Ar Jaggery tinka diabetui?

Nors cukriniu diabetu sergantiems žmonėms reikia atkreipti dėmesį į cukraus suvartojimą, nėra nustatytos taisyklės, kaip visiškai atsisakyti saldumynų. Dauguma diabetu sergančių žmonių gali pasirinkti sveikesnes cukraus alternatyvas, kad sureguliuotų cukraus kiekį kraujyje.

Jaggery, neperdirbto cukranendrių cukraus forma, yra vienas iš seniausių saldiklių. Skirtingai nei rafinuotas cukrus, jaggery vis tiek išlaiko kai kurias maistines medžiagas. Nors ekologiškas, neperdirbtas smėlis yra sveikesnis pasirinkimas nei rafinuotas baltasis cukrus ir per daug perdirbtas cukranendrių cukrus, diabetu sergantis žmogus negali pasikliauti tik cukrumi.

Darant prielaidą, kad drožlės nepadidins gliukozės koncentracijos kraujyje, diabetu sergantys žmonės valgo per daug. Todėl, jei sergate cukriniu diabetu, vis dar diskutuojama, ar valgyti sūdytą maistą.

Jaggery: apžvalga

Jaggery yra natūralus, tradicinis saldiklis, pagamintas iš koncentruotų cukranendrių sulčių ir yra tipiškas saldus maistas Azijoje, Afrikoje ir Lotynų Amerikoje.

Indijoje jis plačiai žinomas kaip „Gur“. Nerafinuotas smėlis turi didelę gydomąją vertę, įskaitant antioksidacinį aktyvumą, teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių funkcijoms, geresnę imuninę sveikatą ir netgi padeda gydyti tam tikrus virškinimo trakto sutrikimus.

Tyrimai rodo, kad jaggery yra palankesnis pasirinkimas, palyginti su perdirbtu cukrumi, pavyzdžiui, baltuoju ir ruduoju cukrumi. Todėl dietologai dažnai pataria gaminant desertus cukrų pakeisti cukrumi, nes jis nerafinuotas.

Jaggery galite pasigaminti iš datulių palmių arba cukranendrių. Tradicinis smėlis gaunamas verdant datulių palmių sultis arba nepasterizuotas cukranendrių sultys puode. Jis perdirbamas mažiau nei cukrus.

Šalutinis saldainių gaminimo produktas yra daug mažiau rafinuotas nei kristalizuotas cukrus. Todėl jaggery vis dar išlaiko geležį, magnį, kalcį ir kalį. Geriausia vartoti ekologiškus jaggery, nes juose nėra cheminių medžiagų.

Nedaug žmonių mano, kad jaggery yra saugus diabetu sergantiems žmonėms. Tuo pačiu metu kai kurie teigia, kad sergant diabetu vengia vartoti daugumą (jei ne visų) cukraus rūšių. Dėl šios priežasties daugelis diabetu sergančių žmonių nėra tikri, ar jiems reikėtų valgyti dribsnius.

Ar diabetu sergantys pacientai gali valgyti Jaggery?

Gaminant maistą diabetu sergantiems žmonėms sveikiau naudoti natūralius saldiklius, o ne dirbtinius. Tačiau ne visi natūralūs saldikliai yra saugūs diabetu sergantiems žmonėms.

Jaggery iš ekologiškų ingredientų yra geresnis už baltąjį cukrų, kuris buvo sunkiai apdorotas. Skirtingai nei baltas cukrus, ekologiškuose jaggery sudėtyje nėra cheminių medžiagų ir priedų. Tačiau šie jaggery privalumai galioja tik tada, kai jo suvartojate ribotai.

Nors jaggery atrodo geresnis pasirinkimas nei rafinuotas cukrus, tai nebūtinai reiškia, kad jis nepadidins gliukozės kiekio kraujyje. Jaggery vis tiek gali padidinti cukraus kiekį kraujyje, nes didžioji dalis jageryje esančių angliavandenių yra cukrus. Pavyzdžiui, 100 g jaggery yra 98,96 g angliavandenių ir 383 kalorijos.

Kita vertus, 100 g cukraus porcijoje yra apie 100 g angliavandenių ir 387 kalorijos. Šios maistinės vertės rodo, kad jaggery yra tik šiek tiek geresnis už cukrų. Todėl cukrus ir cukrus yra vienodai nesaugus ar nesveikas diabetu sergantiems žmonėms, ypač kai jie valgomi dideliais kiekiais.

Jaggery glikemijos indeksas (GI) yra aukštas – 84,4. Maiste su aukštu GI yra daug cukraus. Be to, dėl to gali smarkiai padidėti gliukozės kiekis kraujyje. Ideali dieta žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, apima maisto produktus su mažu glikemijos indeksu. Tačiau, jei jums reikia valgyti neriebų maistą, vartokite saikingai ir laikykitės kitų atsargumo priemonių, pavyzdžiui, apribokite kitų angliavandenių turinčių maisto produktų vartojimą. Vartokite ne daugiau kaip 1–2 arbatinius šaukštelius per dieną.

Maistinė ir subalansuota mityba yra geriausia cukraus kiekio kraujyje kontrolės strategija, jei sergate cukriniu diabetu, nes ji padeda geriau valdyti būklę.

Mitybos specialistas siūlo skoniui suteikti vietoj žagarų naudoti natūralias žoleles, tokias kaip imbieras, bazilikas ir kardamonas. Be to, diabetu sergantys pacientai turėtų atsižvelgti į glikemijos indeksą ir glikemijos apkrovą prieš įtraukdami į savo racioną bet kokius maisto produktus. Todėl prieš keisdami dietą pasitarkite su gydytoju, kad išsiaiškintumėte, kokie maisto produktai yra saugūs, o kurie ne.

„HealthifyMe“ pastaba

Visada valgykite saikingai, nesvarbu, ar sergate cukriniu diabetu, ar ne. Pacientai, sergantys cukriniu diabetu, linkę valgyti per daug, darydami prielaidą, kad tai padės susidoroti su diabetu, tačiau jaggeris padidina cukraus kiekį kraujyje. Nepaisant antioksidacinio aktyvumo ir teigiamo poveikio širdies ir kraujagyslių funkcijoms, jaggery sudėtyje yra angliavandenių ir kalorijų, panašių į cukrų.

Kuris Jaggery tipas tinka diabetui?

Jaggery gali būti geresnė baltojo cukraus alternatyva, bet ne diabetikams. Tačiau saikingai vartodami ekologiškus saldainius, galite patenkinti jūsų potraukį cukrui.

Sergant cukriniu diabetu, geriausia naudoti neperdirbtus variantus minimaliais kiekiais. Žmonėms, kurie yra sveiki ir neserga cukriniu diabetu, natūralūs ir ekologiški saldainiai yra daug geriau nei baltasis cukrus ir dirbtiniai saldikliai.

Išvada

Jaggery gali padidinti cukraus kiekį kraujyje. Todėl jaggery vartojimas sergant cukriniu diabetu gali būti nesveika arba nesaugu, nes jis turi aukštą glikemijos indeksą. Nors glikemijos poveikis gliukozės kiekiui kraujyje gali būti ne toks didelis, kaip baltojo cukraus, jo poveikis yra pakankamai didelis, kad jį būtų galima laikyti nesaugiu diabetu sergantiems žmonėms.

Pagrindinis cukrinio diabeto dietos tikslas yra palaikyti cukraus kiekį kraujyje, o tai gali būti neįmanoma vartojant dribsnius. Norėdami patenkinti cukraus troškimą, galite išgerti 1–2 arbatinius šaukštelius ekologiškų drožlių.

Atsisiųskite Healthifyme APP