Ministras Pirmininkas Benjaminas Netanyahu, būdamas nušalintas nuo pareigų po daugiau nei dešimtmečio valdžios, plyšio, ketvirtadienį leido suprasti, kad jis ketina kovoti toliau.

„Visi įstatymų leidėjai, kuriuos išrinko dešinieji rinkėjai, turi priešintis šiai pavojingai kairiųjų vyriausybei“, – sakė jis parašė „Twitter“.

Iki vidurdienio jis pradėjo visą kampaniją prieš besikuriančią opozicijos partijų koaliciją ir išvardijo nuolaidas, kurias, jo teigimu, Yairas Lapidas ir Naftali Bennettas padarė, siekdami užtikrinti aljansą su arabų islamistų partija Raam.

Nors bent jau kai kurie pono Netanyahu teiginiai atrodė perdėti, jo skambus pareiškimas parodė, kad ateinančiomis dienomis gali būti skaudi kova.

Tai taip pat paaiškėjo, kai buvo pradėta akcentuoti išsamios paskutinės minutės derybos siekiant užtikrinti aljansą.

Ponas Lapidas, Izraelio opozicijos lyderis, turėjo trečiadienio vidurnaktį suklupdyti mažai tikėtiną koaliciją, kad nuverstų poną Netanyahu. Jam prireikė beveik kiekvienos minutės – palikti iki 23:22, kad informuotų Reuveną Rivliną, Izraelio prezidentą, iš esmės iškilmingą, kad jis subūrė aštuonių partijų aljansą, susidedantį iš dešiniųjų partijų, kairiųjų, centristų ir arabų islamistų.

„Vyriausybė padarys viską, ką gali, kad suvienytų kiekvieną Izraelio visuomenės dalį“, – sakoma p. Lapido pranešime, paskelbtame netrukus po jo skambučio su p. Rivlinu.

Tačiau P. Lapido šventės bus sustabdytos kelioms dienoms. Izraelio parlamento pirmininkas Yarivas Levinas yra p. Netanyahu partijos „Likud“ narys ir gali naudoti parlamentinę procedūrą, kad balsavimas dėl pasitikėjimo būtų atidėtas iki birželio 14 d., Sakė konstitucijos ekspertai.

Tuo tarpu J. Netanyahu partija pažadėjo daryti spaudimą svyruojantiems trapios L. Lapido koalicijos nariams, siekdama įtikinti juos atsisakyti naujojo aljanso. Daugelis jų jaučiasi nejaukiai dirbdami vienas su kitu ir padarė sunkius kompromisus, kad suvienytų jėgas, norėdami nustumti p. Netanyahu iš pareigų.

Kelių naująjį aljansą sudarančių partijų pareigūnai ankstų ketvirtadienį pareiškė, kad jų tarpusavio vidaus koalicijos susitarimai ir net ministrų etatų paskirstymas dar nebuvo baigti.

Ponas Lapidas sutiko suteikti Palestinos valstybingumui prieštaraujančiam kietųjų dešiniųjų buvusių naujakurių lyderiui Naftaliui Bennettui galimybę vadovauti vyriausybei iki 2023 m., Tada ponas Lapidas perims savo pareigas.

Turint omenyje šias įtampas dar prieš oficialiai formuojant koaliciją, daugeliui izraeliečių kilo klausimas, ar ji tęsis ilgiau nei kelis mėnesius, jau nekalbant apie visą jos kadenciją.

Jei koalicija žlugtų, analitikai mano, kad ponas Lapidas gali pasirodyti su daugiau kreditų nei ponas Bennettas. Nors ponas Bennettas pirmą kartą patenka į premjero postą, jo sprendimas dirbti su centristais ir kairiaisiais supykdė jo nedidelį sekėją.

„Lapidas priėmė labai tvirtą sprendimų rinkinį, perteikė nuostabų brandos lygį ir iš tikrųjų padarė didelį pareiškimą apie kitokio pobūdžio vadovavimą“, – sakė Dahlia Scheindlin, Izraelio politikos analitikė ir apklausėja Century Foundation, Niujorke. pagrįsta tyrimų grupė. „Tai nebus prarasta Izraelio visuomenei“.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.