Honkongo sienos buvo užantspauduotos daugiau nei metus, o jo karantino taisyklės, pagal kurias privaloma viešnagė viešbutyje iki trijų savaičių, yra vienos griežčiausių pasaulyje.

Tačiau įmonių vadovams dabar gali būti taikoma speciali tvarka.

Miesto vertybinių popierių ir ateities komisija tyliai paskelbė a pastebėti penktadienį sakydamas, kad visiškai paskiepyti „vyresnieji vadovai“ iš vietinių įmonių ar jų tarptautinių filialų, gali apsilankyti ar grįžti į Honkongą, gali kreiptis dėl standartinių karantino reikalavimų netaikymo. Įmonės turi pateikti išsamų maršrutą savo vadovams, kuriems leidžiama palikti karantino patalpas tik patvirtintai veiklai, sakoma pranešime.

Komisija neišleido pranešimo spaudai, o pranešime nepateikta jokio paaiškinimo dėl priemonės taikymo laiko ar pagrindimo. Nei Vertybinių popierių ir ateities komisija, nei Honkongo sveikatos departamentas šeštadienį neatsakė į prašymus pakomentuoti.

Kinijos teritorija penktadienį nepranešė apie naujus atvejus. Nors tankiai apgyvendinta, ji sugebėjo išvengti visiško užrakinimo ir, laikydamasi agresyvių socialinių distancijų taisyklių ir priverstinio karantino valdžios įstaigose, palaikydama artimus Covid-19 pacientų ryšius, be kitų priemonių, išlaikė mažą koronaviruso atvejų skaičių. Net paskiepyti keliautojai viešbutyje turi būti karantine iki trijų savaičių, priklausomai nuo to, iš kur jie atskrenda.

Penktadienį paskelbta karantino išimtis nėra pirmoji įmonių vadovams Honkonge; panašus buvo išleista pernai iš Kinijos žemyninės dalies į teritoriją grįžtantiems vadovams iš vietinių kompanijų. Bet tai dar labiau iliustruoja, kaip koronaviruso politika Honkonge, kuriame yra viena didžiausių pajamų nelygybės spragų pasaulyje, netolygiai taikoma visiems jo 7,5 milijonui gyventojų.

Pareigūnai nustatė blokavimus ir masinius bandymus po to, kai skurdžiuose rajonuose, kur daugybė gyventojų gyvena sausakimšuose daugiabučiuose namuose su netinkamais vamzdynais ir bloga ventiliacija, „Covid-19“ grupės buvo aptiktos. Kritikai apkaltino vyriausybę leidus protrūkiams plisti, paskui griežtų priemonių taikymą grupei, kuri mažiausiai gali sau leisti jas pakelti.

Vyriausybė taip pat ne kartą apkaltino maždaug 370 000 mieste gyvenančių migrantų, gyvenančių mieste, pažeidžiančiais socialinius atstatymo apribojimus, nors dideli protrūkiai kilo dėl emigrantų ir turtingų vietinių gyventojų grupių.

Gegužės pradžioje vyriausybė atsisakė ginčijamo įsakymo, pagal kurį būtų reikėję skiepyti visus migrantus namų darbininkus. Tačiau ji vis tiek įgyvendino planą jiems atlikti antrą privalomo koronaviruso tyrimo etapą, nepaisant to, kad pirmajame etape tarp 340 000 žmonių buvo tik trys teigiami rezultatai.

Vyriausybė teigė, kad jos privalomi testavimo protokolai yra pagrįsti tik „rizikos vertinimu“ ir vienodai taikomi visiems, dirbantiems didelės rizikos vietose, įskaitant slaugos namus.

Kitose naujienose visame pasaulyje:

  • Malaizija „Reuters“ duomenimis, šeštadienį, penktą kartą užfiksuotų naujų infekcijų šalyje, šeštadienį pasiekė 920 naujų koronaviruso atvejų. Penktadienį ministras pirmininkas Muhyiddinas Yassinas paskelbė, kad birželio mėnesį prasidės dviejų savaičių uždarymas visoje šalyje, siekiant kovoti su neseniai įvykusiu bangavimu.

  • Saudo Arabija panaikina draudimą keliautojams iš 11 šalių, šeštadienį pranešė Saudo Arabijos spaudos agentūra. Nuo sekmadienio lankytojams bus leidžiama atvykti iš Jungtinių Arabų Emyratų, Vokietijos, JAV, Airijos, Italijos, Portugalijos, Jungtinės Karalystės, Švedijos, Šveicarijos, Prancūzijos ir Japonijos.

  • Paskelbė Kembridžo kunigaikštienė ir princo Williamo žmona Kate „Twitter“ tinkle kad ji gavo pirmąją koronaviruso vakcinos dozę Londono mokslo muziejuje. „Esu be galo dėkinga visiems, kurie vaidina svarbų vaidmenį pradedant darbą – ačiū už viską, ką darote“, – rašė ji. Pagal vyriausybės portalas, daugiau nei 39 mln Jungtinė Karalystė turite bent vieną Covid vakcinos dozę.

  • Taivanas sekmadienį pranešė apie 355 naujus vietinio koronaviruso atvejus, kai jis susiduria su didžiausiu pandemijos protrūkiu. Į šį skaičių įskaičiuoti 89 atvejai, pridedami prie pastarųjų dienų sumų, kaip infekcijos skaičiaus koregavimas po vėlavimo pranešti apie teigiamus testus.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.