Koronavirusas Manitoboje dabar plinta greičiau nei bet kurioje kitoje Kanados, JAV ar Meksikos provincijoje ar valstijoje, o čiabuviai ir spalvoti žmonės patiria neproporcingai didelį smūgį.

Trečiadienį paskelbti duomenys rodo, kad per pastarąsias dvi savaites prerijų provincija Kanados viduryje pranešė vidutiniškai 35 naujus atvejus per dieną 100 000 gyventojų. Visoje Kanadoje 100 000 gyventojų tenka vidutiniškai apie 10; JAV – 7 iš 100 000; ir Meksikoje – 2 iš 100 000. Kitos aukščiausios valstijos ar provincijos yra Alberta 16 ir Kolorado 15.

Dr. Marcia Anderson, „Manitoba“ pirmosios tautos pandemijos atsako koordinavimo grupės visuomenės sveikatos vadovė, trečiadienį žurnalistams sakė, kad nuo mėnesio pradžios iki gegužės 19 d. Čiabuviai ir kiti nebaltai žmonės Manitoboje sudarė 61 proc. nors jie sudaro 37 procentus provincijos gyventojų.

Labiausiai neproporcingai nukenčia pietryčių Azijos gyventojai – 146 tūkstančiui žmonių, 13 kartų viršijant baltųjų skaičių.

„Covid-19“ atvejų priepuolis pribloškė Manitobos ligoninių intensyviosios terapijos skyrius ir privertė kai kuriuos pacientus evakuoti oru į kitas provincijas. Aštuoniolika pacientų buvo nuvežti į kaimyninį Ontarijo miestą, įskaitant kai kuriuos į Otavą, esančią maždaug už 1000 mylių. Tikimasi, kad trečiadienį Saskatchewanas, provincija vakaruose, iš Manitobos priims evakuotą pacientą.

Antradienį grupė gydytojų paragino provinciją sekti Ontarijo ir kitų pavyzdžiu įvedant a užsakymas namuose ir nereikalingų įmonių uždarymas. Šie žingsniai leido kitoms provincijoms sutrukdyti naujausioms infekcijų bangoms.

Parduotuvės Manitoboje buvo ribojamos iki 10 procentų talpos, o sporto salės ir kirpyklos buvo uždarytos kelias savaites. Antradienį provincijos premjeras Brianas Pallisteris išplėtė susitikimų lauke ribas, kurios buvo skirtos praėjusiam savaitgaliui; jie dabar tęsiasi iki šios savaitės pabaigos.

Ponas Pallisteris antradienį teigė, kad blogėjančią padėtį provincijoje lėmė ne per mažai apribojimų, o žmonės, nesilaikantys jau galiojančių apribojimų.

„Man nelieka daug užuojautos žmonėms, kurie sąmoningai ir noriai nepaklūsta visuomenės sveikatos nurodymams“, – sakė jis.