Vasara – ne tik atostogų metas, bet ir sodo priežiūros metas. Sodo priežiūra yra kruopštaus darbo reikalaujantis nuolatinis procesas. Kad šis procesas netaptų rutina, jis turi nevarginti ir būti malonus. Tai užtikrinti padeda geras nusiteikimas ir geri darbo įrankiai. Geri darbo įrankiai padeda darbą atlikti sklandžiai ir lengvai bei gauti geriausią rezultatą. Toliau straipsnyje yra aptarta keletas įrankių, kurie sodo priežiūrą padeda paversti malonia veikla.

Vejos priežiūra

Šiandien dauguma iš mūsų veją pjauname elektrinėmis arba benzininėmis vejapjovėmis. Su šiais įrenginiais vejos priežiūra nekelia didelių iššūkių, o rezultatas dažniausiai būna patenkinamas. Žinoma, kad rezultatas būtų patenkinamas, tai priklauso ir nuo turimos vejapjovės kokybės, galios bei kitų jos techninių parametrų suderinamumo su jūsų pjaunama veja. Kitaip sakant, kuo vejapjovė kokybiškesnė, tuo su ja atliekamas darbas yra lengvesnis, kaip ir kuo vejapjovės variklio galingumas yra didesnis, tuo veja yra nupjaunama greičiau ir lengviau. Darbo greitis ir jo lengvumas taip pat priklauso ir nuo kitų vejapjovės techninių parametrų. Pavyzdžiui, jeigu jūsų pjaunamas vejos plotas yra didelis, jį lengviau nupjauti su savaeige vejapjove arba, kaip ir jeigu jūsų veja yra natūrali žolė, o reljefas nėra itin lygus, žolės pjovimo darbą bus lengviau atlikti su žoliapjove, o ne su vejapjove, nes žoliapjovėse yra galimybė pjovimo peilius pakelti aukščiau nei vejapjovėse.

Aukštos žolės priežiūra

Jeigu sode žolė nėra reguliariai pjaunama ir užauga per daug aukšta, kad ją būtų galima pjauti su žoliapjove, daugelis iš mūsų tokio tipo žolei pjauti naudojame trimerį. Kadangi pjaunant su trimeriu yra neribotos galimybės keisti žolės pjovimo aukštį ir kitaip manevruoti, aukštos žolės pjovimas tampa lengvas ir greitas. Žinoma, kaip ir su vejos, taip ir su aukštos žolės priežiūra viskas priklauso nuo turimo įrankio galios, kokybės ir kitų techninių duomenų. Pavyzdžiui, jeigu aukštos žolės pjaunamas plotas yra didelis, reikia kuo galingesnio ir kuo kokybiškesnio trimerio, nes kaskart daug pjaunant trimerio dalys turi būti kokybiškai pagamintos, kad nesulūžtų ir per greit nenusidėvėtų. Taip pat yra svarbu tinkamai pasirinkti trimerio sudedamąsias dalis, pavyzdžiui, trumpesnės žolės priežiūrai reikėtų naudoti pjovimo valą, ilgesnės – specialų pjovimo diską.

Krūmų ir medelių priežiūra

Pas daugelį iš mūsų sode yra įvairių krūmų ir medelių. Dekoratyviniai krūmai ir medeliai sodui suteikia estetinio išbaigtumo jausmą, o vaiskrūmiai ir vaismedžiai savo subrandintais vaisiais ir uogomis teikia realią naudą mums. Tačiau, kad vieni būtų gražūs, o kiti teiktų naudą, juos nuolat reikia genėti. Jeigu jūsų sode yra tik keletas krūmų ir medelių, genėjimo darbus galima atlikti su tradicinėmis krūmų žirklėmis ir genėjimo pjūklu. Jeigu jūsų sodas yra didelis, šiems darbams geriausiai įsigyti mechanizuotus elektrinius įrankius – elektrines arba benzinines gyvatvorių žirkles ir elektrinį arba benzininį grandininį pjūklą.

Visus šiuos įrankius galima įsigyti specializuotuose sodo prekių arba pramonių prekių parduotuvės. Esant galimybei geriausiai pirkti skelbiamų akcijų metu. Pavyzdžiui, Senukai akcijos dažnai skelbia akcijas sodo prekėms, tuomet įrankį galima nusipirkti pigiau.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.