Ambroksolio tabletės

Ambroksolis vartojamas esant tokioms sąlygoms, kai kvėpavimo takuose yra daug tirštų gleivių. Ambroksolis priklauso vaistų, vadinamų mukolitikais, grupei. Ambroksolis mažina gleives kvėpavimo takų kanaluose, todėl gleivės tampa mažiau lipnios ir palengvina gleivių pašalinimą iš kvėpavimo takų.

Kam vartojamas šis vaistas

Ambroksolis vartojamas esant tokioms sąlygoms, kai kvėpavimo takuose yra daug tirštų gleivių. Ambroksolis priklauso vaistų, vadinamų mukolitikais, grupei. Ambroksolis mažina gleives kvėpavimo takų kanaluose, todėl gleivės tampa mažiau lipnios ir palengvina gleivių pašalinimą iš kvėpavimo takų.

Dozavimas ir vartojimo būdas

Suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams

Rekomenduojama dozė yra 30 mg (viena tabletė), kurią reikia gerti tris kartus per dieną. Tabletes galima gerti valgio metu arba nevalgius.

Šalutinis poveikis, atsargumo priemonės, kontraindikacijos

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą

Prieš vartojant reikia pasitarti su gydytoju, jei atsiranda bet kuri iš šių būklių ar simptomų:

Simptomai, rodantys pneumoniją ar kitas plaučių infekcijas (pvz., pasunkėjęs kvėpavimas ramybės metu, geltonos arba žalios tirštos gleivės, su krauju nudažytos gleivės, didelis karščiavimas, kai temperatūra viršija 38°C, krūtinės skausmas), susilpnėjusi imuninė sistema dėl kitų sveikatos būklių. (pvz., ŽIV) arba vaistai (pvz., chemoterapija, imuninės sistemos vaistai) arba esamos plaučių ligos, tokios kaip ŠALTA (lėtinis obstrukcinis plaučių sutrikimas) arba sunki nekontroliuojama astma.

Pasakykite savo sveikatos priežiūros specialistams, jei turite sunkių skrandžio opų, kepenų ar inkstų problemų.

Šio vaisto reikia vengti, jei anksčiau buvo alergija ambroksoliui ar bromheksinui arba bet kuriai kitai išvardytai produkto sudedamajai daliai. Kai kuriose ambroksolio tabletėse gali būti laktozės kaip neaktyvios sudedamosios dalies, todėl nerekomenduojama jų vartoti asmenims, kuriems yra paveldimas galaktozės netoleravimas, laktazės (laktozės virškinimo fermento) trūkumas arba galaktozės absorbcijos sutrikimai.

Pirmuoju nėštumo trimestru ambroksolio vartoti nepatartina. Kadangi ambroksolio patenka į motinos pieną, žindymo laikotarpiu jo vartoti nerekomenduojama. Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Sąveika su kitais vaistais

Būtinai pasakykite gydytojui ir (arba) vaistininkui, jeigu vartojate, neseniai vartojote arba planuojate vartoti kitų vaistų, maisto papildų ar augalinių produktų.

Šiuo metu nėra žinomų rimtų sąveikų, dėl kurių reikėtų vengti vartoti kartu. Tačiau, jei vartojate kokių nors antibiotikų, perspėkite savo gydytoją arba vaistininką, nes ambroksolis gali padidinti antibiotikų prasiskverbimą.

Šalutiniai poveikiai

Dažnas šalutinis poveikis: pykinimas arba vėmimas, viduriavimas, virškinimo sutrikimai, rėmuo arba pilvo pūtimas, pilvo skausmas, burnos arba gerklės džiūvimas

Tvarkymas ir saugojimas

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti vėsioje, sausoje vietoje žemesnėje nei 30°C temperatūroje.

Kada kreiptis papildomos medicininės pagalbos

Nedelsdami pasakykite gydytojui ir (arba) vaistininkui, jei dėl šio vaisto pasireiškė bet kokie alerginiai simptomai (pvz., odos pažeidimai, bėrimai, niežulys, kvėpavimo pasunkėjimas ar akių patinimas) arba sunkus šalutinis poveikis.

Jei po 14 vartojimo dienų būklė pablogėja arba nepagerėja.

Tiesiog paklausk!  Jūsų vaistininkas – žinokite savo vaistą, gaukite jį teisingai!

Informacija atnaujinta 2016 m. spalio 25 d
Parengė Singapūro farmacijos draugija (www.pss.org.sg)
,