Cukraus kiekio kraujyje poveikis kūno temperatūrai – HealthifyMe

Svarbu suprasti kūno temperatūrą ir ją didinančius arba mažinančius veiksnius, kad žinotumėte, kaip cukraus kiekis kraujyje veikia organizmą. Remiantis NCBI tyrimu, normali žmogaus temperatūra yra 37 °C (98,6 °F). Tačiau per dieną galite patirti nedidelį temperatūros svyravimą.

Normali kūno temperatūra gali skirtis 0,5 °C (0,9 °F). Žmogaus kūnas pasiekia piką apie 18 val. Kūno temperatūra kinta dėl daugelio priežasčių, tokių kaip lauko temperatūra, vartojamo maisto ir gėrimų tipas, fizinis judėjimas ir kūno funkcijos, pvz., medžiagų apykaita ar kintantis cukraus kiekis kraujyje.

Cukraus kiekis kraujyje arba gliukozė yra pagrindinis cukrus, randamas jūsų kraujyje. Jis gaunamas iš maisto, kurį valgote, ir yra pagrindinis jūsų kūno energijos šaltinis. Todėl labai svarbu palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje. Aukštas cukraus kiekis kraujyje ilgainiui gali sukelti įvairias lėtines ligas, tokias kaip 2 tipo diabetas, širdies ligos ir vėžys. PSO rodo, kad padidėjęs cukraus kiekis kraujyje yra labiausiai paplitęs sunkaus diabeto veiksnys.

„HealthifyPro 2.0“ gali padėti stebėti, kaip keičiasi gliukozės kiekis kraujyje priklausomai nuo temperatūros. Investavimas į jį padės suprasti ryšį tarp cukraus kiekio kraujyje, mitybos įpročių ir temperatūros pokyčių. Kai naudojate nuolatinio gliukozės stebėjimo (CGM) technologiją, ekspertai gali rekomenduoti geriausius patiekalus, kad pasiektumėte optimalią medžiagų apykaitos būklę. Naudodami šį stebėjimo įrenginį, HealthifyMe ekspertai galėtų padėti savo klientams geriau suprasti, kaip žmogus vertina medžiagų apykaitos sveikatą, remdamasis CGM.

Cukraus kiekis kraujyje ir kūno temperatūra: ryšys

Supraskime ryšį tarp cukraus kiekio kraujyje ir kūno temperatūros. Kaip minėta anksčiau, žmogaus kūno temperatūrą gali pakeisti tik keli dalykai:

 • Lauko temperatūra
 • Jų vartojamo maisto ir gėrimų tipas
 • Kiek jie vaikšto aplinkui, ir
 • Vidiniai procesai, tokie kaip medžiagų apykaita arba cukraus kiekio kraujyje svyravimai.

Būtina žinoti, kad tam tikri kūno temperatūros pokyčiai gali būti labai žalingi. Pavyzdžiui, dėl jo gali sulėtėti fermentai; elektrolitų kiekis gali sumažėti ir sukelti hormonų disbalansą.

Ūmus gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas gali turėti įtakos kūno temperatūrai. Todėl net sveikiems žmonėms, nesergantiems diabetu, gliukozės šuolis gali keisti kūno temperatūrą.

Jūsų kraujagyslės yra gyvybiškai svarbios reguliuojant kūno temperatūrą ir gliukozės kiekį. Taigi, didelis cukraus kiekis keičia kraujo apytakos nuoseklumą, todėl venos greitai pasiekia skirtingas kūno dalis. Tai veda prie kūno temperatūros padidėjimo, kuris plinta jūsų kūne. Taigi, norint reguliuoti kūno temperatūrą, labai svarbu kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, kad būtų išvengta bet kokios žalos jūsų kraujagyslėms.

Cukraus kiekio padidėjimo kraujyje simptomai

Labai svarbu suprasti cukraus kiekio kraujyje padidėjimo simptomus. Pasidaro sunku išspręsti situaciją, jei nežinote simptomų. Jei turite kokių nors sveikatos problemų, kreipkitės į gydytoją.

Dažni aukšto cukraus kiekio kraujyje simptomai yra šie:

 • Padidėjęs troškulys
 • Dažnas šlapinimasis
 • Nuovargis
 • Galvos skausmas
 • Nuolatinis alkis
 • Neryškus matymas
 • Rankų ar kojų tirpimas ar dilgčiojimas

Papildomi, retesni simptomai:

 • Silpnumas
 • Dusulys
 • Sausa burna
 • Vaisių kvapo kvapas
 • Pykinimas ir vėmimas
 • Sumišimas

Jei pajutote kurį nors iš toliau išvardytų simptomų, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

„HealthifyMe“ pastaba

Cheminiai procesai organizme yra atsakingi už kūno temperatūros reguliavimą. Žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, gali būti sunku kontroliuoti savo kūno temperatūrą ir pagaminti reikiamą prakaito kiekį, kad jie vėsintų. Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje gali sukelti įvairius simptomus, įskaitant padidėjusį troškulį, dažną šlapinimąsi, nuovargį, neryškų matymą, silpnumą ir sumišimą. Būtinai gerkite daug vandens, venkite per daug alkoholio ir kofeino vartojimo, reguliariai stebėkite cukraus kiekį kraujyje ir karštomis vasaros dienomis dėvėkite lengvus drabužius.

Cukraus kiekio padidėjimo kraujyje priežastys

Supraskime cukraus kiekio kraujyje padidėjimo priežastis, dėl kurių kyla aukšta kūno temperatūra.

Nesveika mityba

Mityba yra viena iš svarbiausių cukraus kiekio kraujyje padidėjimo priežasčių. Todėl norint pasiekti optimalią medžiagų apykaitos sveikatą, labai svarbu valgyti sveiką maistą. Be to, išlaikykite sveiką svorį, kad sumažintumėte aukštą cukraus kiekį kraujyje ir sumažintumėte rafinuoto ir itin perdirbto maisto bei saldumynų vartojimą. Taip pat laikykitės sveikos mitybos plano. Valgykite įvairų maistą, įskaitant lapinius žalumynus, liesus baltymus, šviežias žoleles ir prieskonius, žaliąją arbatą ir fermentuotą maistą, pavyzdžiui, jogurtą. Šie maisto produktai gali padėti pasiekti optimalų cukraus kiekį kraujyje.

Miego trūkumas

Užimti žmonės paprastai nemiega pakankamai, nes jie lieka įsitraukę į savo darbo grafikus. Tačiau pakankamai miegoti labai svarbu, o nepakankamas miegas sukelia daug sveikatos problemų. Lėtinis miego trūkumas gali sukelti daugybę sveikatos problemų. Jei neišsimiegate pakankamai, turėtumėte ilginti poilsio laiką ir labiau rūpintis savo sveikata.

Būdamas fiziškai neaktyvus

Fiziniai pratimai yra labai svarbūs norint išlaikyti jūsų sveikatą ir formą. Fiziškai neaktyvūs žmonės gali turėti daug sveikatos problemų. Remiantis NCBI atliktais tyrimais, fizinis neaktyvumas padidina 2 tipo diabeto riziką. Taip atsitinka dėl padidėjusio cukraus kiekio kraujyje.

Stresas

Šiomis dienomis visi žmonės patiria stresą, tačiau lėtinis didelis stresas taip pat gali sukelti aukštą cukraus kiekį kraujyje. Streso metu tai yra evoliucinė organizmo reakcija, užtikrinanti pakankamą cukraus kiekį. Kai jūsų kūnas patiria stresą, jūs sukuriate hormoną, vadinamą adrenalinu. Mes taip pat vadiname „kovok arba bėk hormonu“. Žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinio streso, pakartotinis gliukozės kiekio padidėjimas dėl adrenalino ir kortizolio (streso hormono) gali apsunkinti cukraus kiekio kraujyje kontrolę.

Kai kurie vaistai

Kai kurie vaistai taip pat gali sukelti padidėjusį cukraus kiekį kraujyje. Kai kurios sudedamosios dalys gali padidinti cukraus kiekį kraujyje. Svarbu žinoti apie vartojamus vaistus ir suprasti jų šalutinį poveikį. Daugelio sveikatos problemų lengviau išvengti laikantis sveikų įpročių.

Rūkymo ir gėrimo įpročiai

Rūkymas ir gėrimo įpročiai gali sukelti daug sveikatos problemų, įskaitant aukštą cukraus kiekį kraujyje, dėl kurio gali išsivystyti diabetas. Alkoholio vartojimo pasekmes taip pat galima suprasti NCBI tyrime.

„HealthifyMe“ pastaba

Gliukozės koncentracija kraujyje didėja esant dehidratacijai, dėl kurios gali padidėti cukraus kiekis kraujyje. Sergant lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip diabetas, labai svarbu išlaikyti hidrataciją, ypač per karščius. Be to, aukšta temperatūra gali paskatinti kraujagyslių išsiplėtimą, dėl to padidėtų insulino absorbcija ir galbūt sumažėtų cukraus kiekis kraujyje. Geriausias būdas, jei sergate cukriniu diabetu, yra likti viduje karštesniais mėnesiais ir nuolat tikrinti gliukozės kiekio kraujyje pokyčius blogėjant orams.

Prevencija

Prevencija yra geriau nei gydymas; geriau vadovautis sveika gyvensena ir palaikyti gerą formą, o ne gydyti ligas vieną po kitos. Laikykitės sveikos gyvensenos perimdami gerus įpročius. Geri sveikatos įpročiai gali padėti greičiau pasveikti ir užkirsti kelią įvairioms ligoms. Kai kurios esminės prevencinės priemonės apima:

Laikykitės sveikos ir subalansuotos mitybos

Labai svarbu pagerinti dietos kokybę. Tai, ką dedate į savo kūną, atsispindi dienos pabaigoje. Turėtumėte laikytis subalansuotos mitybos. Maistas, kuriame gausu skaidulų, suteikia daug naudos sveikatai, pavyzdžiui, pagerina virškinimą ir gali sumažinti cholesterolio kiekį. Stenkitės suvartoti optimalų baltymų kiekį.

Cukraus suvartojimas turėtų būti kuo mažesnis. Cukraus suvartojimo mažinimas yra gyvybiškai svarbus siekiant išvengti lėtinių ligų ir sustiprinti imuninę sistemą.

Gauk pakankamai miego

Kai kurie žmonės į tai žiūri labai lengvai. Lėtinis miego trūkumas kenkia kūnui ir gali sukelti daugybę sveikatos problemų. Labai svarbu kiekvieną naktį nepertraukiamai miegoti 7–8 valandas. Pakankamas miegas padės jūsų kūnui detoksikuoti ir palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje bei koncentraciją.

Miegas taip pat stiprina ir suteikia smegenims pailsėti, todėl jums geriau dirbti efektyviai. Jei gerai neišsimiegate, tampate mieguistas, o jūsų protas tampa nuobodus. Kad jūsų smegenys būtų kūrybingos ir aktyvios, būtina suteikti joms pakankamai poilsio.

Reguliariai mankštinkitės

Kiekvieną dieną žmonės turi mankštintis, kad jų kūnas būtų tinkamas ir aktyvus. Tačiau sėdimas gyvenimo būdas gali sukelti sveikatos problemų ir nenormalų svorio padidėjimą. Taip pat galite sužinoti daugiau apie fizinės veiklos svarbą PSO tyrime.

Kasdienė mankšta padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Kuo daugiau mankštinsitės, tuo geresnė bus jūsų sveikata. Jei gali, pabandyk mankštintis…