Kam naudojama BCG vakcina?

Bacillus Calmette-Guerin (BCG) vakcinos padeda išvengti tuberkuliozės (TB), ypač vietovėse, kuriose liga yra endeminė (plačiai paplitusi). BCG vakcina labai veiksminga užkertant kelią rimtoms vaikų tuberkuliozės formoms, tokioms kaip tuberkuliozės meningitas (smegenis ar nugaros smegenis supančios dangos uždegimas) ir išplitusios tuberkuliozės (TB infekcijos plitimas iš plaučių į kelis organus).

Tuberkuliozė (TB) yra infekcinė liga, kurią sukelia bakterijos, žinomos kaip
Mycobacterium tuberculosis. Jis plinta nuo vieno žmogaus į orą lašeliais, pavyzdžiui, kosint ar čiaudint.

Dažni tuberkuliozės simptomai yra tris savaites ar ilgiau trunkantis kosulys, kraujo atkosėjimas, nuovargis, karščiavimas, naktinis prakaitavimas ir nepaaiškinamas ar netyčinis svorio kritimas.

Kas turėtų gauti BCG vakciną?

BCG vakcina Singapūre reguliariai skiepijama naujagimiams netrukus po gimimo, kaip rekomenduojama pagal Nacionalinį vaikų imunizacijos tvarkaraštį (NCIS)..

Tai taip pat gali būti svarstoma suaugusiesiems, kurie anksčiau nebuvo užsikrėtę arba neskiepyti, tačiau turi didesnę riziką užsikrėsti tuberkulioze. Tai apima tuos, kuriems kyla pavojus patirti poveikį darbe, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros / ilgalaikės priežiūros įstaigų personalą, kalėjimo personalą arba darbuotojus, kurie yra veikiami galvijų ar beždžionių. Prieš skiepijant rekomenduojama atlikti Mantoux testą (testas, skirtas patikrinti, ar žmogus nėra užsikrėtęs tuberkulioze), siekiant patvirtinti esamos ar ankstesnės tuberkuliozės infekcijos nebuvimą.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau laikytis prieš gaudamas BCG vakciną?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

 • Jūs (jūsų vaikas) esate alergiškas šiai vakcinai arba bet kuriai pagalbinei šios vakcinos medžiagai

 • Esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi

 • Jūs (jūsų vaikas) vartojate kitus vaistus

 • Jūsų (jūsų vaiko) imuninė sistema yra susilpnėjusi dėl ligos, tokios kaip žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcija arba vėžys.

 • Jūs (jūsų vaikas) šiuo metu esate gydomas, susilpninantis jūsų (jų) imuninę sistemą, pvz., vaistai (pvz., steroidai) arba kaulų čiulpų spindulinė terapija.

 • Jūs (jūsų vaikas) šiuo metu nesijaučiate gerai ir karščiuojate

 • Jūs (jūsų vaikas) sergate odos infekcija, kuri paveikia visą kūną

 • Jūs/jūsų vaikas neseniai buvo paskiepytas kitomis vakcinomis

Kaip skiepijama BCG vakcina?

Jis švirkščiamas į odą.

Viena dozė naujagimiams skiriama netrukus po gimimo kaip NCIS dalis. Skiepijimas paprastai siūlomas, kol jūsų kūdikis vis dar yra ligoninėje.

Jei jūsų kūdikis negalėjo gauti BCG vakcinacijos, kol jis dar gulėjo ligoninėje, vaikams iki 5 metų (ty < 6 metų) siūloma skiepyti vieną kartą BCG vakcina. 6 mėnesių ir vyresni vaikai prieš skiepijimą turi atlikti Mantoux testą.

Jis taip pat skiriamas kaip viena dozė suaugusiesiems, kurie anksčiau nebuvo užsikrėtę arba neskiepyti, tačiau kuriems yra didesnė rizika užsikrėsti tuberkulioze.

Koks yra dažnas BCG vakcinos šalutinis poveikis?

Naujagimiams

Suaugusiems

 • Kai kurie po vakcinacijos gali nualpti

 • Skausmas, paraudimas ir patinimas injekcijos vietoje

  • Norėdami palengvinti, ant pažeistos vietos galite uždėti šaltą kompresą

  • Skausmui malšinti galite vartoti paracetamolį

  • Injekcijos vietoje atsiranda nedidelis gumbas, po kurio atsiranda opa, kuri gali ištekėti pūliais, o vėliau savaime užgyja (paprastai per 3 mėnesius) iki paviršinio rando.

Kreipkitės į gydytoją, jei šie šalutiniai poveikiai nepagerėja arba pablogėja.

Kokie yra reti, bet rimti šalutiniai poveikiai, dėl kurių man reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

Retai gali pasireikšti infekcija arba limfmazgių patinimas su pūliais pažastyje arba be jo (švirkščiama toje pačioje pusėje).

Jei jums (jūsų vaikui) pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, nedelsdami praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui.

Atsisakymas

Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2022 m. liepos mėn

Skaitykite toliau: