Galbūt ketinate gydytis dantų implantais ir norite sužinoti, ar dantų implantai yra saugūs? Nors įrodyta, kad šis gydymas yra labai nuspėjamas, o sėkmės rodikliai siekia apie 95 %, klausimą, ar dantų implantai yra saugūs, galima panagrinėti išsamiau. Iš kokių medžiagų gaminami implantai ir kaip jie elgiasi mūsų burnoje po to, kai yra implantuojami į žandikaulio kaulą?

Dauguma šiandien odontologijoje naudojamų implantų yra pagaminti iš komerciškai gryno titano arba titano lydinių. Yra ir cirkonio oksido variantų, tačiau jie odontologijoje naudojami rečiau.
Kodėl naudojami dantų implantai ir kas yra estetinis plombavimas: graži šypsena vos po kelių vizitų ?

Dantų implantai naudojami trūkstamiems arba pažeistiems natūraliems dantims pakeisti. Implantai pakeičia natūralią danties šaknį ir gali padėti atremti vainikėlius, tiltus arba stabilizuoti išimamus dantų protezus. Dantų implantų privalumas yra tas, kad po to, kai jie yra baigti, nauji dantys jaučiasi ir atrodo kaip natūralūs dantys. Operacija gali būti atliekama taikant vietinę nejautrą arba intraveninę sedaciją (nerimastingiems pacientams). Implantas paliekamas žandikaulio kaule maždaug 4-6 mėnesius, kol vyksta gijimas. Šis kaulinio audinio ir titano susijungimas vadinamas osteointegracija. Nauji dantys yra individualiai suprojektuoti ir atspalvių, kad estetiškai atitiktų kiekvieno paciento pageidavimus ir dantų poreikius.

Skirtingai nei vainikėliai ir tiltai, dantų implantai nepažeidžia gretimų dantų ruošiant fiksuotus tiltelius. Dantų implantai taip pat apsaugo nuo tolesnio kaulo nykimo, kuris įvyksta netekus natūralių dantų. Tinkamai prižiūrimi implantai gali tarnauti iki 15-20 metų. Iš pradžių manyta, kad kaulas aplink implantus per metus sumažėja apie 0,5-1 mm, tačiau naujesnės konstrukcijos yra švelnesnės aplinkiniam kaului ir rodo labai mažą kaulo nykimą.

O kaip dėl alergijos metalams? Ar dantų implantai yra saugūs?

Titanas yra dažniausiai naudojama medžiaga. Nors kiti metalai gali koroduoti ir išskirti kenksmingus jonus, kurie gali sukelti alergines reakcijas, titanas pasižymi išskirtiniu atsparumu korozijai ir dideliu biologiniu suderinamumu burnoje. Atlikus tyrimus su ortopediniais titano implantais, dėl titano alergijos simptomų atsirado odos bėrimų ir net implanto gedimas. Alerginių reakcijų į titaną dažnumas nėra gerai dokumentuotas ir yra labai retas. MELISA fondo duomenimis, alergija titanui beveik nepripažįstama pagrindinėje medicinoje, tačiau laboratorijos, naudojančios MELISA® technologiją, pranešė, kad apie 4 % visų tirtų pacientų bus jam alergiški.

Labai tikėtina, kad ateityje cirkonis gali tapti populiaresniu implantų medžiagos pasirinkimu. Ši medžiaga daug žadančių rezultatų davė kitose kūno srityse, tačiau jos naudojimas vis dar ribotas ir atliekami tolesni tyrimai. Daugiau informacijos apie cirkonio oksido medžiagą rasite Ceraroot Zirconia.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš gydymą implantais.

Chirurgo ar klinikos, atliekančios operaciją ir protezavimą, gebėjimus ir galimybes. Labiau tikėtina, kad patyręs chirurgas bus geriau pasirengęs galimoms komplikacijoms, kurios gali kilti gydymo metu.
Ar chirurgas prieš implantacijos operaciją atliko išsamų planavimą. Rentgenogramų ir kompiuterinės tomografijos naudojimas sumažins galimas rimtas komplikacijas, neteisingo implanto įdėjimo klaidas ir sumažins implanto gedimo tikimybę.
Išsamus gydymo plano supratimas, kiek vizitų reikės ir kokia galima gydymo rizika bei komplikacijos.
Supratimas apie pasekmes, jei gydymas nebus tęsiamas. Kaip aptarta pirmiau, trūkstant dantų toliau nyksta kaulas. Dėl šio papildomo kaulo netekimo gydymas ateityje gali būti sudėtingesnis, nes kaulo kiekis ribotas.
Pasirinkite kliniką, kurioje patogu lankytis. Gydymas implantais yra ilgas procesas, o kelionės į užsienį gali būti nepatogios, ypač jei kiltų komplikacijų.
Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti po gydymo implantais.

Burnos higiena ir priežiūra, implantus reikia prižiūrėti ir tinkamai prižiūrėti. Prasta burnos higiena gali lemti ankstyvą gedimą.
Reguliariai lankykitės pas odontologą ir higienistą, kad įsitikintumėte, jog implantai, dantys ir apskritai burna yra sveiki. Anksti nustačius bet kokias problemas, geriausia jas gydyti kuo greičiau.
Implantai gali sugesti, 3-4 % atvejų gali įvykti gedimas ir gydymą gali tekti atlikti iš naujo. Pacientams, kurie daug rūko ir serga lėtinėmis ligomis, yra didesnė tikimybė, kad implantas nepavyks, palyginti su sveikais ir nerūkančiais pacientais.
Išvada – ar dantų implantai yra saugūs?
Tikrovė yra tokia, kad nėra tokios procedūros, kuri būtų atliekama klinikoje ar ligoninėje ir kuri būtų visiškai nerizikinga. Tačiau dantų implantų gydymas laikomas viena iš labiausiai nuspėjamų procedūrų šiandieninėje odontologijoje. Visi, norintys gydytis dantų implantais, turėtų kreiptis į patyrusius dantų implantologijos srities chirurgus, kad šie patartų ir suteiktų gydymą.