Jūs visi džiaugiatės, kad netrukus gims jūsų kūdikis. Žinodami, ko tikėtis, kai ateis laikas, galėsite jaustis labiau pasitikintys savimi ir mažiau nerimauti.

Nėštumo gimdymo požymiai

Ar žinote, kokie yra jūsų kūdikio gimimo ženklai? Pirmiausia atkreipkite dėmesį į reguliarius skausmingus susitraukimus, „pasirodymą“ ar vandens nutekėjimą iš „vandens maišelio“. Atsiradus bet kuriam iš šių dalykų, turėtumėte paskambinti arba vykti į ligoninę.

Susitraukimai

Susitraukimai atsiranda bangomis raumenų traukimo pojūčio forma. Kartais jie apibūdinami kaip mėnesinių mėšlungis arba pojūtis, kad reikia eiti į tualetą. Jie stiprėja, pasiekia aukščiausią tašką, tada išnyksta prieš kitą bangą.

Iš pradžių galite jausti žemą nugaros skausmą ir susitraukimus. Trukmė

darbo skiriasi priklausomai nuo moterų ir paprastai yra ilgesnis pirmą kartą pagimdžiusioms motinoms.

Palaukite šiek tiek, jei nesate tikri, ar laikas vykti į ligoninę. Jei skausmas yra nuolatinis ir vis labiau skausmingas, laikas eiti. Kai susitraukimai sustiprėja iki 5–10 minučių ir kartu atsiranda noras „pagulėti“, jūsų kūdikis yra pasirengęs gimti.

Šou”

Gimdos kaklelis yra apsaugotas gleivių kamščiu, kuris apsaugo nuo infekcijos. Kai gimdote, gimdos kaklelis suminkštės ir išsiplės, todėl kamštis išsiskirs

Šios kruvinos gleivės arba „šou“ suteps jūsų apatinius ar įklotą. Jei kraujo netekimas toks pat, kaip ir mėnesinės, eikite tiesiai į ligoninę – tai gali būti komplikacijų požymis.

Kai vandens maišelis sugenda

Tai gali būti staigus vandens trykštimas arba nuolatinis srovelė, ir tai gali įvykti prieš gimdymą (kai nėra susitraukimų). Jei įtariate, kad jūsų vandens maišelis sprogo, vykite į ligoninę, nes yra pavojus užsikrėsti kūdikiui ir jums.

Bet kuriuo metu pastebėję, kad kūdikis juda mažiau nei įprastai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į ligoninę.

Kas bus, kai gimdysiu?

Ligoninėje gydytojas prijungs jus prie aparato, kad galėtų sekti jūsų būklę bapagal širdies plakimą ir jūsų susitraukimų trukmę bei dažnį.

Gimdos kaklelis arba gimdos kaklelis, kuris buvo uždarytas maždaug devynis mėnesius, turi atsidaryti, kad kūdikis galėtų praeiti.

Yra trys darbo etapai

Pirmasis etapas

Taip atsitinka, kai uždaras gimdos kaklelis atsidaro (išsiplečia) iki 10 cm. Tai gali būti suskirstyta į dvi fazes – latentinę ir aktyviąją. Latentinėje gimdymo fazėje uždaras gimdos kaklelis išsiplečia iki maždaug 3 cm. Paprastai tai yra vamzdinė struktūra, gimdos kaklelis taip pat suplonėja ir tampa minkštas ir tamprus. Latentinė fazė gali trukti daug valandų. Paprastai šiame etape susitraukimai nėra tokie skausmingi.

Kai susitraukimai tampa stipresni ir reguliaresni, pereinate į aktyvią gimdymo stadiją. Būtent aktyvioje fazėje turite būti gimdymo skyriuje, kad galėtumėte stebėti jus ir jūsų kūdikį. Paprastai gimdos kaklelio išsiplėtimas gimdymo metu progresuoja maždaug 1 cm per valandą. Gydytojas stebės jūsų pažangą ir gali įsikišti, jei manoma, kad ji per lėta.

Antrasis etapas

Tai atsitinka, kai iki kūdikio gimimo gimdos kaklelis yra visiškai išsiplėtęs iki maždaug 10 cm. Susitraukimai dabar intensyvesni ir kyla noras stumti. Gali būti sunkesnis „pasirodymas“. Kūdikio
galva stums tiesiąją žarną ir taip pat galite jausti, kad norite judėti. Tai yra tada, kai jūsų gydytojas arba slaugytoja paprašys jūsų „stumti“! Naujai mamai šis etapas gali trukti iki 1 ir 1,5 valandos, o patyrusioms – vos kelias minutes.

Gimdos susitraukimai padeda išstumti kūdikį per gimdymo kanalą, o jūsų diafragmos raumenys (kai trumpam sulaikote kvėpavimą) ir pilvo siena taip pat padeda išstumti kūdikį, kai stumiate. Kai kūdikio galva paliečia dubens dugną, ji pasisuks ir pasiruoš eiti per dubenį.

Tarpvietės (sritis tarp makšties ir išangės) oda paprastai gerai išsitempia, tačiau gali plyšti. Gydytojas gali atlikti epiziotomiją, ty tarpvietės pjūvį, kad ji neplyštų į visas puses, kai kūdikis išeina. Ištraukus kūdikio galvą, jo pečiai atitinkamai prisitaikys, o likusi kūno dalis išslys.

Pagalbinis pristatymas

Jums gali prireikti pristatymo pagalbos, jei:

  • “.Antrasis gimdymo etapas užsitęsė, o jūs veržiatės daugiau nei valandą.
  • Esate per daug pavargęs ir nebegalite efektyviai stumti.
  • Jūsų kūdikiui būdingi nelaimės požymiai, todėl reikia paspartinti gimdymą

Pagalbiniai pristatymo būdai

Naudojami metodai priklausys nuo aplinkybių ir gydytojo pasirinkimo. Jums gali prireikti:

  • ,Žnyplės (kaip didelės poros salotų padėklų), kurios įkišamos į makštį, kad priglaustų kūdikio galvą, kad padėtų kūdikio galvai lengviau prasiskverbti. Žnyplės gali palikti žymių ant kūdikio veido, bet jos palaipsniui išnyks.
  • Ištraukimas iš ventiliacijos arba vakuuminiskuris naudoja siurbtuką ant kūdikio galvos, kad prilaikytų kūdikį ir gali padėti kūdikiui suktis ir manevruoti gimdymo kanalu, kai stumiate.

Trečiasis etapas

Tai apibrėžiama kaip etapas po kūdikio gimimo
placentos pristatymas. Praėjus kelioms minutėms po gimimo, gimdos susitraukimui po gimdymo placenta atsiskirs nuo gimdos sienelės. Jums bus suleista injekcija į šlaunį, kad išvengtumėte gausaus kraujavimo. Gydytojas patikrins, ar placenta yra pilna ir susiuva epiziotomiją arba bet kokius įtrūkimus. Dauguma mamų yra taip įsitraukusios į kūdikio glostymą, kad gali net nepastebėti šio etapo.

Įvairiose ligoninėse gali būti taikoma šiek tiek skirtinga praktika, tačiau tam tikru metu jūsų kūdikis bus sveriamas, išmatuotas, jam bus patikrinta jo sveikata ir jam bus suteikta tapatybės žyma, taip pat suleidžiama į raumenis vitamino K ir, jei sutinkate, skiepijama nuo hepatito B. Kuo greičiau atnaujinkite odos kontaktą su savo kūdikiu

Skausmo malšinimo gimdymo metu rūšys

Muzikos klausymasis ir gilus įkvėpimas padės atsipalaiduoti ir geriau susidoroti su skausmu. Prieš nuspręsdami dėl skausmo malšinimo metodo, pasitarkite su gydytoju.

1. Entonox (žinoma kaip juoko dujos)

Kaip tai veikia: gimdymo metu per kaukę su pertraukomis kvėpuojate deguonies ir azoto oksido mišiniu. Tai yra dažniausiai naudojama skausmo malšinimo forma.

Šalutinis poveikis: gali pasireikšti pykinimas ir mieguistumas.

2. Transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija (TENS)

Kaip tai veikia: Elektrodų pagalvėlės, sujungtos su nedideliu baterijomis veikiančiu stimuliatoriumi, yra priklijuotos ant nugaros. Pagalvėlėmis praeina srovė, skatinanti endorfinų, jūsų natūralių skausmą malšinančių hormonų, gamybą. Lengva naudoti, bet užtrunka 30 minučių, kad įsigaliotų. Tai neveiksminga, kai antroje gimdymo stadijoje susitraukimai yra ilgesni ir intensyvesni.

Šalutinis poveikis: paprastai laikomas saugiu, tačiau geriausia pasitarti su gydytoju

3. Petidinas

Kaip tai veikia: tai į morfijų ir heroiną panašus vaistas, paprastai švirkščiamas į šlaunį arba sėdmenį.

Šalutinis poveikis: pykinimas ir vėmimas, sumišimas ir mieguistumas. Jis gali turėti įtakos kūdikio kvėpavimui, jei jis bus duodamas arti gimdymo, nes kūdikis gali būti mieguistas. Kūdikiui gali prireikti priešnuodžio ir atidžiau stebėti.

4. Epidurinė anestezija

Kaip tai veikia: tai populiariausia skausmo malšinimo forma. Tai apima specialios adatos įkišimą į apatinę nugaros dalį. Tada per adatą perleidžiamas plonas plastikinis vamzdelis (tada adata bus ištraukta), kad gydytojas galėtų per vamzdelį suleisti vaisto, kad numalšintų gimdos ir gimdymo kanalo skausmą.

Šalutinis poveikis: leidžia jums būti be skausmo ir visiškai pabusti, kad galėtumėte dalyvauti gimdymo procese. Kai kurios galimos komplikacijos yra vidutinio sunkumo nugaros skausmas, kraujospūdžio sumažėjimas ir dalinis epidurinės funkcijos sutrikimas. Sunkios komplikacijos yra retos, nes epidurinę injekciją atlieka kvalifikuotas anesteziologas

Kas nutinka C pjūvio (cezario pjūvio) metu?

Jums gali prireikti „neatidėliotinos pagalbos“

C sekcija jeigu jūsų kūdikiui arba jums abiem gresia pavojus gimdymo metu, pvz., jei gimdymas nustoja progresuoti arba kūdikiui atsiranda kančios požymių. „Suplanuotas“ C pjūvis kartais gali prireikti, jei motina turi rimtų sveikatos sutrikimų, tokių kaip širdies liga; jeigu kūdikio padėtis yra nenormali, todėl gimdymas per makštį yra pavojingas; arba jei yra

nėštumo komplikacijų.