Austeno romanai pasakoja apie siaurą, aukštesnę Britanijos visuomenės klasę ir yra įsikūrę vaizdinguose kaimuose, dažniausiai atokiuose nuo išorinio pasaulio bėdų. „Jane Austen dabar yra ant pjedestalo kaip kažko malonaus, paguodžiančio, gražaus, sumanaus išraiška“, – sakė anglų profesorė, Filadelfijos Drexelio universiteto garbės kolegijos dekanė Paula Marantz Cohen. Pasak jos, daugelis jos gerbėjų nori pasimėgauti savo pasakojimais apie paprastesnį laiką ir vietą.

Kai kurie Austeno mokslininkai sako, kad jos romanų „Emma“ ir „Mansfield Park“ ištraukose siūloma palaikyti abolicionizmą, tačiau kiti sako, kad tai neaišku. Nedaug jos laiškų liko gyvi. Tačiau jos mėgstamiausi autoriai – Samuelis Johnsonas, Thomasas Clarksonas ir Williamas Cowperis – buvo abolicininkai. Vis dėlto, kaip ir beveik visos bet kokių priemonių turinčios anglų šeimos XVIII a., Jos šeima buvo siejama su vergų prekyba, rašoma Claire Tomalin knygoje „Jane Austen: A Life“.

Spręsdamas vergovės temą, Jane Austen draugijos prezidentas Sherardas Cowperis Colesas pasakė: „Tai Anglijos istorija, ir, kai mūsų supratimas didėja, turėtume ją papasakoti ir atnaujinti“.

Tačiau ponas Cowperis Colesas, buvęs diplomatas, kuris buvo specialusis Didžiosios Britanijos atstovas Afganistane ir Pakistane 2009–2010 m., Įspėjo: „Tikėtis, kad žmonės ne savo laiku turės sąmonę, nėra teisinga. Bet lygiai taip pat ir mūsų laikais mes žinome apie vergiją, gyvename su jos pasekmėmis Mineapolyje ir daugelyje kitų vietų “.

Francesas Brookas, kelionių vadovas Anglijoje, vedęs grupes į Austeno vietas, teigė, kad ji pasisako už tai, kad muziejus pristatytų daugiau konteksto apie Austeno laiką, tačiau pasmerkimas už medvilnės dėvėjimą ir cukraus vartojimą arbatoje reikštų „pabudimą“. -ism šiek tiek per toli “. Kaip ir mes visi, Austenas kasdieniame gyvenime padarė tai, kas prieštaravo platesnėms jos pažiūroms į pasaulį, sakė ponia Brook, paskutinį kartą apsilankiusi muziejuje 2017 m.

Prof. Johnsonas iš Prinstono sakė, kad muziejaus bandymas pridėti kontekstą į Austen gyvenimo nesumažins skaitytojų entuziazmo dėl jos.

„Tai, kad įtrauki Austeną į istorijos netvarką, dar nereiškia, kad jos nemyli“, – sakė ji.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.