15 nuostabių kokosų vandens privalumų sveikatai

Kokosų vanduo yra brangus vasaros gėrimas, skirtas kovoti su karščiu. Šiltais vasaros mėnesiais visi mėgaujasi šviežiu kokosų vandeniu. Tai padeda kovoti su karštais vasaros karščiais ir suteikia energijos visą dieną. Bet ar manėte, kad kokosų vanduo yra tik sena gera vasaros atgaiva? Na, pats laikas tai persvarstyti.

Kokosų vanduo vadinamas gyvybės skysčiu. Tačiau tai daugiau nei tik natūraliai saldus gaivus. Jame yra įvairių būtinų maistinių medžiagų, įskaitant mineralus, kurių daugeliui žmonių gali trūkti. Kokosų vanduo taip pat yra mažai kaloringas ir natūraliai neturi riebalų.

Be to, jame yra tiek pat kalio, kiek ir banane! Bet tai dar ne viskas. Tai tik keletas iš daugybės kokosų vandens privalumų.

Kas yra kokosų vanduo?

Kokosų vanduo yra gaivinantis gėrimas. Jis turi subtilų saldų, riešutų skonį.

Kokosų vandenyje yra cukraus ir elektrolitų, tačiau jis yra lengvai virškinamas angliavandenis. Kokosų vanduo yra skaidrus skystis, randamas žaliųjų kokosų šerdyje. Jame mažai kalorijų ir natrio. Bet turi daugiau kalio nei sportinis gėrimas.

Kokosų sultys

Kokosų sultys yra terminas, vartojamas pakaitomis su kokosų vandeniu. Abu reiškia švelniai saldų ir jauninantį skaidrų gėrimą. Jis gaunamas iš minkšto kokoso, jame taip pat gali būti minkštimo arba želė.

Švelnus kokosų vanduo

Kokosų vanduo nuo seno buvo vertinamas atogrąžų vietose ir pelnė įvairius pavadinimus. Švelnus kokosų vanduo yra vanduo, kurį gauname iš žaliųjų kokosų. Kaip ir kokosų sultys, švelnus kokosų vanduo taip pat reiškia kokosų vandenį.

Skirtingai nuo kokosų pieno, minkštas kokosų vanduo / sultys yra be riebalų ir mažai kalorijų. Jame taip pat yra daug elektrolitų, tokių kaip kalis, ir mažai natrio. Taigi tai paskatino užsidirbti pravardę – gamtos sportinį gėrimą.

Kokosų vandens maistinė vertė

Vienoje stiklinėje (240 ml) kokoso vandens yra:

  • Kalorijos: 60
  • Angliavandeniai: 15 g
  • Riebalai: 0 g
  • Cukrus: 8 g
  • Kalcis: 4% dienos normos (DV)
  • Magnis: 4% DV
  • Fosforas: 2% DV
  • Kalis: 15% DV

Ar kokosų vanduo jums tinka?

Kokosų vanduo yra puikus gėrimo pasirinkimas. Dėl savo maistinių medžiagų jis turi daug naudos sveikatai. Beje, paprastas vanduo yra auksinis hidratacijos standartas. Bet jūs turite išbandyti kokosų vandenį, jei ieškote papildomos naudos sveikatai.

Kodėl kokosų vanduo jums tinka?

Kokosų vanduo skatina hidrataciją po treniruotės. Jame gausu antioksidantų, amino rūgščių, jis taip pat naudingas širdžiai. Be to, kokosų vanduo taip pat gali turėti naudos stabdant senėjimą!

Intriguojanti tiesa? Bet yra daugiau. Norėdami geriau įvertinti šį gyvybės skystį, pažvelkime į kokosų vandens naudą sveikatai.

Kokosų vandens privalumai

Kokosų vandens privalumai

Kokosų vanduo gali būti puikus jūsų dietos priedas. Tai padeda hidratuoti, nors yra mažai kalorijų ir riebalų. Jis taip pat pilnas elektrolitų. Tačiau prieš atidarydami kokoso riešutą įsitikinkite, kad suprantate, kaip jis gali turėti įtakos tiems, kurie turi medicininių problemų.

Švelnaus kokoso vandens nauda sveikatai:

1. Naudinga po treniruotės

Ar esate sportinių gėrimų fanatikas? Na, jums tikrai patiks kokosų vanduo. Mankšta ir kokosų vanduo dažnai eina koja kojon. Sportiniuose gėrimuose gali būti daug pridėtinio cukraus ir kvapiųjų medžiagų. Nors kokosų vanduo panašus į sportinį gėrimą, jame mažai kalorijų ir angliavandenių. Jame taip pat nėra priedų. Taigi kokosų vanduo pirmiausia yra susijęs su mankšta.

Kokosų vanduo yra elektrolitų eliksyras. Tai mineralai, turintys elektros krūvį. Be to, kraujyje, šlapime ir prakaite gali būti elektrolitų. Jie yra būtini įvairiems procesams, kurie palaiko jūsų kūną. Pavyzdžiui, elektrolitai yra būtini tinkamam nervų ir raumenų funkcionavimui.

Elektrolitai taip pat padeda palaikyti jūsų kūno aplinką. Jie tai daro palaikydami hidrataciją ir palaikydami vidinį pH.

Kalis, natris ir magnis yra elektrolitai, kurie vaidina svarbų vaidmenį kokoso vandens viliojime. O kokosų vanduo taip pat gali padidinti hidrataciją.

Kokosų vanduo yra puikus gėrimas po treniruotės dėl visų savo rehidratuojančių savybių.

2. Mažai kalorijų

Kokosų vanduo yra tinkamas pasirinkimas kaloringiems gėrimams. Kokosų vanduo stiklinėje suteikia tik 60 kalorijų. Daugumoje gėrimų (pvz., sodos ar sulčių) yra daugiau cukraus ir angliavandenių nei kokosų vandenyje. Taip pat kokosų vandenyje yra daugiau mineralų ir elektrolitų. Pagrindinis yra kalis.

Taigi kokosų vanduo gali suteikti atsigaivinimo mažiau kalorijų nei saldus gėrimas. Tačiau jūs turite būti atsargūs, kai gaunate supakuotą kokosų vandenį. Būkite atsargūs rinkdamiesi gėrimus ir perskaitykite etiketes. Venkite gėrimų su pridėtu cukrumi. Jie niekuo nesiskiria nuo kitų saldžių gėrimų. Verčiau rinkitės paprastą kokosų vandenį.

3. Kalis

Kokosų vandenyje yra daugiau kalio nei sportiniame gėrime. Stiklinėje (240 ml) kokosų vandens yra tiek pat kalio, kiek ir banane. Deja, daugumai žmonių trūksta paros kalio poreikio. Kokosų vanduo puodelyje suteikia 405 mg kalio. Ir tai gali būti naudinga siekiant išvengti mėšlungio.

Kalis reguliuoja skysčių ir elektrolitų pusiausvyrą mūsų organizme. Todėl mankštos metu būtina išlaikyti šią pusiausvyrą. Be to, kokosų vandenyje yra daugiau kalio nei natrio. Taigi jis gali padėti stabilizuoti druskos įtaką kraujospūdžiui.

4. Antioksidantai

Reaktyviosios molekulės, kurias gamina mūsų ląstelės, yra žinomos kaip laisvieji radikalai. Mūsų ląstelės jį gamina metabolizmo metu. Stresas ar žala skatina jų gamybą. Per daug laisvųjų radikalų jūsų kūne sukels oksidacinio streso būseną. Tai kenksminga ir gali padidinti jūsų ligos riziką.

Kokosų vanduo taip pat siūlo daugybę antioksidantų. Jie padeda sumažinti oksidacinį stresą. Tai taip pat padeda kovoti su laisvaisiais radikalais, atsirandančiais mankštos metu. Tačiau kokosų vandens perdirbimas ir pasterizavimas karščiu sumažina antioksidantų kiekį. Norėdami gauti daugiausiai antioksidantų, rinkitės šviežią kokosų vandenį.

Kokosų vandenyje yra antioksidantų, kurie yra naudingi atliekant tyrimus su gyvūnais, tačiau tyrimų su žmonėmis nepakanka.

5. Gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje

Kokosų vanduo gali valdyti cukraus kiekį kraujyje diabetu sergantiems gyvūnams. Tačiau panašių tyrimų su žmonėmis trūksta. Nepaisant to, kokosų vandenyje taip pat yra magnio. Todėl tai dar vienas kokosų vandens privalumas.

Magnis gali padėti pagerinti jautrumą insulinui. Be to, jis sumažins cukraus kiekį kraujyje sergant 2 tipo cukriniu diabetu ir prieš diabetą.

Be to, labai svarbu atsiminti, kad kokosų vanduo turi angliavandenių. Tačiau mūsų kūnas angliavandenius paverčia cukrumi. Jei sergate cukriniu diabetu, prieš įtraukdami kokosų vandenį į savo racioną pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu.

6. Amino rūgštys

Amino rūgštys yra baltymų statybinė medžiaga. Todėl jie padeda atlikti įvairias kūno funkcijas, tokias kaip audinių gijimas.

Tyrimas teigia, kad kokosų vanduo turi daug aminorūgščių. Pavyzdžiui, alanino, arginino, cisteino ir serino koncentracija yra didesnė nei karvės piene. Be to, kokosų vandenyje gausu arginino. Ši aminorūgštis palaiko atsaką į stresą (kaip stresą, kurį sukelia sunki treniruotė). Argininas taip pat gali padėti palaikyti sveiką širdį ir palaikyti imuninę sistemą.

7. Citokininai

Citokinai yra maži baltymai. Jie reguliuoja imuninės sistemos vystymąsi ir funkcionavimą. Citokinai įspėja imuninę sistemą atlikti savo darbą, kai jie išsiskiria. Jie taip pat turi įtakos visų kraujo ląstelių susidarymui. Be to, citokinai veikia ląstelių, kurios padeda organizmo imuniniam atsakui, augimą.

Kokosų vandenyje yra citokininų. Šios medžiagos turi senėjimą stabdantį ir priešvėžinį poveikį. Tačiau iki šiol jokie reikšmingi tyrimai neįrodo, kad kokosų vanduo apsaugo nuo vėžio.

8. Inkstų akmenligės profilaktika

Inkstų akmenys išsivysto, kai kalcio, oksalato ir kitų kristalų susidaro šlapimo kristalai. Šie kristalai gali toliau sujungti į mažus akmenis. Todėl būtina išlaikyti hidrataciją, kad išvengtumėte inkstų akmenų susidarymo. Paprastas vanduo yra puikus pasirinkimas, tačiau kokosų vanduo taip pat gali būti puiki apsauga.

Vienas tyrimas rodo, kad kokosų vanduo gali būti puikus pasirinkimas inkstų akmenų prevencijai. Kokosų vanduo išplauna chloridą ir citratą sveikų žmonių šlapime. Be to, tai rodo, kad kokosų vanduo gali veiksmingai išplauti sistemą. Dėl to tai padeda sumažinti akmenų susidarymo riziką.

Tačiau šis tyrimas buvo atliktas tik su aštuoniais žmonėmis. Kadangi duomenų šaltinis yra nedidelis, reikia daugiau tyrimų apie kokoso vandens vaidmenį inkstų akmenų prevencijai.

9. Gegužės mažesnis cholesterolio kiekis

Trigliceridai (TG) yra kraujyje esančių riebalų rūšis. Kalorijų perteklius virsta…