Ar ananasai tinka diabetikams?  Faktų iššifravimas – HealthifyMe

Ananasai yra universalus ir skanus vaisius, kurį mėgsta žmonės visame pasaulyje. Nors juose yra natūralaus cukraus, tai nereiškia, kad diabetu sergantys žmonės turi jų visiškai vengti.

Vietoj to, žmonės, sergantys cukriniu diabetu, turėtų žinoti, kiek ananasų jie suvartoja, ir derinti juos su kitais maisto produktais, kad subalansuotų cukraus kiekį kraujyje.

Taigi, ar ananasai gali būti sveikos diabeto mitybos dalis? Leiskite mums sužinoti.

Ar turėtumėte vengti ananasų, jei sergate diabetu?

Paplitęs mitas, kad diabetu sergantys žmonės neturėtų valgyti vaisių, nes juose yra natūralaus cukraus.

Vaisiai yra subalansuotos ir maitinančios dietos dalis, net jei sergate cukriniu diabetu. Kaip ir daugelis kitų sveikų maisto produktų, vaisiai aprūpina organizmą daugybe skaidulų, vitaminų ir mineralų. Tačiau, jei jūsų kūnas negauna šių būtinų maistinių medžiagų, gali sumažėti antioksidantų, kalio ir bioflavonoidų, kurių labai reikia, suvartojimas.

Dvi ar trys vaisių porcijos per dieną yra naudingos sveikatai, o tai pasakytina ir apie diabetu sergančius žmones. Tačiau atminkite, kad sergant diabetu visada svarbu valgyti vaisius saikingai.

Vaisiaus glikemijos indeksas parodo, kiek angliavandenių yra vaisiuose. Indeksas nustato, kaip greitas maistas gali padidinti cukraus kiekį kraujyje. Aukštas indeksas reiškia, kad vaisiai greitai suyra, todėl padidėja cukraus kiekis kraujyje.

Vis tiek galite valgyti maisto produktus su aukštu glikemijos indeksu, subalansuodami juos su mažais glikeminiais produktais ir sportuodami. Tai reiškia, kad galėsite mėgautis šviežiais ananasais tol, kol atidžiai stebėsite angliavandenių suvartojimą likusią dienos dalį.

Be to, mankšta gali padėti kompensuoti ananasuose esančio cukraus poveikį. Taigi, kol ananasus valgote saikingai, jie neturėtų daryti didelės žalos diabetu sergantiems pacientams.

„HealthifyMe“ pastaba

Žmogui, sergančiam cukriniu diabetu, vaisiai, kurių GI balas yra mažesnis, paprastai yra geriausias pasirinkimas, palyginti su tais, kurių GI yra aukštas. Kadangi ananasų glikemijos indeksas yra aukštesnis, turite atsižvelgti į suvartojamų ananasų kiekį ir su kokius maisto produktus derinate. Stebėkite porcijos dydį, ypač su daug cukraus turinčiais vaisiais, pavyzdžiui, ananasais.

Ananasų valgymas sergant diabetu: ko vengti

Nors yra įvairių būdų vartoti ananasus, konservuoti ananasai, supilti cukraus sirupu, yra aiškus ne diabetu sergantiems žmonėms. Praleiskite konservuotus vaisius, net jei jie atrodo patogūs ir nebrangūs. Ar tai būtų sunkus, ar lengvas sirupas, sirupu glazūruoti ananasai gali ilgiau padidinti cukraus kiekį kraujyje.

Jei mėgstate ananasus ir norite jais mėgautis nepakenkdami savo sveikatai, derinkite juos su žemo glikemijos indekso maisto produktais, tokiais kaip graikiškas jogurtas arba neriebus paneris, kuriame taip pat gausu papildomų baltymų. Galite įdėti jį į keptą vištienos patiekalą, kad gautumėte skanų posūkį.

Galite rinktis šviežius arba iš anksto supjaustytus supakuotus ananasus. Tiesiog įsitikinkite, kad jame nėra pridėtinio cukraus. Jei trokštate džiovintų ananasų ar ananasų sulčių, turite atsiminti, kad net ir mažoje porcijoje cukraus kiekis šiuose maisto produktuose bus didesnis nei tikitės. Daugelis parduotuvėse parduodamų ananasų sulčių ir kokteilių prideda papildomo cukraus ir tuščių kalorijų, todėl norėsite jų vengti. Net viena pilna stiklinė naminių ananasų sulčių su cukrumi ne visada yra geriausias pasirinkimas diabetu sergantiems žmonėms.

Šaldytų ananasų vartojimas kartais gali turėti mažesnį poveikį cukraus kiekiui kraujyje nei kitų anksčiau minėtų ananasų rūšių, nes juose cukraus kiekis yra mažesnis. Stebėkite gliukozės kiekį kraujyje, jei į savo racioną įtrauksite ananasų. Jei pastebite reikšmingus cukraus kiekio kraujyje pokyčius, prieš valgydami toliau pasitarkite su gydytoju. Tada, žinoma, galite jo visiškai neįtraukti į savo racioną.

Išvada

Esmė, kurią norime žengti į priekį, yra ta, kad ananasai yra tinkami saikingai. Kasdien vartoti daug ananasų nėra jokios naudos, jei žinote, kad jie turi palyginti aukštą GI reitingą ir natūralų cukraus kiekį.

Tačiau faktas yra tas, kad, nepaisant cukraus kiekio, ananasai vis tiek turi daug privalumų, kurie gali pasiekti jūsų kūną nesuvartodami daug jo. Taigi laikykitės vidutinio ar net mažo ananasų porcijų skaičiaus, jei įtrauksite juos į savo mitybą.

Taip pat galite pabandyti valgyti ananasus su maisto produktais, kuriuose yra daug skaidulų, baltymų, sveikų riebalų ir mažais GI rodikliais. Tačiau, žinoma, visada pasitarkite su gydytoju arba dietologu, kai išsiaiškinsite porcijos dydį, kuris tinka diabetui ir cukraus kiekiui kraujyje valdyti.

Atsisiųskite Healthifyme APP