MIEN, Kinija – Chen Shuying antradienį sėdėjo namuose su vyru ir jų 3 metų anūku, kai pro duris ėmė plūsti vanduo. Per kelias minutes tai buvo gerokai virš jos juosmens. „Vanduo atėjo taip greitai“, – sakė ji.

Jie pateko į stogą, kur valandų valandas laukė, kol jis nutols. Po dviejų dienų ji vis dar negali grįžti namo, sakė ji, tačiau jiems pasisekė. Tris kaimynus – maisto prekių parduotuvės savininką ir du maisto prekių pirkėjus – potvynis nušlavė ir nuo to laiko jų nematyti.

Centrinės Kinijos Henano provinciją užvaldžiusių potvynių didžiulė griaunamoji galia ketvirtadienį tapo aiškesnė, net užliejus naujoms vietovėms. Prognozėje vis dar daugiau lietaus, po kelių dienų liūtinių lietų, įskaitant antradienį šioje srityje rekordiškai stiprų lietų.

Potvynių aukų skaičius vis didėjo, provincijos pareigūnai teigė, kad žuvo 33 žmonės. Pareigūnų teigimu, mažiausiai aštuoni liko be žinios, tačiau geriausiu atveju šie skaičiai buvo preliminarūs, nes gelbėtojai ir toliau bandė pasiekti užlietas vietoves atokiausiuose rajonuose. Laikraštis, priklausantis valstybinei žiniasklaidos grupei, „The Paper“ ketvirtadienį paskelbė dingusių žmonių sąrašą, kuriame buvo 10 pavardžių.

Xinxiang mieste, į šiaurę nuo Džengdžou, provincijos sostinės, esančios nelaimės centre, maždaug 100 žmonių buvo įstrigę antrosios pradinės mokyklos aukšte. Daugelis jų buvo vaikai, pasak a įrašas „Weibo“, Kinijos socialinės žiniasklaidos platforma.

Jie, matyt, ieškojo prieglobsčio nuo kylančio vandens, kuris iki ketvirtadienio pasiekė antrąjį aukštą.

– Skubiai reikia gelbėjimo, – moteris rašė įraše ketvirtadienį. „Daugiau nei pusė įstrigusių žmonių yra vyresni ir vaikai, lietus vis dar tęsiasi, o vandens lygis stipriai kyla! Antrą aukštą jis pasiekia labai greitai “. „The New York Times“ negalėjo iš karto patikrinti situacijos. Į skambučius mobiliuoju numeriu, nurodytu įraše, neatsakyta.

Net ir pagal oficialų skaičiavimą, nukentėjo daugiau nei trys milijonai žmonių, daugybėje kaimų nutrūko valdžia, o vanduo vis dar užliejo plačias teritorijas. Visame regione žmonės naudodamiesi socialine žiniasklaida skleidė žinias ir nukreipė skubios pagalbos gelbėtojus tiems, kuriems to reikia. Kitame „Xinxiang“ įraše buvo užfiksuotas užlietų gatvių vaizdo įrašas, kuriame vyras prašė pagalbos sakydamas, kad dauguma žmonių, įstrigusių šalia jo esančiuose pastatuose be maitinimo, yra vyresni.

Ketvirtadienį sunkiai važiuojant per Henano provinciją, daugelis kelių ir tiltų buvo užtvindyti arba užblokuoti purvo srautų. Džengdžou liko iš esmės nutrauktas: geležinkeliai ir greitkeliai vis dar buvo uždaryti, o oro transporto eismas sustabdytas.

Jau pradėtos didelės privačios ir vyriausybės pagalbos pastangos. Mihe mieste, prie Sishui upės, keliolika didelių guminių plaustų sėdėjo ant vilkimo lentynų už pikapų; jie dažniausiai naudojami plaustams su baltuoju vandeniu.

Policijos automobiliai, greitosios pagalbos automobiliai, greitosios pagalbos furgonai ir kitos transporto priemonės sėdėjo stovėdamos ant aukštos žemės, iš kurios atsiveria vaizdas į užtvindytą upę. Du vyrai su karinėmis kamufliažinėmis uniformomis naudojo droną vietovei nuskaityti.

Liūtis ant miesto, lygaus dugno slėnyje su stačiais raudono purvo šlaitais, išmetė šviežio purvo krūvas.

Visoje kaimo vietovėje ant kelių, kaimo gatvių ir alėjų šniokštė nuleisti maitinimo kabeliai, juos palaikantys stulpai buvo išplauti.

Viename kaime netoli Gongyi, kur antradienį pranešta, kad žuvo mažiausiai keturi žmonės, 21 metų Chenas Shuailinas teigė, kad elektros energija dingo nuo to laiko, kai jis pabudo antradienio rytą. Jis nerimavo dėl telefono įkrovimo ir maisto ruošimo be elektros. „Dabar gaminama iš dujų, – sakė jis, – ir mes deginame anglį“.

Džengdžou metro tarnyba liko sustabdyta po potvynio, kuris įstrigo traukinius vandens pripildytuose tuneliuose. Šią savaitę metro mirė mažiausiai 12 žmonių, o šimtus teko evakuoti. Netoli trečiojo miesto žiedo buvo dešimtys automobilių Sukrauta prie įėjimo į tunelį. Nebuvo aišku, ar viduje buvę žmonės spėjo pabėgti.

Keithas Bradsheris pranešė iš Mihe, Kinija ir Stevenas Lee Myersas iš Seulo. Albee Zhang, Li Tu, Liu Yi ir Claire Fu prisidėjo tyrimai.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.