Juodi plaukų dažai yra populiarus produktas siekiantiems tamsesnių plaukų. Yra daug žmonių, norinčių nusidažyti plaukus juodai ir turinčių įvairių priežasčių.

Juodų plaukų dažų naudojimo būdai

Vienas iš dažniausių juodų dažų naudojimo būdų yra žiliems plaukams paslėpti arba pašalinti. Kai tamsių plaukų žmonėms pradeda žilti plaukai, tai labai pastebima – kontrastas tarp baltos ir žilos spalvos yra labai ryškus. Šis pokytis daugeliui patvirtina, kad jie nebėra tokie jauni kaip anksčiau – ir daugelis stengiasi tai paslėpti.

Kitas dažnas juodų plaukų dažų naudojimas yra susijęs su mada. Daugelis jaunų moterų mėgsta keisti plaukų spalvą taip pat, kaip keičia drabužius; jos gali siekti išlaikyti naujausią stilių arba mėgdžioti savo mėgstamas garsenybes.

Dar vienas juodų dažų naudojimo būdas – silpnas apšvietimas. Tai procesas, kai tam tikros plaukų sruogos nuspalvinamos tamsiau nei aplinkiniai plaukai. Derinant su aukštų atspalvių dažymu, šis kelių atspalvių įvaizdis gali būti stulbinamai patrauklus.

Juodų plaukų dažų tipai

Yra trys pagrindiniai juodų plaukų dažų tipai – laikini, pusiau ilgalaikiai ir ilgalaikiai spalvoti dažai.

Plaukams dažyti labai trumpam laikui dažniausiai naudojami laikini dažai. Šio tipo juodi dažai lengvai išplaunami iš galvos odos paprastu šampūnu. Dėl šios savybės laikini dažai idealiai tinka vienkartiniam įvaizdžiui ypatingiems renginiams, pavyzdžiui, pasimatymams ar vakarėliams; jie leidžia atkurti įprastą plaukų spalvą laiku, kad kitą dieną būtų galima eiti į darbą.

Vidutinės trukmės plaukų dažymui pasirenkami pusiau ilgalaikiai juodi dažai. Tokio tipo dažai gali išsilaikyti plaukuose nuo 5 iki 10 šampūnų, kol dažai išbluks ir reikės juos atnaujinti. Šie dažai populiarūs tarp tų, kuriems reikia dažyti plaukus namuose be profesionalų pagalbos, tačiau jų spalvos pokyčiai šiek tiek ribojami.

Kaip veikia plaukų dažymas?

Senais laikais, kai plaukų dažymas dar buvo tik pradedamas, plaukų dažymo priemonės paprastai skleisdavo gana kenksmingą supuvusio kiaušinio kvapą. Gera žinia, kad šiandien šiuolaikiniai šių praeities produktų atitikmenys kvepia daug maloniau. Puiku tai, kad šias dabartines versijas taip pat daug paprasčiau naudoti. Nesvarbu, ar tai būtų drėgni, ar sausi plaukai, nemažai šiandien siūlomų dažomųjų produktų galima įtrinti į plaukus, suformuojant į šampūną panašias putas, palikti juos veikti (priklausomai nuo produkto, su plastikiniu plaukų dangalu arba be jo), tada išskalauti ir kondicionuoti. Kaip tai paprasta?

Deja, paprastumas turi savo kainą, kaip dažniausiai būna gyvenime. Plaukų dažuose esančios cheminės medžiagos, tokios kaip amoniakas ir peroksidas, šiandien gali būti tokios pat aštrios ir žalingos jūsų plaukams, kaip ir pirmosiomis plaukų dažymo dienomis, ir tai ypač aktualu, jei plaukus dažote per dažnai. Akivaizdu, kad jūsų plaukai skirtingai reaguoja į skirtingą cheminių medžiagų kiekį įvairiuose produktuose, tačiau šiandien pagrindinės plaukų dažymo produktus gaminančios bendrovės dažniausiai naudoja tris pagrindinius plaukų dažymo lygius: pusiau ilgalaikį, pusiau ilgalaikį ir ilgalaikį.

Pusiau ilgalaikis dažymas iš esmės suteikia plaukams spalvą per daug nekeisdamas natūralios spalvos. Šios rūšies plaukų dažus sudaro mažos molekulės, kurios patenka į plauką per plauko kutikulę, tačiau neturi įtakos natūraliai plaukų pigmentacijai. Po kelių plovimų šios molekulės, kadangi yra labai mažos, galiausiai išeina iš plauko stiebo, palikdamos plaukus tokius, kokie jie buvo prieš plaukų dažymą. Pusiau ilgalaikiai plaukų dažai paprastai išsilaiko nuo šešių iki dvylikos šampūnų ir gali padengti iki penkiasdešimt procentų žilų plaukų. Jis sustiprina natūralią plaukų spalvą, bet jų nešviesina, nes jo sudėtyje nėra amoniako ar peroksido.

Demi-permanentiniai plaukų dažai paprastai išlieka daug ilgiau nei pusiau ilgalaikiai – maždaug 22-28 šampūnai. Iš anksto paruoštos spalvos molekulės patenka į plauką per plauko kutikulę, kaip ir pusiau ilgalaikių dažų atveju, tačiau patekusios į plauko žievę jos susijungia su kitomis molekulėmis ir sukuria vidutinio dydžio spalvos molekules. Kadangi šios molekulės yra didesnės, joms išplauti iš plaukų prireikia daug daugiau laiko. Demi-permanentinių plaukų dažų sudėtyje nėra amoniako, todėl natūrali plaukų pigmentacija negali būti pašviesinta, tačiau juose yra nedidelis kiekis peroksido, kuris leidžia šiek tiek (bet pastebimai) pakeisti spalvą.

Ilgalaikiai plaukų dažai naudojami norint iš esmės pakeisti plaukų spalvą, pavyzdžiui, iš juodos tapti blondine arba atvirkščiai. Ilgalaikiuose plaukų dažuose naudojamas ir peroksidas, ir amoniakas, todėl molekulės, patekusios į plauką, reaguoja ir išsiplečia iki tokio dydžio, kad jų neįmanoma išplauti. Vienintelė išeitis, išskyrus pakartotinį dažymą, yra leisti plaukams užaugti. Šio tipo plaukų dažai reaguoja pašviesindami natūralią plaukų pigmentaciją, suformuodami naują pagrindą ir tada pridėdami naują nuolatinę spalvą, kuri susijungia su natūraliu plaukų pigmentu. Dėl šios priežasties jūsų pasirinkta dažyti plaukų spalva ant jūsų gali atrodyti kitaip nei ant kito asmens, kuris naudojo tą pačią spalvą. Kadangi plaukai auga maždaug pusės colio per mėnesį greičiu, dažant plaukus šiais dažais susiduriama su šaknų problema, todėl tikriausiai kas kelias savaites reikės dažyti plaukus.