„Sprint“ renginiai yra vienas svarbiausių įvykių bet kuriose olimpinėse žaidynėse, o „Tokyo 2020“ niekuo nesiskirs.

Šiemet moterų 100 m distancija išsiskiria kaip viena labiausiai laukiamų žaidynių lenktynių.

Greičiausios trasos moterys, įskaitant Didžiosios Britanijos medalių viltį Diną Asher-Smith, šeštadienio pusfinalyje rikiuojasi nuo 11:15 BST, o finalas-13:50.

Štai penkios priežastys, dėl kurių turėtumėte žiūrėti.

GB yra tikras varžovas

Dina Asher-Smith
Dina Asher-Smith gegužę Gateshede pasiekė puikią 100 m pergalę, įveikdama Sha’Carri Richardson, Shelly-Ann Fraser-Pryce ir Marie-Josee Ta Lou

Žvelgiant iš britų perspektyvos, BBC lengvosios atletikos komentatorius Steve’as Cramas sako „mes turime tikrą varžovą“ Asher-Smith.

„Mes ne visada turėjome ką nors, kas turėjo galimybę laimėti, bet tikrai laimėti medalį“, – sakė Cramas. – Dina žino, kad jai teks pasirodyti geriausiai, bet ji yra mano trejetuke.

GB neturėjo moters olimpiniame 100 m finale nuo 2008 m. Jeanette Kwakye, Pekine finišavusi šešta, yra įsitikinusi, kad greičiausia visų laikų britė gali iškovoti medalį.

„Mes, kaip 200 m pasaulio čempionė, žinome, ką Dina sugeba, tačiau ji taip pat jaudina kaip 100 m bėgikė. Ji turės būti pati geriausia, kad galėtų varžytis dėl medalių”, – sakė ji.

„Mums patinka Dina ir kodėl mes esame tokie tikri dėl jos medalių tikimybės, kad ji yra čempionės atlikėja ir konkurentė ir žino, kaip tai padaryti“.

Įveikęs greičiausią 11 -ąją vietą, Asher-Smith šeštadienį dalyvaus pirmajame Tokijo 2020 m 100 m pusfinalyje-prieš Elaine Thompson-Herah-11:15 BST (19:15 vietos laiku).

„Šiuo metu daug įdomiau nei vyrų“

Marie-Josée Ta Lou, Shelly-Ann Fraser-Pryce ir Dina Asher-Smith
Shelly-Ann Fraser-Pryce laimėjo auksą 2019 m. Pasaulio čempionate 100 m Dohoje, o Dina Asher-Smith laimėjo sidabrą, o Marie-Josée Ta Lou-bronzą

„Mes visi žinome Shelly-Ann Fraser-Pryce, visi žinome Elaine Thompson-Herah. Dina tampa didžiule vardu”,-sakė 1984 m. 1500 m olimpinio sidabro medalio laimėtojas.

„Vyrų pusėje tai yra atviros lenktynės. Kiekvienas, kuris patenka į vyrų 100 m finalą, tikriausiai gali tikrai išsirikiuoti į eilę ir pagalvoti …” Gal čia galėčiau iškovoti medalį „. Tai kai kuriais atžvilgiais malonu, bet atkreipiant dėmesį įvykis, tai ne Boltas ir ne [Justin] Gatlinas ar net [Yohan] Bleikas.

„Trūksta kai kurių personažų, kuriuos turėjome pažinti per pastaruosius 10 metų. Nors moterys turi charakterius, jos turi žinomus žmones.”

Dar geriau, kad geriausi varžovai yra savo gyvenimo formos, sako buvęs Didžiosios Britanijos 100 m čempionas Kwakye.

„Labai įdomu matyti juos visus išsirikiavus į eilę ir būti pasirengusiems 100 metrų, kurie pirmą kartą per ilgą laiką aplenks tai, ką mes galvojame apie vyrus. Šiuo metu tai yra daug įdomiau nei vyrai. „

Nėra gerbėjų? Jokiu problemu

BBC
Tik amerikiečių legenda Florence Griffith-Joyner bėgo greičiau nei Shelly-Ann Fraser-Pryce

Viso „Covid-19“ pandemijos metu sportininkai reguliariai varžėsi tuščiose stadionuose arba prieš labai nedaug sirgalių. Jų laikai nenukentėjo.

Birželio mėnesį Fraser-Pryce tapo antra greičiausia moteris istorijoje nubėgęs 10,63 sekundės Kingstone. Tik pasaulio rekordininkė Florence Griffith-Joyner bėgo greičiau.

„Visi sportininkai sako tą patį, kad kai eini į savo kvartalus, nesvarbu, ar ten yra 100 000 žmonių, ar niekas. Mes vis tiek matysime didelius pasirodymus”, – sakė Cramas.

Kwakye pridūrė: „Kartais ši minia gali pridėti papildomą procentą namų sportininkams, tačiau čia nėra namų sportininkų.

„Visa tai labai susiję su pasididžiavimu, tuo, kad esi geriausias ir kas sugeba tai padaryti, todėl nemanau, kad minia padarys tokį skirtumą. Tikrai manau, kad vis tiek turėsime reginį.”

Dramblio Kaulo Kranto Marie-Josee Ta Lou įveikė penktą greičiausią metų laiką penktadienio 100 m bėgime Tokijuje su pūslėmis 10,78.

Jis plačiai atidarytas

Shelly-Ann Fraser-Pryce ir jos sūnus
Fraser-Pryce, kuri 2017 m. Dėl sūnaus gimimo praleido daugiau nei vienerius metus, siekia trečiojo olimpinio 100 m čempiono titulo po to, kai 2008 ir 2012 m. Iškovojo auksą. 2016 m. Rio taip pat iškovojo bronzą.

Šiais metais neturėdamas nė vieno išskirtinio atlikėjo, negalėsite lengvai išrinkti nugalėtojo.

Jamaikos trio Shericka Jackson, Thompson-Herah ir Fraser-Pryce praėjo žemiau 10,8 sekundės, o tai yra įspūdingiausia pastarajai, kuri tik po dvejų metų nuo sporto susilaukia sūnaus Zyono.

„Shelly-Ann anksčiau ją laimėjo du kartus 2008 ir 2012 m. Ji turi daugybę pasaulio medalių. Ji žino, kaip laimėti, ir tai daro savo gyvenimo forma ir kaip motina, todėl jos motyvacija pasikeis, viskas apie tai Jos prioritetai yra skirtingi, todėl tai labai įdomu “, – sakė Kwakye.

Jos kolega jamaikietis Džeksonas nukrito nuo 400 m, o Kwakye sako, kad 26 metų mergina Tokijuje gali nustebinti.

„Shericka atlieka tokį nuostabų, neįtikėtiną darbą“, – sakė ji. „Būti tokioje padėtyje jai yra puiku, nes ji neturi ko prarasti. Niekas iš jos nieko nesitiki, todėl bus tikrai įdomu pamatyti, kaip ji eina ratais, būdama visiškai atsipalaidavusi dėl to.”

Nors Asher-Smith šiais metais pasiekė tik 10-ą greičiausią laiką, ji dar nepralaimėjo lenktynių ir puolė į pergalę per Fraser-Pryce gegužę.

Tai tikrai bet kurio žmogaus žaidimas.

Išskirtinės 2021 metų žvaigždės nėra

Prieš ją gavo vieno mėnesio draudimą Tai leistų jai nepatekti į olimpines žaidynes, kai marihuanos testas buvo teigiamas, JAV sprinteris Sha’Carri Richardsonas, be abejo, buvo 100 metrų mėgstamiausias išvykstantis į Tokiją.

Kol Fraser-Pryce neužtemdė savo laiko Kingstone, 21-erių sprinto sensacija buvo greičiausia šių metų moteris pasaulyje ir šešta greičiausia istorijoje, nubėgusi 10,72 Majamyje.

Kwakye sako, kad jos nebuvimas Tokijuje lenktynes ​​dar labiau intriguoja.

„Ji sukėlė tokį ažiotažą, nes yra toks išskirtinis talentas. Žmonės vis dar apie ją kalbės”, – sakė ji.

„Ji mano, kad galėjo ten nuvykti ir laimėti, įveikti du stipriausius jamaikiečius. Žmonės vis tiek stebės, kas yra toks triukšmas”.

Cramas pridūrė: „Esu nusivylęs sportu.

„Mes visi ją stebėjome trejus ar ketverius metus, nes ji buvo nuostabus jaunas talentas ir sumušė rekordus kolegijoje.

„Tikiuosi, kad likusį sezoną pamatysime ją lenktyniaujančią. Ji galėtų tai padaryti, jei norėtų, nes jos draudimas bus baigtas. Kitais metais pasaulio čempionatas vyks Eugenijuje, todėl aš visiškai tikiuosi jos sugrįžti. Kitus trejus ar ketverius metus gali būti dominuojanti jėga “.

Reklamjuostės vaizdų skaitymas aplink BBC - mėlynaPoraštė - mėlyna