nebuvau mačiusi; ir mes nesame viena iš labiausiai nukentėjusių vietų “.

Koronavirusas plinta visoje Afrikoje, vien per pastarąjį mėnesį žemyne ​​buvo užregistruotas milijonas Covid infekcijų, o bendras atvejų skaičius padidėjo iki šešių milijonų, praneša PSO.

„Delta“ variantas aptiktas 21 iš 54 Afrikos šalių. Alžyras, Malavis ir Senegalas yra tarp šalių, kuriose pasireiškia infekcijų, hospitalizacijų ir mirčių skaičius. Tik apie 1 procentas žemyno žmonių buvo visiškai imunizuoti.

Atgimimas privertė kelias vyriausybes įvesti naujas uždarymo priemones, įskaitant judėjimo tarp miestų apribojimus, pailgintą komendanto valandą ir mokyklų uždarymą.

Cituojama: „Trečioji Afrikos banga tęsia savo destruktyvų kelią, pralenkdama dar vieną kraupų etapą“, – sakė daktaras Matshidiso Moeti, PSO žemyno direktorius.

Čia yra naujausi pandemijos atnaujinimai ir žemėlapiai.

Kituose įvykiuose:

  • Mianmaro karinė chunta įsakė privačiose klinikose atsisakyti gyvybiškai svarbaus deguonies ir netgi neleido labdaros organizacijoms jo atiduoti, sako medicinos darbuotojai.

  • Australijos politikai ir medicinos ekspertai rodo pirštus dėl lėto vakcinos platinimo šalyje.

  • Londono teatrai atšaukė spektaklius, nes teigiami testai ištisus būrius ir įgulas siunčia į karantiną.


Pietų Afriką praėjusią savaitę sukrėtė grobstymas ir vandalizmas, dėl kurio žuvo mažiausiai 117 žmonių, o žala padaryta šimtais milijonų dolerių, pranešė pareigūnai. Tai buvo vienas blogiausių smurto epizodų, kuriuos šalis matė per beveik 30 metų nuo apartheido pabaigos.

Vyriausybė smurtui numalšinti dislokavo 10 000 karių, o gynybos ministras paprašė dar 15 000. Vakar įtampai šiek tiek atvėsus, daugelis žengė į priekį sunkiu keliu.

Suėmęs buvusį Pietų Afrikos Respublikos prezidentą Jacobą Zuma, neramumai greitai atsirado dėl platesnių skundų vyriausybei ir nesugebėjimo vykdyti pažadų dėl demokratinės Pietų Afrikos.

Scenos Soweto mieste: Grobikų išdarinėto prekybos centro vadovas sunerimo, ką jo praradimas reikš jam ir jo bendruomenei. „Mūsų pragyvenimo šaltinis dingo“, – sakė vadovas Tau Chikonye. „Aš tikrai turiu nusileisti prie piešimo lentos ir pamatyti, kaip išgyventi“.

Darbo vietų praradimas: Nedarbas, kuris iš dalies dėl pandemijos išaugo virš 32 procentų, beveik neabejotinai padidės, nes per neramumus daugybė įmonių buvo sunaikintos.

  • Paskirtas Libano ministras pirmininkas Saadas Hariri atsistatydino po devynių mėnesių bandymo sudaryti naują vyriausybę sutampančių krizių metu.

  • „British Open“ vyks iki sekmadienio. Pirmą kartą sužaistas 1860 m., Golfo turnyras turėjo didžiulį dešimtmetį. Pastaraisiais metais tai pasirodė galimybė veteranams žaidėjams parodyti, kad jie vis dar turi tai, ko reikia.

  • Anglijos futbolininkas Bukayo Saka, kuris neseniai patyrė rasistinį įniršį po to, kai praleido baudos smūgį, paragino „Instagram“, „Facebook“ ir „Twitter“ kovoti su piktnaudžiavimu internetu.

Atrodo keista, kad mes tiesiog leistume pasauliui degti, tiki Ezra Klein. Šioje esė mūsų nuomonės skiltyje apie klimato kaitos politikos netinkamumą jis rašo: „Mes kuriame pasaulį, kuris yra daug blogesnis nei reikia, ir kuris bus mirtinas neapsakomiems milijonams“.

Nuo 2003 m., Kai po 20 metų automobilio avarijos jį paralyžiavo sunkus insultas, vyras, pravarde Pancho, negalėjo kalbėti. Dabar, atlikus mokslinį proveržį, vien jo bandymai kalbėti leidžia jo smegenyse implantuotiems elektrodams perduoti žodžius į ekraną.

Rembrantas niekada nekeliavo už Olandijos ribų. Tačiau 1638 m. Jis sukūrė „Adomą ir Ievą rojuje“, kuriame oforto fone šniokščia sukantis ir stebėtinai tikroviškas dramblys.

Nauja tikroji paroda Amsterdamo Rembrandto namų muziejuje paaiškina šią tikrovę: XVII amžiuje Azijos dramblio patelė, vardu Hansken, buvo atvežta į Nyderlandus iš dabartinės Šri Lankos. Likusį savo gyvenimą ji praleido Europoje ir tapo populiariu bei garsiu reginiu.

Anot olandų gamtininko ir meno istoriko Michielo Roscamo Abbingo, per trumpą, maždaug 25 metų gyvenimą, Hansken turėjo didelę reikšmę menui, populiariosioms pramogoms ir mokslui.

Rembrandtas ją bent tris kartus pavaizdavo; ji keliavo į Baltijos šalis laivu ir pėsčiomis iki pat Danijos ir iki Italijos; ir ji tapo pirmuoju Azijos drambliu, kurį apibūdino Vakarų mokslas.

„Iš tikrųjų tai yra labai tragiška istorija, tačiau ji taip pat žavi“, – sakė „Rembrandt“ namų kuratorius Leonore van Slotenas. „Ji buvo atvežta į pasaulį, kur jai nepriklausė, tačiau ji tapo savotišku langu tuo, koks buvo gyvenimas tuo metu“.

Daugiau apie „Hansken“ ir parodą skaitykite čia.

Tai prieskonių kavos pyragasmėlynių spygliuotas idealus savaitgalio vėlyvieji pusryčiai ar popietės pasiėmimas.

Praėjus penkeriems metams po paskutinio albumo, naujausias britų dainų autorės Lauros Mvulos leidimas paskatino ritmą ir prekiauja sintezatorių orkestrais.

Po kelis mėnesius trukusio „zoom-core“ apsirengimo mados vyrai vėl plūdo į Europos gatves.

Štai šiandieninis mini kryžiažodis ir užuomina: Paeiliui eikite į žodyną (keturios raidės).

O štai šiandieninė rašybos bitė.

Visus mūsų galvosūkius rasite čia.


Štai ir šiandienos instruktažas. Gero savaitgalio. – Nataša

Šiandien prieš 52 metus „PS Apollo 11“ susprogdino mėnulį. Kitą dieną trys laive buvę astronautai „brūkštelėjo per juodąją kosmoso jūrą“, tuo metu pranešė „The Times“, „pirmą kartą bandydami žengti žmogui kitu pasauliu“.

Naujausias „The Daily“ epizodas yra apie Kubos protestus.

Natasha ir komandą galite pasiekti adresu [email protected].

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.