Baltieji pipirai – nauda, ​​šalutinis poveikis, naudojimas ir kt

Pipirai, ypač juodieji pipirai, iš tiesų yra pagrindinis virtuvės produktas. Pipirinio skonio pakanka, kad mūsų maistas suteiktų kvapą. Pipirai yra būtinas prieskonis, galintis pagerinti bet kurios virtuvės skonį. Bet ar žinojote, kad yra ir kita pipirų rūšis? Baltieji pipirai yra Piper nigrum augalo uogos. Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų yra apdorojimas.

Baltieji pipirai yra naudingi sveikatai ir naudojami kulinarijoje. Ieškote prieskonių su mažesnėmis skonio natomis? Tada baltieji pipirai yra privalomi. Baltųjų pipirų privalumai jus tikrai sudomins. Taigi neatidėliokite griebtis šio stebuklingo prieskonio. Baltieji pipirai neabejotinai bus naudingi įvairiais būdais. Ir mes esame čia, kad suteiktume jums viską, ką apie tai turite žinoti!

Kas yra baltieji pipirai?

Baltieji pipirai gaunami iš juodųjų pipirų. Juodieji pipirai yra žinomi kaip „prieskonių karalius“. Ir šis prieskonių karalius ateina su dar vienu puikiu kulinarijos palydovu. Tai yra baltieji pipirai. Kaip teisingai rodo pavadinimas, baltieji pipirai būna baltų ir pilkų atspalvių. Savo forma jie panašūs į juoduosius pipirus.

Baltieji pipirai yra moksliškai žinomi kaip Piper Nigrum ir kilę iš Piperaceae šeimos. Baltieji pipirai puikiai papildo bet kurio recepto skonį. Taigi, jei esate juodųjų pipirų gerbėjas, baltieji pipirai puikiai papildys jūsų prieskonių spintelę.

Baltųjų pipirų gavimo procesas

Baltieji pipirai dažnai patiria cheminius, mechaninius ir biologinius procesus.

Baltieji pipirai gaunami tik iš pipirų augalo sėklos. Pagrindinis apdorojimo etapas yra juodos odos lupimas. Šis procesas vadinamas rettingiu. Kitas žingsnis yra visiškai prinokusių uogų mirkymas vandenyje savaitę. Dėl to pipirų minkštimas suminkštės, o dangtelis suirs.

Įtrynus tada išorinis pipiras atskiriamas nuo sėklos, paliekant išdžiūti tik sėklas. Ir štai, baltieji pipirai!

Kaip skonis baltieji pipirai?

Nuomonės skiriasi dėl to, ar baltieji pipirai yra aštresni, ar švelnesni už juoduosius. Nepaisant to, baltieji pipirai turi ugningą skonį. Kai kurių nuomone, baltieji pipirai turi mažiau niuansų nei juodieji pipirai.

Baltieji pipirai gali būti žemiško arba žolės skonio. Tai gali priklausyti nuo naudojamo apdorojimo ir apdorojimo po pagaminimo.

Baltieji pipirai vs. Juodieji pipirai: Baltųjų ir juodųjų pipirų skirtumas

Baltieji ir juodieji pipirai kilę iš to paties augalo. Skirtumas tarp dviejų pipirų yra jų apdorojimas. Išorinis (juodasis) dangtelis vis dar nepažeistas juoduosiuose pipiruose. Kita vertus, baltiesiems pipirams šio sluoksnio trūksta. Tai suteikia jiems skirtingą tapatybę.

Bet tai nėra visi! Šios dvi paprikos taip pat skiriasi savo skoniu. Pavyzdžiui, baltieji pipirai turi kitokį skonį ir didesnį šilumos elementą nei juodieji pipirai.

1. Skonis

Baltieji pipirai skiriasi nuo juodųjų pipirų, nes juose trūksta specifinių komponentų, esančių išoriniame apvalkale.

Skirtingai nuo juodųjų pipirų, baltieji pipirai turi aštresnį skonį. Tačiau baltieji pipirai turi mažiau skonio natų, nes nėra viršelio. Dėl to baltieji pipirai tampa mažiau aštrūs. Baltieji pipirai garsėja intensyviu pušumu ir naudojami marinatams, sriuboms, keptoms bulvytėms ir vištienai pagardinti.

2. Tinkamumo laikas

Laikant sandariame inde, juodieji pipirai gali išsilaikyti metus. Priešingai, malta forma po kelių mėnesių praranda natūralų skonį.

Baltųjų pipirų skonis išnyksta žymiai greičiau nei juodųjų pipirų. Taip yra todėl, kad baltieji pipirai neturi išorinio dangtelio.

3. Baltieji pipirai lengvesniems receptams

Skirtumas tarp juodųjų ir baltųjų pipirų yra išvaizda. Jei gaminate pagal energingą receptą, galite įberti juodųjų pipirų. Juodieji pipirai papildo sodrų patiekalo skonį.

Receptai, reikalaujantys žemiško skonio, puikiai tinka su baltaisiais pipirais. Ši kokybė pravers ruošiant maistą. Be to, baltieji pipirai gali padėti išlaikyti patiekalo patrauklumą dėl subtilaus skonio.

Baltųjų pipirų nauda sveikatai

Baltųjų pipirų nauda sveikatai

1. Pripildytas antioksidantų

Antioksidantai yra molekulės, kurios padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais. Tačiau, deja, didelis laisvųjų radikalų kiekis gali pakenkti jūsų kūnui. Įvairios ligos kyla dėl laisvųjų radikalų žalos. Kai kurios yra širdies ligos, diabetas ir net nutukimas.

Tyrimas parodė, kad baltieji pipirai turi daugiau antioksidantų nei juodieji pipirai. Tai reiškia, kad baltieji pipirai turi didesnį gebėjimą kovoti su laisvaisiais radikalais.

2. Priešuždegiminės savybės

Uždegimas gali būti naudingas arba žalingas. Trumpalaikis uždegimas yra normali mūsų organizmo reakcija į ligą. Kita vertus, lėtinis uždegimas gali pakenkti jūsų sveikatai. Tai netgi gali sukelti tam tikrų ligų riziką.

Baltuosiuose pipiruose yra piperino. Remiantis tyrimais, piperinas turi priešuždegiminį poveikį. Taigi baltieji pipirai sumažina uždegimą. Be to, baltieji pipirai gali veiksmingai gydyti raumenų mėšlungį, kurį sukelia raumenų tempimas.

3. Neleidžia susidaryti dujoms

Baltieji pipirai padeda sumažinti vidurių pūtimą (dujų susidarymą). Piperinas yra pipirų sudedamoji dalis, kuri yra naudinga mažinant dujų susidarymą. Be to, jis skatina druskos rūgšties (skrandžio rūgšties) gamybą skrandyje. Tai pagerina virškinimą ir palengvina sklandų žarnyno darbą.

4. Geresnis virškinimas

Baltieji pipirai gali padėti virškinimo sistemai, nes skatina skrandžio rūgšties gamybą. Ši rūgštis yra būtina virškinimui. Be to, baltuosiuose pipiruose yra skaidulų. Skaidulos padeda padidinti žarnyno raumenų judėjimą. Todėl tai palengvins geresnį virškinimą.

5. Naudinga anoreksija sergantiems pacientams

Yra žinoma, kad baltieji pipirai gerina virškinimą ir didina apetitą. Taigi baltieji pipirai gali padėti nuo anoreksijos, nes padidina alkį. Todėl šio pipiro įtraukimas į savo mitybą gali padėti sumažinti anoreksijos simptomus.

6. Gali užkirsti kelią vėžiui

Galite išvengti vėžio vartodami baltuosius pipirus. Baltieji pipirai stabdo laisvųjų radikalų susidarymą organizme. Baltuosiuose pipiruose taip pat yra kapsaicino. Dėl to jis gali užkirsti kelią prostatos vėžiui. Prostatos vėžys yra pavojinga liga, kuria serga daugelis vyrų visame pasaulyje. Reguliariai vartojami baltieji pipirai yra naudingi prostatos sveikatai gerinti.

Be to, baltieji pipirai taip pat padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą. Taigi jis taip pat gali užkirsti kelią gaubtinės žarnos vėžiui.

7. Mažina kraujospūdį

Baltieji pipirai yra geras flavonoidų, vitamino A ir vitamino C šaltinis. Jie padeda sumažinti aukštą kraujospūdį. Taigi, baltieji pipirai gali padėti valdyti kraujospūdį.

8. Draugiškas širdžiai

Baltieji pipirai yra priešuždegiminiai ir gali sumažinti kraujospūdį. Tai daro jį draugišku širdžiai.

Baltieji pipirai, mažinantys kraujospūdį, reguliuoja kraujotaką. Tai gali padėti išvengti širdies priepuolių. Kontroliuojant kraujospūdį sumažėja insulto tikimybė. Pagyvenusiems žmonėms gali būti naudinga į savo racioną įtraukti baltųjų pipirų.

9. Apsaugo nuo galvos skausmo

Baltuosiuose pipiruose yra junginio, vadinamo kapsaicinu. Ši medžiaga padeda sumažinti galvos skausmą.

Kapsaicinas plečia (atpalaiduoja) kraujagysles. Taip yra dėl poveikio neuronams. Kapsaicinas padeda pagerinti kraujotaką. Taip baltieji pipirai gali gydyti/apsaugoti nuo galvos skausmo.

10. Padeda valdyti artritą

Baltieji pipirai yra gerai žinomas supermaistas, malšinantis sąnarių ir stuburo skausmus. Nauda gaunama iš piperino buvimo. Tyrimų duomenimis, piperinas turi antinociceptinį ir antiartritinį poveikį. Taigi jis gali palengvinti artrito ir podagros priepuolių agoniją. Pipiruose esantis kapsaicinas taip pat gali turėti įtakos tam.

Baltieji pipirai gali būti ypač naudingi vyresnio amžiaus žmonėms. Baltieji pipirai taip pat skatina bendrą raumenų vystymąsi. Be to, tai padidins mobilumą ir padės išvengti raumenų mėšlungio.

11. Padeda sergant peršalimu ir kvėpavimo takų ligomis

Baltieji pipirai gali gydyti kvėpavimo takų ligas, dėl kurių susidaro gleivės. Be to, baltieji pipirai gali sumažinti plaučių užgulimą. Šis privalumas praverčia žiemos sezonu. Baltieji pipirai pašalina užsikimšimą ir išvalo nosies takus. Tai reiškia, kad tai gali padėti išvengti / išgydyti kosulį ir peršalimą.

12. Antimikrobinis

Antimikrobinė medžiaga yra medžiaga, naikinanti bakterijas arba užkertanti kelią jų augimui. Tyrimas parodė, kad baltieji pipirai turi puikių antimikrobinių savybių. Be to, tai rodo, kad baltieji pipirai taip pat gali veikti kaip insekticidas.

13. Gerina smegenų funkcijas

Baltieji pipirai gali padėti pagerinti pažinimo smegenų funkcijas. Be to, tai taip pat gali padėti užkirsti kelią smegenų ląstelių degeneracijai. Tačiau norint nustatyti baltųjų pipirų poveikį žmogaus smegenims, reikalingi tolesni tyrimai.

14. Didina energiją

Baltieji pipirai skatina energijos sintezę mitochondrijose. Tai ląstelės komponentas, atsakingas už…