10 sveikų maisto produktų, kad išvengtumėte alkio

Santrauka: Kai skrandis tuščias, jaučiatės alkanas, ūžia skrandis. Tai vadinama alkio priepuoliu. Pakalbėkime apie galimas alkio priepuolių priežastis ir kai kuriuos sveikus maisto produktus alkio priepuoliams.

Alkis yra įgimtas jūsų kūno mechanizmas, rodantis, kad laikas valgyti. O potraukis maistui žinomas kaip alkio priepuoliai. Nors dauguma žmonių gali lengvai laukti valandų valandas tarp valgymų, kai kurie žmonės dažnai trokšta valgyti.

Nors terminas alkio priepuoliai rodo poreikį valgyti, tai nebūtinai reiškia tikrą poreikį valgyti. Galite jausti alkio priepuolius, nes jūsų skrandis tuščias ir jūsų kūnui reikia maisto. Arba tai gali būti tik rutina, kurios laikosi jūsų kūnas, pavyzdžiui, valgymas kiekvieną dieną tam tikru laiku.

Kiekvienas individas yra unikalus. Kai kurie žmonės nejaučia dažno poreikio valgyti, o kiti dažniau jaučia alkį. Be to, alkio priepuoliams nėra griežtos taisyklės, kaip ir bet kuris konkretus laikas, po kurio žmogus turėtų juos susirgti. Tai skiriasi nuo žmogaus iki žmogaus. Svarbiausia, kad visi patiria šiuos alkio priepuolius. Taigi, kokios galimos alkio priepuolių priežastys? Išsiaiškinkime!

Kas sukelia alkio priepuolius?

Alkis gali būti būdas, kuriuo jūsų kūnas elgiasi reaguodamas į maistinių medžiagų poreikį. Taip pat galite patirti alkio jausmą, nes jūsų kūnas yra sinchronizuotas su rutina valgyti tam tikrą kiekį maisto tam tikrais laiko intervalais. Čia apibendriname kai kurias dažniausiai pasitaikančias alkio priepuolių priežastis. Skaityk.

  • Nepakankamai baltymų suvartojimas: Baltymai padeda reguliuoti alkio hormonus ir kontroliuoja apetitą. Taigi, kai nevalgote pakankamai baltymų, dažniau jausite alkį.
  • Galbūt jūs nepakankamai miegate: Miego trūkumas gali sukelti alkio hormonų lygio nenuoseklumą, dėl kurio kartais galite jaustis alkani.
  • Valgykite daugiau rafinuotų angliavandenių: rafinuotiems angliavandeniams, tokiems kaip balta duona, balti miltai, makaronai, gazuoti gėrimai, trūksta maistinių skaidulų. Tai gali sukelti cukraus kiekio kraujyje svyravimus, tuo pačiu dažnai jausti alkį.
  • Mažai riebalų dieta: Jei jūsų dietoje trūksta pakankamai riebalų, galite jausti poreikį valgyti dažnai. Priežastis – riebalai padeda sulėtinti virškinimo procesą ir padidina sotumo jausmą sukeliančių hormonų kiekį.
  • Negeriant pakankamai vandens: Kadangi vanduo turi apetitą mažinančių savybių, jei negeriate pakankamai vandens, tikėtina, kad visą laiką jausitės alkanas.
  • Stresas: Stresas taip pat gali priversti jus dažniau jaustis alkanas, reaguodamas į jį. Be to, stresas padidina kortizolio (streso hormono) kiekį jūsų organizme.
  • Išsiblaškęs valgydamas: Išsiblaškęs valgymas yra viena iš pagrindinių alkio pakeitimų priežasčių beveik kiekvieną kartą. Todėl valgydami sutelkite dėmesį į maistą, o ne į ką nors kitą, pavyzdžiui, televizorių ir mobiliuosius telefonus.
  • Daug sportuoji: Žmonės, kurie daug intensyviai treniruojasi arba atlieka ilgesnį laiką, turi greitesnę medžiagų apykaitą ir didesnį apetitą. Taigi, tai gali būti jūsų dažno alkio priepuolio priežastis.

Tai yra keli pagrindiniai veiksniai, lemiantys jūsų alkio jausmą. Tačiau jūs galite padaryti savo alkio epizodus sveikus pasirinkdami sveiką mitybą. Pateikiame 10 geriausių sveikų maisto produktų nuo alkio priepuolių:

10 sveikų maisto produktų, kad išvengtumėte alkio

# 1 Kiaušiniai

kiaušiniai

Kiaušinis yra vienas geriausių baltymų šaltinių. Be to, jame yra visos nepakeičiamos aminorūgštys. Dėl šių savybių kiaušiniai yra labai sotūs ir užpildo pilvą, tuo pačiu apsaugodami nuo alkio jausmo. Sent Luiso universiteto (JAV) atliktas tyrimas parodė, kad kiaušinių valgymas per pusryčius padidina sotumą ir verčia suvalgyti mažiau kalorijų.

#2 Avižos

avižos

Avižos yra tiek tirpių, tiek netirpių skaidulų šaltinis ir turi mažai kalorijų. Kadangi avižose yra beta-gliukano (tirpių skaidulų), jos ilgą laiką gali išlaikyti vandenį, todėl skrandis yra pilnas. Nenuostabu, kad avižos yra vienas sveikiausių pusryčių variantų.

# 3 Ankštiniai augalai

Ankštiniai augalai

Ankštiniuose augaluose, įskaitant lęšius, pupeles, sojų pupeles ir žirnius, yra daug augalinių baltymų ir skaidulų. Be to, jų energijos tankis taip pat mažas. Tai reiškia, kad valgote sočiai ankštinių daržovių, bet vis tiek jūsų kalorijų kiekis bus mažas. Pasak Nacionalinio mitybos instituto (NIN), vakarienės ir pietų metu labai rekomenduojama turėti dubenį ankštinių augalų.

# 4 Paneer arba varškė

  Paneer arba varškės sūris

Paneer yra daug baltymų ir mažai angliavandenių bei riebalų. Tai daro jį vienu iš sočių maisto produktų, dėl kurių nereikia valgyti nesveikų užkandžių. Jei norite numesti svorio, į savo racioną galite lengvai įtraukti paneer.

# 5 Virtos bulvės

Virtos bulvės

Taip, bulvės! Na, ne visos angliavandenių formos kenkia sveikatai. Bulvėse yra tam tikros rūšies krakmolo, žinomo kaip atsparus krakmolas, dėl kurio jūsų pilvas pilnas. Be to, kai kurie bulvėse esantys fermentų inhibitoriai gali padėti kontroliuoti apetitą. Taigi, kalbant apie sveiką maistą nuo alkio, galite apsvarstyti bulves ir paprasčiausias virtas variantas yra geriausias.

# 6 Žuvis

Žuvis

Lyginant su kitais baltymų turinčiais maisto produktais, tokiais kaip kiaušiniai, vištiena ir žuvis, sotumo indeksas yra aukštesnis. Žuvis yra vienas turtingiausių nepakeičiamųjų omega-3 riebalų rūgščių (sveikų riebalų) šaltinių, kurias gaunate su maistu.

# 7 Kvinoja

Kvinoja

Tai vienas universaliausių grūdų, kurį galite valgyti kaip pusryčių, pietų ar vakarienės dalį. Jame daug baltymų. Ir kadangi baltymai lėtai virškinami, jie taip pat lėtai išskiria energiją. Taigi, tai leidžia išvengti persivalgymo.

# 8 Tamsus šokoladas

Juodasis šokoladas

Kai esate smaližius ir negalite jam padėti, rinkitės juodąjį šokoladą, o ne pienišką atitikmenį. Įvairūs tyrimai rodo, kad juodasis šokoladas saugo jūsų smegenis ir širdį. Be to, jis kontroliuoja jūsų kraujospūdį. Be to, jis sotesnis nei pieninis šokoladas ir gali padėti numalšinti alkio priepuolius.

# 9 Riešutai

Riešutai

Tai yra vieni iš tų maisto produktų, kurie ilgam gali pažaboti jūsų apetitą. Riešutuose gausu skaidulų ir baltymų su dideliu kiekiu sveikų nesočiųjų riebalų. Taigi, jie pasižymi natūraliomis apetitą kontroliuojančiomis savybėmis. Kai baltymai, skaidulos ir nesotieji riebalai susijungia, tai padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

# 10 Vanduo

Vanduo

Kai geriate mažiau vandens, jūsų kūnas gali apgauti jus, manydamas, kad esate alkanas. Taip, jūs perskaitėte teisingai. Priežastis – tiek dehidratacijos, tiek alkio simptomai yra daugmaž panašūs, pavyzdžiui – bloga nuotaika, dirglumas, vangumas ir pan. Taigi, kai kitą kartą vargins alkis, išgerkite vandens ir užuot užkandžiaukite, palaukite porą minučių. dėl to, ko neturėtumėte. Tikriausiai jūsų skausmai atslūgs išgėrus vandens.

Raktų išsinešimas

Taigi, tai yra patys sveikiausi maisto produktai nuo alkio. Maisto produkto sotumo indeksas priklauso nuo trijų pagrindinių veiksnių. Jį sudaro energijos tankis, baltymai ir skaidulos. Aukščiau pateikti maisto produktai yra ne tik sotūs, bet ir turi daug naudos sveikatai. Būtinai įtraukite šiuos sveikus ir sveikus maisto produktus į savo racioną, kad išvengtumėte alkio jausmo.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

K. Jūs visada esate alkanas ir dažnai šlapinatės. Ką tai reiškia?

A. Dažnas alkio jausmas ir dažnas šlapinimasis gali būti diabeto (blogai kontroliuojamo) požymiai. Dažnas noras šlapintis taip pat gali reikšti infekciją šlapimo takuose. Jei jaučiate bet kurį ar abu simptomus, būtinai kreipkitės į gydytoją.

K. Jaučiatės alkanas iš karto po valgio. Kodėl taip yra?

A. Jei suvalgote mažiau kalorijų nei reikia arba jūsų kūnas gali sudeginti, jūsų kūnas greičiausiai gamins greliną (vadinamą alkio hormonu). Jūsų skrandis išskiria šį hormoną reaguodamas į alkį. Laikantis nekaloringos dietos, padidėja šis alkio hormonas, todėl net pavalgius jaučiatės alkanas.

K. Ar gera mintis eiti miegoti alkanam?

A. Na, jūs galite eiti miegoti alkani, jei visą likusią dienos dalį valgysite sveiką ir subalansuotą mitybą. Be to, vengiant vėlyvo vakaro valgio gali padidėti BMR, o tai padeda numesti svorio. Tačiau jei esate per alkanas, kad galėtumėte miegoti, galite valgyti ką nors, kas skatina miegą ir yra lengvai virškinama. Priešingu atveju jums gali būti sunku patogiai miegoti. Jei reikia, galite pasirinkti 2–3 graikinius riešutus, 4–5 migdolus arba 1 arbatinį puodelį ciberžolės pieno.

K. Ar galite kontroliuoti savo apetitą ar alkio jausmus nevalgę?

A. Taip, jūs galite suvaldyti alkio priepuolius nevalgę. Kai kurie iš geriausių būdų tai padaryti: 1) pakankamai išsimiegokite. 2) Gerkite daug vandens, kad gerai hidratuotumėte. 3) Mažinti stresą ir nerimą. 4) Praktikuokite meditaciją ir sąmoningumą. 5) Išbandykite kai kurias sąmoningos mitybos praktikas.

K. Ar yra kokių nors vaistų alkio priepuoliams malšinti?

A. Taip, yra tam tikrų vaistų, kuriuos…