Kam skirtas šis vaistas?

Isosorbido dinitratas (ISDN) priklauso vaistų, vadinamų nitratais, klasei. Nitratai naudojami krūtinės anginos (krūtinės skausmo) simptomų profilaktikai ir gydymui. Krūtinės angina atsiranda dėl nepakankamo kraujo tiekimo ir deguonies jūsų širdžiai. Nitratai atpalaiduoja kraujagysles, todėl širdis tiekiama daugiau kraujo ir deguonies.

Jei šį vaistą vartojate reguliariai ir ilgą laiką, jis gali padėti gydyti krūtinės anginą, nes sumažina širdies priepuolių skaičių.

Nitratai taip pat gali būti naudojami kartu su kitais vaistais širdies nepakankamumui gydyti, kai širdis yra silpna ir negali pumpuoti pakankamai kraujo į likusį kūną.

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

 • Nenutraukite vaistų vartojimo nepasitarę su savo sveikatos priežiūros specialistu. Staigus vaisto vartojimo nutraukimas gali sukelti krūtinės anginos priepuolius. Paklauskite savo gydytojo rekomendacijų, kaip lėtai mažinti dozę prieš visiškai nutraukiant.
 • Šį vaistą reikia gerti prieš valgį, tuščiu skrandžiu.
 • Šis vaistas vartojamas krūtinės anginos priepuolių skaičiui sumažinti. Jie neturėtų būti naudojami skubiam krūtinės skausmo malšinimui.

Ką daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

Jei praleidote dozę, išgerkite praleistą dozę, kai tik prisiminsite. Jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, vartokite tik įprastą dozę. Nedvigubinkite dozės ir nenaudokite papildomų vaistų, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

 • Esate alergiškas šiam vaistui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai
 • Esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

Šalutinis poveikis gali būti:

 • Galvos svaigimas, galvos svaigimas ar alpimas
  • Tai gali įvykti, ypač kai greitai atsikeliate iš gulėjimo ar sėdėjimo. Gali padėti lėtas kėlimasis arba lėtas pozos keitimas. Jei svaigsta galva, pailsėkite sėdėdami arba gulėdami.
  • Taip pat labiau tikėtina, kad geriate alkoholį, ilgai stovite, sportuojate arba kai oras karštas. Apribokite alkoholio kiekį, kurį geriate vartodami nitratus. Būkite ypač atsargūs mankštindamiesi, kai oras karštas arba jums reikia ilgai stovėti.
 • Laikinas galvos skausmas
  • Tai dažnas šalutinis poveikis, kuris praeis kurį laiką pavartojus vaisto. Nitratų vartojimo pradžioje galite vartoti skausmą malšinančius vaistus, pvz., Paracetamolį, kad sumažintumėte laikinus galvos skausmus. Kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą, jei galvos skausmai nepraeina arba pablogėja.
 • Odos paraudimas arba paraudimas
 • Greitas širdies plakimas
 • Pykinimas ir vėmimas

Dėl kokių retų, bet rimtų šalutinių poveikių man reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

 • Patinęs veidas/akys/lūpos/liežuvis
 • Sunku kvėpuoti
 • Niežtintys odos bėrimai visame kūne

Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Kokio maisto ar vaistų turėčiau vengti vartojant šį vaistą?

Nevartokite Sildenafil (Viagra®), Tadalafil (Cialis®), Vardenafil (Levitra®), jei vartojate šį vaistą. Kai sildenafilis, tadalafilis ar vardenafilis vartojamas kartu su nitratais, jūsų kraujospūdis gali labai sumažėti, todėl gali svaigti galva, atsirasti galvos svaigimas arba alpti. Kai kuriais atvejais buvo pranešta apie mirtį, kai sildenafilis buvo vartojamas kartu su nitratais.

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite šį vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje. Išmeskite visus pasibaigusio galiojimo vaistus.

Kaip turėčiau saugiai išmesti šį vaistą?

Supakuokite šį vaistą į juodą šiukšlių maišelį ir sandariai uždarykite, prieš išmesdami į šiukšlių dėžę ar šiukšliadėžę.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2019 m. liepos mėn