Bideno administracija vėlų penktadienį pareiškė, kad ji vėl pritaikys ekonomines sankcijas tam tikroms Baltarusijos valstybinėms įmonėms – paskutinį Vakarų vyriausybės diplomatinį postūmį po to, kai praėjusį savaitgalį šalies autoritarinis lyderis nuvertė Europos keleivinį lėktuvą.

Lėktuvas, „Ryanair“ lėktuvas „Boeing 737“, vykęs iš Graikijos į Lietuvą, sekmadienį keliavo per Baltarusijos oro erdvę, kai buvo nukreiptas ir priverstas nusileisti sostinės Minske su palyda iš naikintuvo. Baltarusijos opozicijos žurnalistas Romanas Protasevičius, gyvenęs emigracijoje užsienyje, kartu su savo mergina buvo sulaikytas lėktuvui nusileidus.

Baltarusijos prezidentas, žiaurus ir ekscentriškas stipruolis Aleksandras G. Lukašenka teigė, kad jis nukreipė lėktuvą dėl elektroninio pašto grasinimo išsiųsti elektroniniu paštu, o ne užgrobti p. Protasevičiaus. Bet Šveicarijos elektroninio pašto paslaugų teikėjas sakė, kad Baltarusijos valdžios institucijų nurodytas el. Laiškas buvo išsiųstas po to, kai lėktuvas jau buvo nukreiptas.

Jen Psaki, Baltųjų rūmų spaudos sekretorė, sakė a pareiškimas penktadienio naktį sankcijos devynioms valstybinėms Baltarusijos įmonėms, kurias panaikino Iždo departamentas, bus atnaujintos birželio 3 d.

JAV kartu su Europos Sąjunga ir kitais sąjungininkais taip pat rengia sankcijų, kurios bus taikomos p. Lukašenkos vyriausybės nariams, sąrašą, susijusį su „nuolatiniu žmogaus teisių pažeidimu ir korupcija, 2020 m. Rinkimų klastojimu ir įvykiais. gegužės 23 d. “, – pridūrė ji.

Teiginys apie sukčiavimą rinkimuose buvo nuoroda į praėjusią vasarą, kai ponas Lukašenka, kuris buvo valdžioje nuo 1994 m., Teigė laimėjęs 80 proc. Balsų, daugelio Vakarų vyriausybių teigimu, tai buvo apsimestiniai rinkimai. Jo teiginys paskatino masines demonstracijas, kurios buvo surengtos policijos represijomis.

Šeštadienį nepavyko iš karto susisiekti su p. Lukašenkos vyriausybės atstovais.

Sulaikytas žurnalistas P. Protasevičius įkūrė „Telegram“ kanalą, kuris yra populiarus opozicijos padalinys Baltarusijoje ir kuris buvo naudojamas pernai sutelkiant protestus. Ponas Bidenas paragino paleisti 26-erių vyrą sakydamas, kad jo areštas ir vaizdo įrašas, kurį jis neseniai padarė būdamas valstybės areštinėje – matyt, per prievartą – buvo „gėdingi užpuolimai tiek dėl politinių nesutarimų, tiek apie spaudos laisvę. . “

Be penktadienį paskelbtų sankcijų, JAV taip pat sustabdys 2019 m oro susisiekimo paslaugų sutartis su Baltarusija ir neseniai ji patarė Amerikos piliečiams nekeliauti į šalį, sakoma p. Psaki pranešime.

„Mes kartu su partneriais ir sąjungininkais imamės šių priemonių, kad režimas būtų atskaitingas už jo veiksmus ir pademonstruotume savo atsidavimą Baltarusijos žmonių siekiams“, – sakė ji.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.