Izraelis ir „Hamas“, tikėtina, per ateinančias dvi dienas pasieks paliaubų susitarimą, teigia aukšto rango Izraelio pareigūnas, susipažinęs su derybomis, ir du kiti, kurie patvirtino sąskaitą.

Diskusija apie paliaubas būtų vykdoma etapais. Pirmoji apims visų Izraelio išpuolių prieš „Hamas“ infrastruktūrą ir įrenginius nutraukimą ir Izraelio bandymų nužudyti vyresnius „Hamas“ narius pabaigą, sakė pareigūnai.

„Hamas“ sustabdytų visus raketų šaudymus į Izraelio miestus. Izraelis taip pat reikalauja, kad „Hamas“ nustotų kasti atakos tunelius link Izraelio ir sustabdytų smurtines demonstracijas Gazos ir Izraelio pasienyje, sakė pareigūnai, kurie paprašė neįvardyti, nes tarėsi dar vykstančias derybas.

Susitarime taip pat siekiama įtraukti vėlesnius etapus po paliaubų įsigaliojimo, įskaitant dviejų „Hamas“ laikomų karių ir dviejų grupuotės sulaikytų Izraelio civilių kūnų grąžinimą. Pasak pareigūnų, Izraelis mainais leis leisti prekes ir lėšas į Gazą.

Oficialiai Izraelis turi paneigė derybų buvimą ar netrukus pasirašomas susitarimas, tačiau tai gali būti taktika, skirta spausti „Hamas“ parodant, kad Izraelis nebijo tolesnio eskalavimo.

Vyriausiasis Izraelio atstovas derybose yra patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Meiras Ben-Shabbatas, kuris laikomas labai artimu ministrui pirmininkui Netanyahu ir neseniai buvo išsiųstas į Vašingtoną bandyti įtikinti Bideno administraciją nepasirašyti naujo branduolinio susitarimo su Iranu.

Du vyresnieji „Hamas“ veikėjai, vedantys derybas, yra glaudžiai susiję su Egipto žvalgyba. Dabartinis „Hamas“ karinių pajėgų vadas Marwanas Issa daug laiko praleido Egipto žvalgybos būstinėje Kaire 2011 m., Kai egiptiečiai dirbo vienu sunkiausių Izraelio ir „Hamas“ klausimų: Izraelio kareivio Gilado Shalito pagrobimu. .

Tačiau vėluojama pasiekti galimą paliaubą, nes egiptiečiams, padedantiems koordinuoti derybas, kilo sunkumų susisiekiant su aukštais „Hamas“ pareigūnais. Pareigūnai baiminosi, kad Izraelis bandys juos nužudyti, o tai paskatins slapstytis, dažnai po žeme, bandydami išvengti bet kokių elektroninių prietaisų naudojimo.