Bideno administracija, patirdama vis didesnį spaudimą kovoti su niokojančiu koronaviruso padidėjimu Indijoje, sekmadienį pareiškė, kad ji iš dalies panaikino draudimą eksportuoti žaliavas vakcinoms ir taip pat aprūpins Indiją terapiniais preparatais, greitosios diagnostikos rinkiniais, ventiliatoriais. asmeninės apsaugos priemonės.

„Kai Indija siuntė pagalbą Jungtinėms Valstijoms, kai pandemijos pradžioje mūsų ligoninės buvo įtemptos, JAV yra pasiryžusios padėti Indijai jos poreikio metu“, – pareiškė Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Emily Horne. sekmadienį.

Pranešimas, staigus administracijos pasikeitimas, buvo paskelbtas po to, kai prezidento Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake’as Sullivanas anksčiau dieną iškvietė Ajitą Dovalą, jo kolegą Indijoje, o Indija kiekvieną dieną praneša apie didesnį bylų skaičių. Pirmadienį Indijos vyriausybė pranešė apie beveik 353 000 naujų kasdienių infekcijų – penktą dieną iš eilės šalis pasiekė pasaulio rekordą. Ponia Horne teigė, kad Jungtinės Valstijos „nustatė specifinių žaliavų šaltinius, kurių reikia skubiai Indijos Covishield vakcinos gamybai“, Indijoje pagaminta „AstraZeneca“ vakcinos versija.

Indijos padėtis yra baisi. Šalis išgyvena bene didžiausią krizę, kurią nuo tautos išgyveno nuo pandemijos pradžios, o perpildytos ligoninės mirė ir beviltiški žmonės mirė eilėje, laukdami pas gydytojus – ir vis daugiau įrodymų, kad faktinis žuvusiųjų skaičius yra daug didesnis, nei oficialiai pranešta. Pareigūnai sako, kad jiems trūksta žūtbūtinai atsargų, įskaitant deguonį ir apsaugines priemones, kaip yra mirtinai naujas variantas manė atsilikęs atvejų padidėjimas.

Daugelis indų yra nusivylę, kad jų šalis, didžiausia pasaulyje vakcinų gamintoja, taip atsilieka savo pačios skiepijimo kampanijoje. Mažiau nei 10 procentų indų gavo net vieną dozę, ir tik 1,6 procento yra visiškai paskiepyti, rašoma „New York Times“ duomenų bazėje, nors Indija pati gamina dvi vakcinas.

Net praėjusią savaitę visame pasaulyje sklandė siaubingi įtemptų ligoninių ir oranžinės liepsnos vaizdai iš masinių kremavimo vietų, administracijos pareigūnai dar labiau spaudė Jungtinėms Valstijoms didinti savo pastangas kovojant su Indijos antplūdžiu. Ponui Bidenui krizė Indijoje reiškia konkuruojančių jėgų susidūrimą. Prezidentas pradėjo eiti pareigas pažadėdamas atkurti Amerikos, kaip pasaulinės sveikatos lyderės, vietą, ir jis ne kartą yra sakęs, kad pandemija nesibaigia prie tautos sienų.

Tačiau jis taip pat grumiasi su savo pirmtako požiūrio „Pirmiausia Amerika“ palikimu ir turi pasverti savo instinktus, kad padėtų pasauliui nuo politinės reakcijos grėsmės dėl vakcinų suteikimo, kol kiekvienas amerikietis neturėjo galimybės nušauti. Nuo sekmadienio 28,5 proc. Amerikiečių buvo visiškai paskiepyti, o 42,2 proc. Turėjo bent vieną dozę, teigia Ligų kontrolės ir prevencijos centrai.

Sekmadienio pareiškime neminėta galimybė JAV tiesiogiai siųsti vakcinas į Indiją. Bet sekmadienį pasirodžius ABC laidai „Ši savaitė“, dr. Anthony S. Fauci, pagrindinis tautos infekcinių ligų ekspertas, sakė, kad Jungtinės Valstijos svarstys galimybę ten siųsti keletą „AstraZeneca“ vakcinos dozių.