Kam skirtas šis vaistas?

Eplerenonas priklauso vaistų, vadinamų mineralokortikoidų receptorių antagonistais (MRA), klasei. Jis veikia jūsų inkstus, kad pašalintų papildomą vandenį ir druskas iš jūsų kūno. Tai sumažins spaudimą kraujagyslėms ir leis širdžiai mažiau dirbti. Jis taip pat vartojamas skysčių, esančių plaučiuose, kiekiui sumažinti dėl širdies nepakankamumo.

Širdies nepakankamumas yra būklė, kai širdis yra silpna ir negali pumpuoti pakankamai kraujo į likusį kūną. Šis vaistas vartojamas sergant širdies nepakankamumu, siekiant pagerinti išgyvenamumą, sumažinti širdies nepakankamumo simptomus, tokius kaip dusulys ar kojų patinimas, ir sumažinti galimybę patekti į ligoninę dėl širdies nepakankamumo.

Šis vaistas taip pat gali būti naudojamas aukštam kraujospūdžiui arba aukštam aldosterono (hormono tipo) kiekiui gydyti.

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

 • Nenutraukite vaistų vartojimo nepasitarę su savo sveikatos priežiūros specialistu.
 • Šį vaistą galite vartoti valgio metu arba nevalgius.
 • Jei vartojate vieną dozę per dieną, išgerkite ją ryte. Jei vartojate vaistą du kartus per dieną, antrą dozę išgerkite iki 18 val., kad nereikėtų dažnai keltis naktį šlapintis.

Ką daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

Jei praleidote dozę, išgerkite praleistą dozę, kai tik prisiminsite. Jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, vartokite tik įprastą dozę. Nedvigubinkite dozės ir nenaudokite papildomų vaistų, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

 • Esate alergiškas šiam vaistui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai
 • Esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi
 • Turite inkstų problemų

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

Kai kurie šalutiniai poveikiai gali būti:

 • Dažnesnis šlapinimasis
 • Galvos svaigimas ir galvos svaigimas
  • Tai gali įvykti, ypač kai greitai atsikeliate iš gulėjimo ar sėdėjimo. Gali padėti lėtas kėlimasis arba lėtas pozos keitimas. Jei svaigsta galva, pailsėkite sėdėdami arba gulėdami.
 • Padidėjęs kalio kiekis kraujyje
  • Kai vartojate šį vaistą, gydytojas gali reguliariai stebėti kalio kiekį ir inkstų funkciją.

Informuokite savo sveikatos priežiūros specialistą, jei šie šalutiniai poveikiai nepraeina ir jus vargina.

Dėl kokių retų, bet rimtų šalutinių poveikių man reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

 • Patinęs veidas/akys/lūpos/liežuvis
 • Sunku kvėpuoti
 • Niežtintys odos bėrimai visame kūne

Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Kokio maisto ar vaistų turėčiau vengti vartojant šį vaistą?

Kai kurie vaistai gali sąveikauti su eplerenonu ir paveikti jų veiksmingumą arba padidinti šalutinio poveikio riziką. Tačiau šie vaistai taip pat gali būti svarbūs jūsų gydymui. Informuokite savo sveikatos priežiūros specialistą apie kitus vaistus, kuriuos šiuo metu vartojate. Pavyzdžiai:

 • Vaistai nuo bakterinių infekcijų (pvz., klaritromicinas, eritromicinas)
 • Vaistai nuo grybelinių infekcijų (pvz., itrakonazolas, ketokonazolas)

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite šį vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje. Išmeskite visus pasibaigusio galiojimo vaistus.

Kaip turėčiau saugiai išmesti šį vaistą?

Supakuokite šį vaistą į juodą šiukšlių maišą ir sandariai uždarykite, prieš išmesdami į šiukšlių dėžę arba šiukšliadėžę.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2019 m. liepos mėn