Daržovių ir daržovių skirtumai

Nors maistas yra esminė mūsų kasdienio gyvenimo dalis, daugeliui maistas vis dar yra nežinomas pasaulis.

To pavyzdys yra tai, kad mes nežinome skirtumai tarp žalumynų ir daržovių. Pavyzdžiui, ar kada susimąstėte, kas yra burokėliai? Bulvė? Brokoliai? Ar tai vaisiai, daržovės ar žalumynai? Čia mes jums pasakysime, kaip galite atpažinti daržoves.

Kas yra daržovės?

šviežios daržovės

Pirmas dalykas yra žinoti, kad yra daržovių, įskaitant visus augalus, dumblius, grybus, žalumynus, daržoves, javus ir vaisius, kuriuos galima auginti. Iš ten mes nustatome, kad jas galima klasifikuoti pagal sodinimo tipą, valgomos dalys, konservavimo priemonės ir spalva.

Daug kartų, kai kalbame apie daržoves, manome, kad kalbame apie visą daržovę, taip elgėmės visą savo gyvenimą, tačiau ši sąvoka yra gana klaidinga.

Daržovės yra daržovių rūšis, ypač su žaliais lapais ir atstovauja tik žalia dalis VALGOMAS, kuris yra augaluose esančio chlorofilo produktas.

Atminkite: daržovės laikomos mangoldais, špinatais, salotomis, kopūstais, salierais ir kt. žali lapai bakalėjos.

daržovių rūšys

Turime turėti omenyje, kad daržovių rūšys Juos galima klasifikuoti pagal skirtingas valgomąsias dalis:

 • Lapas: Jie yra valgomoji daržovių dalis, jų pavadinimas kilęs dėl jiems būdingos žalios spalvos. Kai kurie pavyzdžiai yra salotos, mangoldai arba visų rūšių kopūstai.
 • Stiebas: Tai kūno dalis, kuri palaiko lapus. Šparagai, salierai ar porai yra švelnūs stiebai naudojamas daugelyje receptų.
 • Žiedynas: Tai šakos arba žiedai, atsirandantys iš stiebo, brokoliai, artišokai ir žiediniai kopūstai yra žiedynai, kuriuose gausu baltymų ir vitaminų.
 • gumbasvogūniai: Storo stiebo gabalas.
 • Šakniastiebiai: Tai daržovės gabalėlis, padalintas į kelias dalis, geriausiai visiems žinomas yra imbieras.
 • Turtas: Tai reiškia maistines šaknis, apimančias bet kurią požeminę ir valgomąją augalų dalį. Juose gausu angliavandenių, cukraus ir krakmolo. Tarp jų yra burokėliai, ciberžolė, ridikai, bulvės ir kt.
 • Sėklos: Tai yra nesubrendusios arba žalios ankštinės daržovės, žirniai, plačiosios pupelės, šparaginės pupelės ir sojos pupelės.

daržovių naudojimas

daržovės-salotose
@MamásLatinas Pinterest

Daržovės buvo įtrauktos į dietą ilgą laiką, įskaitant žalias arba paruoštas.

Yra tūkstančiai receptų, kuriuose daržovės SVIEČIA kaip pagrindinės veikėjos arba yra puikus kito maisto papildas.

Salotos, troškiniai, konservai ir dar daugiau džiugina mus kasdien, taip pat naudinga mūsų fizinei ir psichinei sveikatai.

 • Kulinarija: Daržovės virtuvėje yra būtinas ingredientas, kuris ne tik sustiprina kitų maisto produktų skonį, bet ir žavi gaivumu, spalvomis ir skoniais. Jie daugiausia naudojami ruošiant salotossultiniai, valgyti juos garai arba žalias, jei norite išsaugoti daugiau maistinių medžiagų, taip pat iš jų galima gaminti sultis.
 • Konservai: Kai kuriose kultūrose įprasta ruošti kai kurių rūšių konservus su daržovėmis, pavyzdžiui, kimchi, raugintais kopūstais ar populiariais marinuotais kornišonais, taip siekiant nešvaistyti maisto pasibaigus sezonui, tačiau tai daroma ir kaip eksperimentavimo būdas. sustiprinti daržovių skonį.
 • Pragyvenimo pašalpa: Yra įvairių gyvenimo būdo, kai daržovės turi didelę vertę. Vegetarizmas ar veganizmas savo receptuose naudoja daržoves, taip pat žalio maisto dietą, kurios pagrindas yra žalio maisto vartojimas.

Kas yra daržovės?

daržovės

Daržovės – tai augalai, auginami soduose, siekiant vartoti jas žalias arba termiškai apdorotas. Jie skiriasi nuo daržovių daugiausia tuo, kad kai kuriuose, pavyzdžiui, agurkuose, yra daug vandens, be to, daržovės sąvoka yra terminas, kuris paprastai vartojamas daugiau naudoti botanikos srityje.

Vaisių atveju, nepaisant to, kad jie yra sodo ar pasėlių dalis, tik auginama daržovėtai yra, augalas lieka nepažeistas ir gali tęsti gamybą.

Dabar sąvoka gali neturėti didelio skirtumo daržovių ar daržoviųbet jei ko nors sužinojome, tai yra tai, kad daržovės yra daržovių klasifikacijos dalis, o tai išsamiau pamatysime toliau.

daržovių rūšys

Kaip ir daržovės, jos skirstomos pagal kilmę. The daržovių rūšys dažniausiai yra:

 • Turtas: Jie yra dalis daržovių, kurias galima vartoti, ir juose yra apie 10% angliavandenių. Morkas, burokėlius ir ridikėlius galima dar skirstyti į geltonos daržovės arba kitų spalvų daržovėspirmieji išsiskiria dideliu karotino kiekiu jų sudėtyje.
 • Žalios lapinės daržovės: Čia randame daržoves, kurios suteikia mažai kalorijų, tačiau turi didžiulę maistinę vertę dėl didelio vitaminų, mineralų ir skaidulų kiekio.
 • Stiebai: Tarp daržovių, kurios priskiriamos stiebams, yra šparagai ir salierai.
 • Gėlės: Artišokai, žiediniai kopūstai ar brokoliai yra keletas gėlių.
 • vaisiai: Pomidorai, agurkai, paprikos.
 • Lemputė: Tai augalo dalis, esanti šalia šaknies ir stiebo, kuriuose gausu maistinių medžiagų. Česnakai, svogūnai, burokėliai ir pankoliai yra svogūnėliai, kuriuose yra daug kalio, kalcio ir jodo.
 • Švieži arba žali ankštiniai augalai: Tai ankštiniai augalai, kurie gali skirtis nuo sausų sėklų iki žalių sėklų, tokių kaip žirniai, pupelės ir šparaginės pupelės.
 • gumbai: Žinomi dėl puikaus gebėjimo numalšinti alkį, gumbai puikiai tinka mitybai. Bulvės, jamsai ir saldžiosios bulvės yra vienos plačiausiai prieinamų virtuvėse.

Skirtumas tarp daržovių ir daržovių

Nors tai gali būti sunku rasti vaisių, daržovių ir daržovių skirtumaiDidžiausias skirtumas tarp jų yra tas, kad, kaip minėjome anksčiau, daržovės yra žalioji lapų dalis, o daržovės – visa valgomoji dalis, o ne tik lapai.

Atminkite: visos daržovės yra daržovės, bet ne visos daržovės yra daržovės.

Taip pat yra ir kitų skirtumų, pavyzdžiui, kad daržovėse gali būti daug vandens, taip pat, priklausomai nuo daržovių rūšies, gali būti angliavandenių, o tai rodytų lėtą organizmo pasisavinimą.

Kalbant apie daržoves, jos yra LABAI kaloringos, todėl nenuostabu, kad jų yra įvairiose dietose.

Kodėl svarbu valgyti daržoves ir žalumynus?

Ne kartą girdėjome ar skaitėme, kad tiek daržovės, tiek daržovės yra pagrindinis vitaminų ir mineralų šaltinis ir kad jie turėtų būti įtraukti į mūsų kasdienį racioną.

The PSO rekomenduoja suvartoti ne mažiau kaip 400 gramų vaisių ir daržovių PER DIENĄ, jei siekiame pagerinti bendrą sveikatą ir sumažinti įvairių ligų riziką.

Geriausia visada rinktis sezono daržoves, todėl jos bus šviežios ir išgausite nemažai jų maistinių savybių, nors negalima pamiršti ir šaldytų daržovių pasirinkimo, todėl paaiškinu kodėl.

Buvo įrodyta, kad per…