25 jautienos rūšys: žinokite visus jos gabalus

Žinokite, kas yra jautienos rūšys o jo skirtingi gabalai padės tiksliai žinoti, kuris yra geriausias skirtingiems patiekalams, ar galite įsivaizduoti, kaip iššvaistysite gerą nugarinę troškinimui? Netikiu!

Ateikite su manimi peržvelgdami skirtingus jautienos gabalus ir sužinokite kiekvieno iš jų pavadinimą ir paprašykite mėsininko norimo.

jautienos rūšys

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte žinoti, yra tai, kad jautiena reiškia ne tik jautienanors jis yra populiariausias. Tarp jo klasifikacijos ir pjūvių tipų yra ir kitų jautienos gabalaiKą:

Toliau pristatome jautienos rūšys:

1. skruostai

skruostai

Jei kada nors bandėte skruostus, žinosite, koks skanus šis gabalas veršienakurių galima gauti net iš kiaulių.

Tai pjūvis, gaunamas iš kramtymo raumenų, ty tų riebalinių dalių, kurios yra gyvūno veido šonuose ir kurios priklauso raudonai mėsai ir kas yra raudona mėsa? Na, kiaulės, jautiena ir medžiojamieji gyvūnai, tokie kaip šernas ir kiškis.

Skruostai būdingi:

  • Turi didelį kolageno kiekį
  • Naudoti troškiniams arba kepti ant grotelių
  • Jo dydis priklauso nuo gyvūno dydžio

2. Kaklo pjūvis

Kaklo pjūvis yra tas, kuris sujungia galvą su gyvūno kamienu, todėl tai yra gabalas, pasižymintis dideliu nervų ir audinių kiekiu.

jei susimąstai kam gali būti naudojamas kaklo pjūvisGeriausia jį naudoti troškiniams, troškiniams ar sultiniams, nes jis būna kietas ir reikalauja ilgesnio virimo laiko.


3. Krūtinė

Tai pjūvis, turintis kaulus, sausgysles ir audinius, todėl dažniausiai nepastebimas, tačiau turi ir didelį riebalų procentą, todėl skonis garantuotas, todėl plačiai naudojamas ruošiant troškinius ir sultinius. .


4. Žuvis

Ne, tai ne apie bet kokią žuvį, o apie gabalėlį, gautą tarp karvės dalys kuriai būdinga pailga forma, taip pat yra labai švelnus ir sultingas.

Žuvies gabalas turi nervą, einantį per visą gabalėlį, todėl jį gana lengva ištraukti iš gyvūno, o dėl savo pailgos formos ji dar vadinama netikra nugarine.

Jei prašote jautienos gabalo, atminkite, kad geriausia ją kepti.


5. Morrillo

Morrillo priskiriama trečios kategorijos mėsai, nes tai yra raumeningas gabalas, kuris paprastai yra pluoštesnis nei kiti gabalai.

Tačiau tai mėsa, kuri dėl savo sultingumo ir puikaus skonio naudojama troškiniams ruošti.


6. Vandens filė arba adata

Adata-filė

Tai kūrinys, kuris yra 5 geriausių nugaros slanksteliaipasižymi tuo, kad:

  • švelnus
  • sultingas
  • Ir labai universalus.

Taip pat žinomas kaip vargšo žmogaus kepsnys o jo universalumas yra dėl to, kad dėl savo skonio ir sultingumo jį galima naudoti kepti ant grotelių, kepti, troškinti ar kepti.


7. Mentė arba mentė

Mentė arba nugara yra TIKRAI sultingas mėsos gabalas su dideliu riebalų kiekiu. Tai taip pat didelė masė, iš kurios gaunami 3 skirtingi gabalai: matambre, paletė ir kepsnys.

Jis gali būti naudojamas maltai mėsai iš kiečiausios vietos arba kepant filė, nors tai neriboja jo naudojimo, nes jį galima naudoti kepimui, troškinimui ar troškinimui.


8. Mentele

Plokščias gabalas yra antros kategorijos mėsa, todėl ji laikoma gana liesa.

Jis yra padengtas baltu audiniu, vadinamu veido spalva, turinčiu būdingą skonį, kuris labai gerai naudojamas troškiniams, ragui ar kepsniams, nes yra gana sultingas ir švelnus.

Ar žinojote, kad mentele galima ruošti kepsnių tartarą? Tačiau atminkite, kad kadangi tai patiekalas, paruoštas iš žalios mėsos, jis turi būti šviežias ir pirktas iš patikimo mėsininko.


9. Brazolo

Taip pat žinomas kaip osso buco, blauzdas yra gabalas, kuriame yra daug nervų ir kolageno, todėl jis yra gana želatinis.

Kam galite naudoti ranką ar ossobuco?

Šį mėsos išpjovą geriausia naudoti sultiniams ar troškiniams.


10. Juodasis pudingas

Mėsinėse galite jį rasti juodojo pudingo, blauzdos ar gyslų pavadinimais, kurie yra apatinė gyvūno kojų dalis.

Jai būdinga netaisyklinga forma ir, būdama antros klasės mėsa, ji liesa, sultinga ir su daug skaidulų.

Iš juodojo pudingo galite paruošti tradicinį Madrido troškinystaip pat įvairūs troškiniai ir troškiniai.


11. Aukšta nugarinė

aukšta nugara

Tarp juosmens dalių randame aukšta nugaraaukščiausios kategorijos mėsa, aukščiausios kokybės tarp skirtingų jautienos gabalų ir rūšių.

Tai sultinga, neriebi ir labai minkšta mėsa, randama tarp penktojo ar septintojo gyvulio šonkaulio.

Jei esate girdėję apie antrekotas, jautienos kepsnys arba T-bone kepsniai, jie visi prasideda nuo aukšta nugara.

Norėdami maksimaliai išnaudoti aukštos nugarinės skonį ir tekstūrą: paruoškite keptą ant grotelių, ant grotelių arba ant grotelių.


12. Apatinė nugaros dalis

The apatinė nugaros dalis, karbonadas arba inkstas, yra gyvūno nugaros užpakalinė dalis. Kaip ir viršutinė nugarinė, tai yra papildomos kategorijos mėsa, nes ji yra liesa ir sultinga, todėl ją galima naudoti taip pat, kaip ir pirmą kartą:


13. Šonkauliai

Tarp pjūvių tipai Mėsoje randame šonkauliuką, iš kurio gaunamas garsusis churrasco ir kurį sudaro kremzliniai kaulai, kuriuos turi sijono pjūvis.

Rekomenduojama ruošti abu grilis kaip kepti, tokiu būdu galima išgauti visą skonį, sultingumą ir tekstūrą.


14. Fin

Pelekas yra raumeningas pjūvis, esantis krūtinės ląstos ertmėje, kurią palaiko krūtinkaulis.

Turėkite omenyje, kad tai kieta ir sausa mėsa, todėl reikia ilgesnio kepimo laiko, kad ji suminkštėtų ir būtų sultinga.

Idealus variantas: gaminkite troškiniuose arba ilgiau kepkite.


15. Nugarinė

Tikrai kada nors girdėjote apie nugarinę, nes tai vienas labiausiai vertinamų jautienos gabalėlių dėl savo skonio, sultingumo ir universalumo.

Nugarinė yra liesa, minkšta mėsa, iš kurios galite gauti gabalų, tokių kaip filė mignon, tournedó arba chateubrand o jei naudosite visą, tai puikiai tiks kepsniui.

IR DĖMESIO: Jei gaminate nugarinės kepsnį, nepamirškite to daryti per ilgai, geriausia virti ten, kur gabalas išlaiko sultis.


16. Sijonas

Šis gabalas gaunamas iš gyvūno pilvo dalies, taip pat žinomas kaip matambre, jam būdinga tai, kad mėsa yra daug nervų, todėl yra želatinos ir daug skonio.

Priklausomai nuo pjūvio, tai gali būti gabalas su daugybe arba Mažai riebalųir gali būti naudojamas: skrudinti, troškinti, įdaryti, troškinti, netgi gaminti mėsainius ar kotletus.


17. Klubų mėsos išpjova

Jis yra aukščiausioje užpakalinės kojos dalyje, padalintas į kotelį, gėlių lovą ir širdį.

Dabar, kas būdinga šiam mėsos gabalui? Pirmas dalykas yra tai, kad jis yra labai sultingas, švelnus ir turi labai mažai riebalų.

Idealiai tinka kepsniams gaminti geležieskepti arba kepti.


18. Smaugtas

užgniaužti

Krūmas yra pirmasis A pjūvis, jis yra kiaušinio formos ir labai sultingas. Tiesą sakant, kuo arčiau klubo, tuo jis bus sultingesnis, o dalys, esančios arčiausiai kelio, yra kietesnės, todėl rekomenduojamas troškiniams.

Medalionai ir filė gali būti gaunami iš įpjovos įpjovos Jie tinka visų rūšių maisto ruošimui.


19. Klubo kampas

Šis gabalas yra klubo dalis ir yra pirmos klasės B. Turėtumėte žinoti, kad jo dalis, esanti arčiausiai centro, yra minkštesnė nei mėsa, esanti jos galuose.

Jis gali būti naudojamas troškinimui ar net maltai mėsai.


20. Dangtis ir dangtelis

Tai jautienos gabalėlis, esantis šalia klubo, jo forma yra trikampė ir pasižymi tuo, kad yra padengtas riebalų sluoksniu, išryškinančiu jo skonį.

Tiesą sakant, šis skonis prilygsta nugarinei, todėl su trupučiu druskos ir pipirųta pagardinti pakaks, kad būtų galima pasimėgauti gerais kepsniais.


21. Apvalus

Jo pavadinimas jau daug pasako apie formą, tai apvalus mėsos gabalas, be nervų ir labai mažai riebalų…