Nauja apklausa parodė, kad amerikiečius dėl skiepijimo statuso labai skirsto namų ūkiai – 77 proc. Paskiepytų suaugusiųjų teigė, kad visi jų namų ūkio nariai yra paskiepyti, o panaši dalis (75 proc.) Neskiepytų suaugusiųjų sako, kad niekas nėra paskiepytas.

67 proc. Demokratų teigė gyvenantys namų ūkiuose, kur visi buvo paskiepyti, palyginti su 39 proc. Respublikonų. Dešimt procentų demokratų teigė gyvenantys namuose, kuriuose niekas nebuvo paskiepytas, palyginti su 37 procentais respublikonų, teigia „Kaiser Family Foundation“ apklausa, kuris sekė visuomenės požiūrį į skiepus ir jų patirtį.

Apskritai pusė JAV suaugusiųjų gyvena visiškai paskiepytame namų ūkyje ir kas ketvirtas gyvena visiškai nevakcinuotame namų ūkyje. Likusi dalis, maždaug kas penktas suaugęs, gyvena namų ūkyje, kuriame gyvena ir paskiepyti, ir neskiepyti žmonės, įskaitant vaikus iki 12 metų, kurie šiuo metu neturi teisės skiepytis.

Telefoninė apklausa, kurioje dalyvavo 1888 JAV gyvenantys 18 metų ir vyresni suaugusieji, buvo atlikta birželio 8–21 dienomis, ir paklaidos riba buvo pliusas arba minusas trys procentiniai punktai.

Kai politikos formuotojai ir toliau eksperimentuoja su loterijomis, nemokamu alumi ir kitomis paskatomis, apklausa parodė, kad darbuotojai buvo labiau linkę sulaukti šūvio, kai darbdaviai juos paskatino ir suteikė mokamą laisvalaikį, kad būtų lengviau. Du trečdaliai apklaustų dirbančių suaugusiųjų teigė, kad jų darbdavys skatino darbuotojus pasiskiepyti, o pusė teigė, kad darbdavys suteikė jiems nemokamą laiką vakcinai gauti ir pasveikti nuo šalutinio poveikio.

Darbuotojai, kurie teigė, kad jų darbdavys atliko bet kurį iš šių veiksmų, dažniau pranešė, kad yra paskiepyti, net ir atlikus apklausą dėl kitų demografinių rodiklių. Išvadoje teigiama, kad didesnis darbdavių skatinimas skiepytis ir siūlyti apmokamą laisvalaikį gali paskatinti didesnį darbuotojų skiepijimą.

Kadangi viruso atvejai paplito didžiojoje JAV dalyje, apklausa parodė, kad optimizmas dėl idėjos, kad pandemija gali pasibaigti, gali trukdyti skiepytis, o pusė apklaustų nevakcinuotų suaugusiųjų teigė, kad atvejų dabar yra tiek mažai, kad nereikia kad daugiau žmonių būtų paskiepyti.

Jei suaugusiųjų skiepijimas tęsis dabartinį septynių dienų vidutinį rodiklį, maždaug 67 proc. JAV suaugusiųjų iki liepos 4 d. Bus gavę bent vieną šūvį, tik nesigailėdami prezidento Bideno tikslo, kad iki tos dienos 70 proc. „New York Times“ analizei.

Lazaro Gamio prisidėjo.