Turime savo santykių, karjeros, finansų ir sveikatos tikslus. Jie yra mūsų vidinių troškimų arba to, ko norime iš savo gyvenimo, išraiška. Dažnai juos užsirašome, kad šie tikslai būtų konkretesni, o taip pat kaip priminimas sau, kad norime toliau siekti savo tikslų.

Kalbant apie sveikatą, dažnai turime fitneso ir mitybos tikslų, pavyzdžiui, numesti svorio, reguliariai mankštintis, sveikiau maitintis ar geriau pasirinkti maistą. Svorio metimas gali užtrukti mėnesius. Reguliariai mankštintis gali prireikti metų, o sveikiau maitintis ir geriau pasirinkti maistą sunku įvertinti.

Prieš pasiekdami šiuos tikslus, galime jaustis nusivylę ir pasiduoti. Siekdami neatsilikti, galime suskirstyti šiuos sveikatos tikslus į mažesnius ir realesnius žingsnius – žingsnius, kuriuos lengviau išmatuoti ir sekti kas savaitę ar kas mėnesį, kad galėtume matyti savo pažangą ir jaustis motyvuoti.

Pavyzdžiui, galėtume užsibrėžti mažesnį tikslą išsiugdyti sveikos mitybos įpročius, pavyzdžiui, per pietus gerti vandenį, o ne saldintus gėrimus.

Štai 5 geri mitybos įpročiai, kurie neabejotinai padės mums pasiekti savo mitybos tikslus. Tiems, kurie serga cukriniu diabetu, šie sveikos mitybos įpročiai taip pat padės kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

# 1 Pasirinkite vandenį

Išsikelkite tikslą gerti vandenį, o ne cukrumi saldintus gėrimus. Kad būtų lengviau išmatuoti, užsirašykite, kaip dažnai pasirinksite, pvz., 5 kartus per savaitę.

# 2 Valgykite lėtai ir sąmoningai

Prireikia maždaug 20 minučių, kol jūsų smegenys išsiųs signalą, kad esate sotus. Valgykite lėtai. Skirkite daugiau laiko ir atkreipkite dėmesį į tai, ką valgome ir kiek. Kad tai būtų lengviau išmatuojama, užsirašykite, kaip dažnai stengsitės, kad valgytumėte bent pusvalandį.

# 3 Laikykitės vienos porcijos

Tiems iš mūsų, kurie mėgsta praleisti kelias sekundes, suvalgę vieną porciją padėsime kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį. Meskite iššūkį laikytis vienos porcijos ir standartinių porcijų dydžių.

# 4 Valgykite vaisius ir daržoves

Išsikelkite tikslą kiekvieno valgio metu užpildyti pusę lėkštės vaisiais ir daržovėmis. Vaisiuose ir daržovėse natūraliai mažai sočiųjų riebalų ir transriebalų, juose gausu maistinių skaidulų, vitaminų ir mineralų. Arba tiesiog užsibrėžkite tikslą naudoti „My Healthy Plate“ visiems patiekalams.

#5 Pereikite prie pilno grūdo

Valgydami pilno grūdo maisto produktus, tokius kaip rudieji ryžiai, rupių miltų duona ir avižos, galite sumažinti širdies ligų ir diabeto išsivystymo riziką. Jie taip pat gali padėti valdyti svorį, nes ilgiau jaučiatės sotūs ir sumažėja užkandžių poreikis. Išsikelkite tikslą paprašyti rudųjų ryžių ir padarykite tai išmatuojamą, pvz., paprašykite rudųjų ryžių bent 3 kartus per savaitę per pietus.

Šiems 5 geriems mitybos įpročiams išsiugdyti reikia laiko. Būk kantrus. Kai paslystame, o ne pasiduodame, turėtume ištverti. Šie pokyčiai, kad ir kokie maži būtų, daro didelę įtaką mūsų sveikatai.

Kiti įpročiai siekiant sveikatos tikslų

Be šių 5 gerų mitybos įpročių, tai yra ir kiti įpročiai, kuriuos galite išsiugdyti, kad padėtų jums pasiekti savo sveikatos tikslus, pavyzdžiui:

  • Kasdien valgyti pusryčius
  • Kasnakt miega nuo septynių iki aštuonių valandų
  • Renkantis sveikesnius užkandžius, pavyzdžiui, vaisiaus gabalėlį ar saują nesūdytų riešutų
  • Greitai vaikščiokite bent 20 minučių kasdien arba 150 minučių per savaitę
  • Žiūrėti televizorių ne ilgiau kaip tris valandas per dieną
  • (Parašykite savo tikslą)

Norėdami nustatyti savo sveikatos tikslus, naudokite Mano šio mėnesio tikslą (PDF). Išspausdinkite PDF ir priklijuokite tikslų sąrašą ant šaldytuvo, kad primintumėte sau, kad kiekvieną dieną reikia daryti viską, ką galite, ir tęsti.

Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš „Google Play“ arba „Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.


Skaitykite toliau: