Kam skirtas šis vaistas?

Šiame lapelyje aprašomas didesnių amoksicilino ir koamoksiklavo/amoksicilino klavulanato dozių vartojimas vaikams gydant jų infekcijas.

Amoksicilino ir Co-amoxiclav/Amoxicillin-Clavulanate sudėtyje yra veikliosios medžiagos amoksicilino. Amoksicilinas priklauso antibiotikų, žinomų kaip penicilinas, grupei ir vartojamas įvairioms bakterijų sukeltoms infekcijoms gydyti, įskaitant krūtinės ląstos (pneumonija), vidurinės ausies (vidurinės ausies uždegimo), sinusų (sinusitą), tonziles (tonzilitą) infekcijas. , šlapimo takų, odos ir minkštųjų audinių.

Didelės amoksicilino dozės (pvz., nuo 80 iki 90 mg/kg per parą) paprastai skiriamos siekiant įveikti atsparumą antibiotikams, atsiradusį įprastoms bakterijoms, kurios gali sukelti šias infekcijas, pavyzdžiui:

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

Ką daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

Jei pamiršote išgerti dozę, išgerkite ją, kai tik prisiminsite. Tada kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Nevartokite dviejų dozių, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

  • Esate alergiškas šiam vaistui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai.

  • Jūs vartojate bet kokius kitus vaistus, įskaitant papildus, tradicinius vaistus ir vaistažoles.

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

Kai kurie dažni šalutiniai poveikiai, kuriuos galite patirti, yra

  • Pykinimas ir skrandžio sutrikimas

    • Vartokite vaistą valgio metu arba po jo
  • Viduriavimas

    • Gerkite daug vandens, kad išliktumėte hidratuotas

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

Labai retai šis vaistas gali sukelti stiprų vandeningą ir (arba) kruviną viduriavimą, karščiavimą ir skausmingus skrandžio spazmus. Tai gali atsitikti vieną ar dvi dienas po to, kai pradėsite vartoti antibiotiką, iki kelių savaičių po to, kai baigsite vartoti antibiotiką. Taip yra dėl per didelio bakterijų augimo, C. difficilestorojoje žarnoje.

Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Kokio maisto ar vaistų turėčiau vengti vartojant šį vaistą?

Vartokite probiotikus bent 2 valandas pertrauką nuo antibiotikų, nes antibiotikai gali sumažinti probiotikų veiksmingumą.

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

Priklausomai nuo to, ar vartojate tabletę, ar suspensiją; laikymo sąlygos gali skirtis. Paklauskite savo sveikatos priežiūros specialistų apie tinkamas vartojamo antibiotiko laikymo sąlygas.

Kaip turėčiau saugiai išmesti šį vaistą?

Supakuokite šį vaistą į juodą šiukšlių maišą ir sandariai uždarykite, prieš išmesdami į šiukšlių dėžę ar šiukšliadėžę.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2021 m. sausio mėn