4 būdai, kaip valdyti svorio padidėjimą nėštumo metu

Docentas TAN Thiam Chye vadovas ir vyresnysis konsultantas, Dr Michelle LIM asocijuotas konsultantas, KK Moterų ir vaikų ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrius

Iki 9 savaitės pastebėsite, kad per pastarąsias kelias savaites apetitas augo lėtai, bet nesijaudinkite, tai visiškai normalu!

Daugelis nėščių moterų nerimauja dėl svorio, kurį jos priauga nėštumo metu. Iššūkis atsikratyti per didelio svorio nėštumo metu taip pat gali sukelti padidėjusį kraujospūdį, taip pat riziką susirgti gestaciniu diabetu.

Štai kodėl svarbu stebėti, ką valgote, laikydamiesi gerai subalansuotos mitybos. Štai keletas idėjų, kurios gali padėti:

1. Sumažinkite riebaus maisto vartojimą

sumažinti riebaus maisto vartojimą

Vilioja pasimėgauti viskuo – nuo ​​kreminių pyragų ir pyragaičių iki kepto maisto
goreng pisang (bananų pyragaičiai) ir kario sluoksniai. Tačiau per didelis kaloringų užkandžių vartojimas gali sukelti papildomo svorio padidėjimą nėštumo metu, todėl po nėštumo jums bus sunkiau atgauti figūrą. Rinkitės sveikesnius užkandžius, pvz., nekeptą popiją, neriebų jogurtą, šviežius vaisius, daržovių pau arba paprastus pilno grūdo sausainius, jei tarp valgymų ūžia skrandis!

Susijęs:

Kodėl mes trokštame riebaus ir daug cukraus turinčio maisto

2. Sumažinkite suvartojamo cukraus kiekį

nėščia moteris sumažina suvartojamo cukraus kiekį

Gydytojai ir dietologai sutinka, kad saldinti gėrimai mums nėra naudingi, ir tas pats pasakytina apie tai, kai esate nėščia. Be to, paprastas vanduo nėra toks blogas! Jei norite skonio, galite pridėti griežinėliais pjaustytų vaisių ir pasigaminti skanų natūralų skanėstą.

Susijęs:

Kaip gerai žinai savo cukrų?

3. Patikrinkite etiketes

moteris apsiperka prekybos centre ir lygina etiketes

Rinkitės produktus, kuriuose yra mažiau riebalų, cukraus ir druskos bei daugiau skaidulų. Atminkite, kad porcijos dydis yra svarbus, todėl nepamirškite laikytis mitybos etiketėje nurodyto porcijos dydžio, nes kelios mažo kaloringumo maisto porcijos gali padidinti kalorijų skaičių!

Susijęs:

Maisto etikečių skaitymas

4. Likite aktyvūs

nėščia moteris, praktikuojanti jogą

Net jei esate nėščia, vis tiek galite užsiimti tam tikra fizine veikla, pavyzdžiui, vaikščioti, lipti laiptais ar užsiimti lengva aerobika. Žinoma, nieko per daug reikalaujančio, bet fizinis aktyvumas turi daug naudos jums ir kūdikiui. Pradėkite nuo 15 minučių mankštos ir palaipsniui didinkite iki 30 minučių per dieną, penkias ar septynias dienas per savaitę.

Štai svarbus priminimas. Kai kalbama apie savo mitybą, nesiimkite požiūrio „valgyk už du“! Jūsų kūdikis nėra pilnavertis suaugęs, todėl suvalgius dvigubą kiekį maisto greitai priaugs papildomo svorio.

Autoriaus teisės © 2016 HealthHub.sg. Visos teisės saugomos.

Apsilankykite „Parent Hub“, kur rasite daugiau naudingų patarimų ir vadovų apie sveiką nėštumą.

Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš „Google Play“ arba „Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.


Skaitykite toliau:


Šaltiniai:

Naujasis menas ir mokslas apie nėštumą ir gimdymą 2008 m., Pasaulio mokslas

Sveika nėštumo pradžia 2012 m., Sveikatos skatinimo taryba Singapūre