10 dažniausiai pasitaikančių vaikų ligų

6. Vėjaraupiai

Ar jūsų vaikas karščiuoja, o ant kūno ir veido yra niežtinčių raudonų dėmių? Vėjaraupių bėrimas atsiranda per kelias dienas ir galiausiai tampa pūslėmis. Dėmės gali palikti randus, jei subraižytos vietos yra užkrėstos. Sveikiems vaikams vėjaraupiai dažniausiai yra dažna ir nesunki liga. Jis yra labai užkrečiamas ir gali lengvai plisti per tiesioginį kontaktą arba ore esančiais lašeliais nuo užsikrėtusio asmens.

Ką daryti:

Informuokite savo vaiko mokyklą ar vaikų priežiūros centrą, jei jis susirgo vėjaraupiais, ir laikykite jį namuose, kad liga neišplistų kitiems vaikams

Kad nesusibraižytumėte, nukirpkite vaiko nagus ir apsvarstykite galimybę naktį mūvėti pirštines

Duokite savo vaikui vėsias voneles, kad sumažintumėte niežėjimą

Nedelsdami nuveskite vaiką pas gydytoją, jei bėrimas išplito į akį arba labai paraudo ar tampa jautrus. Taip pat kreipkitės į gydytoją, jei vaikas svaigsta, sutriko orientacija, vemia, greitai plaka širdis, dusulys, drebulys, raumenų koordinacijos sutrikimas, sprandas sustingęs ar aukšta temperatūra.

Susijęs: Karščiavimas

7. Egzema

Ar jūsų vaikui yra raudonų, niežtinčių bėrimų ant galūnių, veido ar liemens? Ar jis nuolat kasosi ir skundžiasi niežuliu? Vaikai, kenčiantys nuo egzema, paprastai turi egzemos ir kitų susijusių ligų, tokių kaip astma ar šienligė, šeimos istoriją. Tai nėra užkrečiama.

Egzemos ant vaiko riešų nuotrauka:

Ką daryti:

Drėkinkite vaiko odą ir, jei nurodė gydytojas, naudokite vietinį steroidinį kremą

Prieš miegą duodami vaikui vaistų nuo niežėjimo (antihistamininių vaistų) sumažinsite niežėjimą ir padėsite jam patogiau miegoti.

Venkite įprastų veiksnių, tokių kaip staigūs temperatūros pokyčiai, dulkės, gyvūnų kailis, tabako dūmai ir stresas

Naudokite švelnų muilą ir aprenkite vaiką šviesiais medvilniniais drabužiais

Nuveskite savo vaiką pas gydytoją, jei niežulys trukdo jo kasdienei veiklai ar miegoti, arba jei yra pluta ar išsiliejusių opų.

8. Astma

Ar jūsų vaikas kartais švokščia ir jaučia spaudimą ar skausmą krūtinėje? Ar jam sunku kvėpuoti? Arba jis turi kosulį, kuris nepraeina. Sergant astma, vaiko kvėpavimo takai yra jautrūs ir uždegę. Tai labai dažna ir paveikia apie 20 procentų Singapūro vaikų.

Ką daryti:

Nedelsdami paprašykite vaiko naudoti inhaliatorių, kaip nurodė gydytojas. Procedūrą kartokite kas 20 minučių iki valandos

Venkite įprastų veiksnių, tokių kaip dulkės, žiedadulkės, gyvūnų kailiai, tabako dūmai ir stresas

Nedelsdami pristatykite vaiką pas gydytoją, jei astmos simptomai nepalengvėjo arba pablogėjo arba simptomai atsinaujina per keturias valandas.

Sužinokite daugiau apie astmos priežastis ir Singapūre siūlomus gydymo būdus.

9. Alerginis rinitas (alergijos)

Ar jūsų vaikas nuolat čiaudi ir sloga? Singapūre alerginis rinitas yra nuolatinis dėl atogrąžų oro. Tai dažniausia lėtinė alerginė vaikų liga, kuri gali būti susijusi su astma, ausų infekcijomis ar egzema. Tai taip pat gali sutrikdyti miegą.

Ką daryti:

Venkite įprastų veiksnių, tokių kaip dulkių erkės ir tabako dūmai

Norėdami sumažinti dulkių kiekį, naudokite didelio efektyvumo kietųjų dalelių oro filtrą

Pabandykite naudoti papildomą pagalvę, kad vaiko galva būtų atremta, kad sumažintumėte spūstis ir palengvintumėte jo kvėpavimą.

Nuveskite vaiką pas gydytoją, jei alerginis rinitas paveikia jo kasdienę veiklą. Jo gydytojas gali skirti geriamųjų antihistamininių vaistų ir (arba) nosies purškalų

10. Vidurių užkietėjimas

Ar jūsų kūdikis ar vaikas tuštinasi ne taip dažnai, kaip paprastai? Ar jo išmatos labai sulėtėjo ir ar jo išmatos yra kietesnės nei įprastai? Jis gali turėti vidurių užkietėjimą. Kiti simptomai yra kietas pilvas, diskomfortas ir kaprizas. Žindomi kūdikiai retai kenčia nuo vidurių užkietėjimo, nes motinos pienas lengvai virškinamas.


Ką daryti:

Pasitarkite su savo gydytoju prieš bandydami ką nors sumažinti jūsų kūdikio diskomfortui.

Skirtingo amžiaus vaikai gali turėti skirtingą žarnyno judėjimą. Žinokite, ką daryti, kai vaikui sunku tuštintis.

.