Tačiau, pasak pareigūno, JAV buvo iššūkis įgyvendinti sankcijas be patikimos sąjungininkų pagalbos, o prekybininkai žaidžia „katės ir pelės žaidimą“, kad išvengtų sekimo atviroje jūroje. Tęsiantis Irano deryboms pareigūnas kalbėjo apie anonimiškumo sąlygą.

JAV karinio jūrų laivyno ir pakrančių apsaugos laivai, vykdantys saugumo patruliavimą Hormuzo sąsiauryje ir Persijos įlankoje, per pastarąjį mėnesį tris kartus susidūrė su Irano kariniais laivais, didindami įtampą, kuri, jei tik leistų eskaluoti, galėtų kelti grėsmę subtilioms deryboms Vienoje. Dvidešimt procentų viso pasaulio naftos tiekimo – apie 18 milijonų barelių per dieną – teka per sąsiaurį.

Kitos pasaulio valstybės nenorėjo vykdyti sankcijų, kurios buvo įvestos dėl jų prieštaravimų, kai Jungtinės Valstijos paliko branduolinį susitarimą 2018 m. Labiausiai pastebimas pavyzdys buvo praėjusių metų rudenį, kai D.Trumpo administracija paskelbė vėl pritaikiusi tarptautines sankcijas Iranui, kad Jungtinių Tautų Saugumo Taryba atsisakė pripažinti.

JAV taip pat perspėjo, kad gali įvesti vadinamąsias antrines sankcijas užsienio Irano naftos pirkėjams, kurios juos išstums iš Amerikos rinkų ir kitų sandorių, kurie tvarkomi JAV doleriais. Tai privertė tarptautines kompanijas, kurios nenori prarasti galimybės naudotis Amerikos bankais, o kai kurie analitikai teigė, kad tai pakenkė JAV ir Europos sąjungininkų santykiams, kurie tikėjosi, kad branduolinis susitarimas atvers naujas ekonomines rinkas jų pramonei Irane.

„Jei Jungtinės Valstijos bando taikyti sankcijas už viską ir bando pasakyti likusiam pasauliui, ką ji gali ir ko negali, tam tikru momentu kitos šalys galėtų gerai atsistoti ir pasakyti:„ Mums to užteko “, – sakė Corinne A. Goldstein, sankcijų ekspertė ir advokatų kontoros„ Covington & Burling “vyresnioji patarėja. „Taigi aš manau, kad JAV rizikuoja prarasti sankcijų galią piktnaudžiaudama jų naudojimu“.

Nuo sausio mėn Iždo departamento Užsienio turto kontrolės tarnyba nubaudė bendroves daugiau nei 2,1 milijono dolerių bauda už tai, kad pažeidė sankcijas Iranui, siekdamos išspręsti ar kitaip išspręsti ilgus metus trukusias bylas, kai kurios jų prasidėjo vadovaujant prezidentui Barackui Obamai. Iždo departamentas išsprendė maždaug tiek daug Irano sankcijų pažeidimų per visus 2020 metus, įskaitant 4,1 milijono JAV dolerių susitarimą su „Berkshire Hathaway“, kai viena iš jos turkų dukterinių įmonių buvo apkaltinta prekių pardavimu Iranui ir po to bandžiusia nuslėpti sandorį.

Elliottas Abramsas, prižiūrėjęs sankcijų Iranui būgnus iki D.Trumpo administracijos pabaigos, teigė, kad baudos blokavo dešimčių milijardų dolerių vertės pajamas Teheranui, ribodamos, kiek paramos Iranas galėtų skirti savo branduolinėms ir karinėms programoms, įskaitant įgaliojimą. pajėgos visuose Viduriniuose Rytuose.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.