Ar spragėsiai yra sveikas ir maistingas filmų užkandis?

Šviežiai pagaminti kukurūzų spragėsiai yra vienas maloniausių užkandžių. Argi tai iškart neapima filmų vakaro nuotaikos? Spragėsių populiarumas pastaruoju metu labai išaugo, o gamintojai juos parduoda kaip sveikesnę skanėstų, pavyzdžiui, traškučių ar šokolado, alternatyvą. Tačiau ar ši sveikatos aureolė yra tiesa?

Spragėsiai yra puikus užkandis tiems, kurie nori maitintis sveikai. Tai viso grūdo užkandis, turintis tokią pačią maistinę naudą kaip ryžiai, kviečiai, avižos ir miežiai. Per šį straipsnį sužinokime, kaip garsieji kukurūzų spragėsiai veikia jūsų sveikatą.

Maistinės kukurūzų spragėsių savybės

Angliavandeniai

Remiantis JAV žemės ūkio departamento mitybos gairėmis, rekomenduojama angliavandenių norma yra 130 gramų per dieną suaugusiems ir 12 mėnesių ir vyresniems vaikams. Paprastai 3 puodelių spragėsių porcijoje yra beveik 19 gramų angliavandenių ir 15 gramų grynųjų angliavandenių.

Kukurūzų spragėsiai, vartojami saikingai, yra patogus užkandis. Be to, žmonės, dalyvaujantys mažai angliavandenių turinčių programų, mėgsta kukurūzų spragėsius. Tačiau, kita vertus, kukurūzų spragėsiai nerekomenduojami Pietų paplūdimio dietos metu. Be to, Atkinso dietos įvedimo fazė taip pat leidžia vartoti.

Baltymai

3 puodelių kukurūzų spragėsių porcijoje yra 3 gramai, panašiai kaip puodelyje garuose virtų brokolių. Sėdinčiam vyrui kasdien reikia maždaug 56 gramų baltymų, o sėsliai patelei – apie 46 gramus.

Vitaminai ir mineralai

Spragėsiai nėra maistingas maistas. Vis dėlto jame yra didelis kiekis būtinų vitaminų ir mineralų. Pagal Maisto ir vaistų administracijos (FDA) rekomenduojamą suvartojamų maisto produktų kiekį (RDI), vienas 3 puodeliai ore išpūstų kukurūzų spragėsių suteikia maistinių medžiagų, tokių kaip varis, magnis, geležis, kalis, fosforas, cinkas, vitaminas B1, vitaminas B3 ir. Vitaminas B6.

Riebalai

Daugelis žmonių klaidingai mano, kad kukurūzų spragėsiai mikrobangų krosnelėje yra labai panašūs į ore spraginti kukurūzus. Susirūpinimą kelia tai, kad mikrobangų spragėsių gaminiuose naudojami transriebalų turintys, hidrinta arba iš dalies hidrinti aliejai. Remiantis tyrimais, šie riebalai gali sukelti širdies priepuolius, insultus ir kitas sunkias ligas.

„HealthifyMe“ pastaba

Spraginti kukurūzuose yra tik nedideli riebalų kiekiai. Priešingai nei sočiųjų riebalų, didžioji dalis yra polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų. Deja, teatro spragėsiai taip pat nėra labai sveiki. Dauguma kino teatrų spragėsių pagardinami netikru sviestiniu prieskoniu ir daugybe druskos.

Pluoštas

Spragėsiuose yra maistinių skaidulų angliavandenių pavidalu, kurie patenka per jūsų virškinimo sistemą. Iš 3 puodelių porcijos vidutiniškai gaunama apie 10 procentų kasdienio skaidulų poreikio.

Suaugusioms moterims per dieną reikia nuo 25 iki 28 gramų skaidulų, o suaugusiems vyrams – nuo ​​31 iki 34 gramų per dieną. Vyresnės nei 50 metų moterys turėtų siekti 22 gramų per dieną, o vyrai, vyresni nei 50 metų, turėtų siekti 28 gramų. Tyrimai rodo, kad vaikams reikia nuo 14 iki 31 gramo. Visos šios skaidulos padeda virškinti ir padeda organizmui geriau įsisavinti maistines medžiagas.

Paprastų spragėsių privalumai

Spragėsiai gerina virškinimą

Spragėsiuose yra daug netirpių skaidulų. Užuot ištraukęs vandenį iš žarnyno, šios rūšies skaidulos padidina išmatų tūrį ir sutrumpina laiką, per kurį jos praeina. Dėl to jis sumažina hemorojaus ir žarnyno infekcijų riziką, tuo pačiu palengvindamas vidurių užkietėjimą.

Padeda numesti svorio

Taip, girdėjote teisingai. Užkandžiai gali padėti jums pasiekti svorio metimo tikslus. Nors gali atrodyti neįprasta sužinoti, kad užkandžiai gali padėti numesti svorio, tai gali būti vertinga priemonė jūsų svorio metimo arsenale.

Tinkamai elgiantis užkandžiaujant, visą dieną galite būti sotūs ir sotūs, todėl galite išlaikyti kalorijų deficitą, būtiną norint numesti svorio. Kiti užkandžiai pasisotina greičiau nei ore spraginti kukurūzai. 2012 m. Nutrition Journal atliktame tyrime normalaus svorio suaugusieji nustatė, kad kukurūzų spragėsiai yra daug sotesni nei bulvių traškučiai.

Tyrimai taip pat teigia, kad, palyginti su migdolais, vakarėlių mišiniais ar pyragaičiais, kukurūzų spragėsių vartojimas sumažino alkį, sotumą ir sumažino susidomėjimą užkandžiais. Be to, dėl sotumo faktoriaus, o kukurūzų spragėsiai yra nesmulkinti ir turintys daug skaidulų, juos galima vartoti kaip sveikos mitybos modelį atitinkantį užkandį.

Sveika širdžiai

Remiantis tyrimu, kukurūzų spragėsiai yra geras polifenolių šaltinis. Jame taip pat yra antioksidantų, susijusių su įvairiais privalumais sveikatai. Pavyzdžiui, polifenoliai gali sumažinti kraujagyslių uždegimą, pagerinti kraujotaką ir sumažinti kraujospūdį. Dėl to sumažėja aterosklerozės (arterijų sukietėjimo) ir širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

Spragėsiai gali sumažinti vėžio riziką

Fenolio rūgštys, flavonoidai, stilbenai ir lignanai yra natūralūs polifenoliai, kurie gali sumažinti vėžio riziką. 2016 m. atliktas tyrimas rodo, kad flavonoidai ir izoflavonai padeda nedidelei prostatos ir krūties vėžio prevencijai. Jie abu yra polifenoliai.

„HealthifyMe“ pastaba

Trijuose puodeliuose spragėsių yra tiek pat skaidulų, kiek ir 1 puodelyje virtų avižų ar košės. Tačiau tai nereiškia, kad spragėsiai yra tinkamas maistinių medžiagų turinčių nesmulkintų grūdų pakaitalas. Kita vertus, tai parodo spragėsių svarbą subalansuotai mitybai ir veiksmingam virškinimui.

Galima rinktis iš spragėsių veislių

Ar žinojote, kad kukurūzų spragėsiai būna įvairių skonių? Jie skiriasi priklausomai nuo branduolio. Spragėsių kukurūzų branduoliai skiriasi įvairiais dydžiais, tekstūromis ir skoniais. Tai padės jums pasirinkti tinkamiausią, kai kitą kartą pirksite spragėsių kukurūzų branduolius.

Remiantis Spalva

Geltonieji branduoliai

Labiausiai paplitusi branduolio rūšis yra geltona. Jis tiekiamas didžiuliais kiekiais ir nėra brangus, todėl jo galima įsigyti visur. Be to, jis turi kitokį skonį nei bet koks spragėsių tipas. Jis turi geltoną atspalvį ir kreminę išvaizdą, kai iššoka. Rinkitės geltonus spragėsių branduolius, jei norite, kad jūsų spragėsių skonis būtų toks, koks yra filmuose.

Šie kukurūzų spragėsiai yra erdvūs ir šiek tiek riešutinio skonio. Jis yra įvairių dydžių ir tipų. Pavyzdžiui, kūdikių geltona yra mažiausio dydžio geltonieji spragėsiai, o Gourmet Yellow yra didesnio dydžio.

Baltieji branduoliai

Baltieji spragėsiai yra beveik identiški geltoniesiems spragėsiams, su nedideliu spragėsių skirtumu. Populiukai yra geltonojo branduolio dydžio dalis. Dėl to jis yra akinančiai baltos spalvos ir švelnesnis pojūtis. Baltieji spragėsiai taip pat yra šiek tiek subtilesni nei geltonieji spragėsiai.

Baltieji spragėsių branduoliai puikiai pasitarnaus jūsų gomuriui, jei jums labiau patinka paprasti spragėsiai. Kita vertus, pagardinę savo baltuosius spragėsius suteiks jiems skonį. „The Lady Finger“ yra ryškaus skonio baltų spragėsių variantas.

Raudonieji branduoliai

Šio tipo kukurūzų spragėsiai turi mažesnius branduolius nei baltieji ir geltonieji kukurūzų spragėsiai. Vietoj to, pops yra baltos spalvos su šviesiais ir švelniais dribsniais, nepaisant tamsiai raudonos branduolio spalvos. Jis taip pat turi riešutų ir traškų skonį. Kad spragėsiai būtų dar skanesni, pabarstykite juos karamele, cinamonu ir trupučiu jūros druskos.

Mėlyni branduoliai

Mėlynieji branduoliai turi subtilius popiežiaus ir skonio pokyčius nuo raudonojo branduolio. Be to, mėlyni pūsti kukurūzai taip pat pasirodo balti, tačiau jie yra traškesni ir mažesni. Dėl lengvos tekstūros mėlynieji spragėsiai iššoka greičiau nei kiti branduoliai. Jis turi ryškų riešutų skonį ir kvapą.

Purpuriniai branduoliai

Purpuriniai kukurūzų spragėsiai yra subtiliausio skonio ir labiausiai išsiskiria iš kitų spalvotų kukurūzų spragėsių branduolių. Tai ryškiai geltona spalva su purpuriniais taškais. Jame taip pat siūlomi didesni spragėsiai nei geltoni arba raudoni kukurūzų branduoliai. Taigi purpuriniai kukurūzų spragėsių branduoliai yra puikus pasirinkimas, jei norite išskirtinio skonio ir spalvos.

Remiantis forma

Spragėsiai yra dviejų skirtingų formų. Bet koks spragėsių branduolys bus drugelio / snaigės arba grybo formos.

Drugelio arba snaigės formos kukurūzų spragėsiai

Šio spragėsių forma netolygi, iš abiejų pusių trapūs sparneliai. Jie yra traškesni iš dviejų spragėsių formų. Kadangi jis neturi taisyklingos formos, mažiau porcijų gali greičiau užpildyti dubenį.

Grybų formos kukurūzų spragėsiai

Šis grybų viršus yra apvalios, didelės ir kompaktiškos formos. Todėl tai yra geriausias pasirinkimas įvairiems priedams ir kukurūzų spragėsių receptams, kuriuos reikia glaistyti arba laistyti. Jau nekalbant apie tai, kad grybo formos spragėsiai yra mažiau trapūs ir tankesni bei didesni nei drugelių spragėsiai.

Alergijos

Alergija kukurūzams apskritai yra reta. Nors kryžminis reaktyvumas veikia žmones, alergiškus kviečiams, ryžiams, rugiams ir sojai, mokslininkai dar turi išsiaiškinti, kaip tai veikia. Kukurūzams jautrūs žmonės labai dažnai yra alergiški medžių žiedadulkėms ir tam tikroms žolėms.

Bėrimai, niežulys, pykinimas, viduriavimas, dilgčiojimo pojūtis burnoje ir lūpų patinimas yra…