Ar antidepresantai gali numesti svorio?

Antidepresantai yra vaistai nuo depresijos, nerimo ir kitų psichinės sveikatos sutrikimų. Jie turi įdomų šalutinį poveikį: svorio mažėjimą.

Yra daugybė antidepresantų rūšių, sukeliančių skirtingą šalutinį poveikį, kai nepageidaujami svorio pokyčiai yra tik vienas iš jų. Pradėjus vartoti antidepresantus, daugelis patiria svorio padidėjimą.

Tačiau klinikinis tyrimas rodo, kad vaistas bupropionas (Wellbutrin), netipinis antidepresantas, sukelia svorio mažėjimą, o ne svorio padidėjimą. Taigi, nors ekspertai vis dar yra 100% tikri, ar antidepresantai yra tiesioginė svorio metimo priežastis, jie turi netiesioginį poveikį.

Pažiūrėkime, kaip tam tikri antidepresantai, auksinis psichikos sveikatos būklių gydymo standartas, užsitarnavo tokią svorio metimo reputaciją.

Antidepresantai, kurie mažina svorį

Svorio padidėjimas yra liūdnai pagarsėjęs daugelio antidepresantų šalutinis poveikis. Tačiau kai kurie antidepresantai sukelia svorio netekimą, o ne svorio padidėjimą.

Tai yra bupropionas, fluoksetinas ir duloksetinas. Kaip ir kodėl antidepresantas sukelia svorio mažėjimą, priklauso nuo žmogaus, nes vieni nepatiria jokio šalutinio poveikio, o kiti juo prisiekia.

Laikinas apetito praradimas

Tačiau viena iš galimų svorio netekimo priežasčių vartojant antidepresantus yra susijusi su apetitu. Pasirodo, antidepresantai gali sukelti laikiną apetito praradimą.

Tiesa, tai ne visiems vienoda. Wellbutrinas arba bupropionas sustabdo norepinefrino ir dopamino reabsorbciją smegenyse, o tai slopina apetitą.

Šis apetitą slopinantis pobūdis gali sukelti didelį svorio netekimą – daugiau nei penkis svarus. Ir pasirodo, kad bupropionas yra antidepresantas, kartais skiriamas kaip apetitą slopinantis vaistas labai nutukusiems. Kai kurie antidepresantai taip pat gali sukelti pykinimą ir vėmimą kartu su apetito praradimu, dėl to mažėja svoris.

Jauskitės mažiau nusivylę

Pradinis svorio padidėjimas gali įvykti dėl to, kad pavartoję antidepresantų, kurie jus suaktyvina, jaučiatės ne tokie niūrūs ir geresnės nuotaikos.

Kai depresijos simptomai išnyksta, labiau tikėtina, kad stengsitės išlikti aktyvūs ir tinkamai maitintis. Dar vienas tyrimas rodo, kad nuotaiką gerinantis fluoksetinas (Prozac) sukelia nedidelį svorio mažėjimą. Per keturias savaites pacientai vidutiniškai numetė 0,4 kg.

Kai svorio netekimas atsiranda kaip šalutinis antidepresantų poveikis, jis paprastai būna minimalus. Svorio padidėjimas gali būti dažniau pasitaikantis antidepresantų šalutinis poveikis. Tačiau kai kurie žmonės, ypač nerūkantys, gali patirti teigiamus svorio pokyčius, priklausomai nuo konkrečios narkotikų klasės ir tipo.

„HealthifyMe“ pastaba

Antidepresantai, tokie kaip fluoksetinas, bupropionas ir duloksetinas, pirmaisiais gydymo mėnesiais sumažina jūsų apetitą, todėl šiek tiek netenka svorio. Nors norint numesti svorio ir kyla pagunda pradėti vartoti antidepresantą, nedarykite to prieš tai nepasitarę su gydytoju. Priklausomai nuo vartojamo vaisto, jis gali turėti rimtų pasekmių jūsų svoriui.

Ar buvo paskirti antidepresantai svorio netekimui?

Antidepresantai neskiriami norint numesti svorio, nes nėra garantijos. Yra keletas priežasčių, iš kurių pagrindinė yra Maisto ir vaistų administracijos patvirtinimo trūkumas.

Tai reiškia, kad FDA nedavė žalio signalo dėl antidepresantų vartojimo kaip svorio netekimo vaisto. Be to, nėra jokių mokslinių įrodymų, kad antidepresantai yra saugūs ir veiksmingi norint numesti svorio. Galiausiai, kaip minėta anksčiau, dauguma antidepresantų sukelia svorio padidėjimą, todėl jie gali neatitikti jūsų numatyto svorio mažinimo tikslo.

Antidepresantai gali sukelti rimtų šalutinių poveikių. Turėdami omenyje toliau išvardytus galimus šalutinius poveikius, turite atsiminti, kad jie nėra skirti svorio metimui.

 • Vėmimas
 • Galvos svaigimas
 • Pykinimas
 • Agitacija
 • Sumišimas
 • Apalpimas
 • Haliucinacijos
 • Karščiavimas
 • Kraujospūdžio pokyčiai
 • Drebulys
 • Priepuoliai
 • Greitas širdies plakimas

Svorio valdymo būdai vartojant antidepresantus

Net jei vartojate antidepresantą, kuris yra susijęs su svorio metimu, galite atlikti paprastus veiksmus. Dėl to jis gali užtikrinti ilgalaikį svorio metimą ir kūno sudėties valdymą.

Sąmoningas valgymas

Valgykite sąmoningai ir apribokite bendrą suvartojamų kalorijų kiekį. Sąmoningas valgymas apima didelį dėmesį savo maistui ir tik tiek kalorijų suvartojimą, kad išgyventumėte visą dieną.

Jei nerimaujate, kaip antidepresantai gali paveikti jūsų apetitą, kreipkitės į mitybos specialistą, kuris gali patarti, kokių mitybos pokyčių reikia jūsų mitybai. Be to, „HealthifyMe“ programos atsisiuntimas yra puikus būdas susisiekti su savo fizinės ir psichinės sveikatos treneriais.

Būkite fiziškai aktyvesni

Galite eiti pasivaikščioti ar bėgioti, užsiimti aerobika savo namuose ir net trumpai pasivažinėti dviračiu po savo apylinkes. Reguliarus fizinis aktyvumas, bent 150 minučių vidutinio intensyvumo sesijos kiekvieną savaitę, padeda deginti kalorijas.

„HealthifyMe“ pastaba

Atminkite, kad antidepresantai yra tik preliminariai susiję su svorio metimu. Labai svarbu atkreipti dėmesį į savo mitybą, mankštą ir vaistų vartojimo grafiką. Tai sumažins šalutinį poveikį. Be to, taip pat patartina staiga nenutraukti vaistų. Tai taip pat gali sukelti svorio disbalansą.

Atsargumo priemonės

Jei prieš pradėdami vartoti antidepresantus imasi atsargumo priemonių, tai užtikrina, kad šalutinis poveikis bus nereikšmingas. Šalutinis poveikis ne visada susijęs su vaiste esančiomis cheminėmis medžiagomis.

Tai daugiau apie tai, kaip ši cheminė medžiaga reaguoja į jūsų kūną. Taigi tai gali turėti įtakos jūsų įpročiai, bet kokie kiti vaistai, kuriuos vartojote, ir bendras jūsų vartojamo maisto tipas.

Galite saugiai vartoti antidepresantus, jei laikysitės šių atsargumo priemonių:

 • Informuokite savo sveikatos priežiūros specialistą apie visus vaistus. Tai apima visus jūsų vartojamus receptinius vaistus, nereceptinius vaistus, vaistažoles, maisto papildus ir dekongestantus.
 • Pabandykite įsigyti visus vaistus toje pačioje vaistinėje. Tokiu būdu vaistininkas gali įspėti jus ir jūsų sveikatos priežiūros specialistą, jei vartojate vaistus, kurie gali turėti neigiamos sąveikos.
 • Atidžiai laikykitės visų nurodymų, kaip vartoti vaistus.
 • Jei jus vargina bet koks šalutinis poveikis, kreipkitės į gydytoją ir pasakykite, kaip jaučiatės.
 • Niekada nenutraukite antidepresantų vartojimo savarankiškai, nepasitarę su gydytoju. Per anksti sustojus depresija gali atsinaujinti. Tai gali pabloginti situaciją. Turite duoti savo kūnui laiko prisitaikyti prie saugiai nutraukti antidepresantų vartojimą ir darykite tai tik gydytojo nurodymu.

Išvada

Antidepresantai nėra skiriami arba gaunami ne tik norint numesti svorio, išskyrus sunkaus nutukimo atvejus. Tai nėra stebuklingos dietinės tabletės, padedančios atsikratyti svarų.

Nesupraskite jų kaip potencialių maisto papildų, kai jie yra galingi neurologiniai agentai. Taigi būtų naudinga, jei nuspręstumėte vartoti antidepresantą vien dėl jo įtakos jūsų apetitui.

Vietoj to laikykitės sveikos mitybos plano ir įsitraukite į kūno rengybos rutiną, kad galėtumėte numesti svorio. Svorį galima numesti ar valdyti reguliariai mankštinantis, laikantis sveikos mitybos įpročių ir gerai prižiūrint save.

Atsisiųskite Healthifyme APP