2014 m., Netrukus po to, kai ponas Guthrie paliko Džordžo Vašingtono universiteto verslo mokyklos dekano darbą, „Apple“ pasamdė jį mokyti savo vadovų ir konsultuoti vadovus apie Kiniją. Jis taip pat atliko tyrimus, o pirmasis jo projektas buvo įmonės tiekimo grandinė. 52 metų ponas Guthrie yra Arizonos valstijos universiteto „Thunderbird“ pasaulinio valdymo mokyklos profesorius.

Kai jis pradėjo „Apple“, sakė p. Guthrie, jos vadovai žinojo, kad jie per daug pasikliauja Kinija ir nori įvairinti. Indija ir Vietnamas buvo geriausios kandidatės, tačiau p. Guthrie padarė išvadą, kad nė viena nebuvo perspektyvi pakaitalas.

Vietnamo vyriausybė bendradarbiavo, tačiau šalyje tiesiog nebuvo pakankamai darbuotojų, sakė jis. Indija turėjo žmonių, tačiau dėl biurokratijos buvo sudėtinga statyti infrastruktūrą ir gamyklas. Be šių klausimų, dauguma mažesnių tiekėjų, kurie gamino „Apple“ varžtus, plokštes ir kitus komponentus, jau buvo sutelkti Kinijoje.

Pastaraisiais metais „Apple“ vis dar stūmė į Indiją ir Vietnamą, be kita ko, pastatydama mažesnę „iPhone“ surinkimo gamyklą Indijoje, tačiau Timas Cookas, generalinis direktorius, viešai pareiškė, kad jos tiekimo grandinė išliks Kinijos centre.

P. Guthrie’iui ši pozicija paliko „Apple“ pažeidžiamą, ypač kai naujasis Kinijos vadovas ieškojo būdų, kaip panaudoti savo įtaką Amerikos įmonėms šalyje. 2014 m. Įsigaliojo Kinijos vadinamasis dispečerinio darbo įstatymas, ribojantis laikinų darbuotojų dalį įmonės darbo jėgoje iki 10 procentų. Nuo 1 dienos „Apple“ ir jos tiekėjai pažeidė įstatymus.

Pagal „Foxconn“ gamyklą Džengdžou mieste, Kinijoje, didžiausioje pasaulyje „iPhone“ gamykloje, laikinieji darbuotojai sudarė net pusę darbo jėgos, teigiama advokatų grupės „China Labor Watch“ pranešime. Po pranešimo „Apple“ patvirtino, kad gamykla pažeidė įstatymą.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.