Hazelas Roy antradienį pasijuto priverstas parodyti solidarumą p. Rashfordui, nepaisant to, kad tai buvo 75-asis gimtadienis. „Buvau pasibaisėjusi, kai išgirdau, kad siena buvo sugadinta“, – sakė ji. Tačiau ji pridūrė: „Buvau taip nuoširdžiai girdėjusi, kad daugelis žmonių atėjo jam pasiūlyti savo palaikymo, nes manau, kad tai, ką jis padarė, yra nuostabu“.

Gerokai prieš jo, kaip „Manchester United“ ir Anglijos rinktinės futbolo žvaigždės, kilimą ponas Rashfordas, dabar garsus daugiamilijonierius, kadaise rėmėsi nemokamu maitinimu mokykloje.

Pernai užrakinimo metu p. Rashfordas pristatė kampaniją, padedančią aprūpinti maistu daugiau nei dviem milijonams britų vaikų per koronaviruso užrakinimą – pastangos atkreipė šalies dėmesį po to, kai ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausybė atsisakė pratęsti su Covidu susijusią nemokamą mokyklą maitinimo programa į šešių savaičių vasaros atostogas praėjusiais metais. Ponas Johnsonas galų gale padarė Apsisukimas sulaukęs plačios kritikos.

„Button Lane“ pradinėje mokykloje, kur kažkada mokėsi ponas Rashfordas, vyriausioji mokytoja Emma Roberts teigė, kad tiek darbuotojus, tiek mokinius labai paveikė rasistinės prievartos potvynis, nukreiptas į vis dar mokykloje besilankantį poną Rashfordą.

„Kalbėdami su mokiniais šią savaitę, jie labiau jaudinasi, kad Marcusui teko kovoti su rasistine prievarta, nei tai, kad Anglija pralaimėjo finale“, – sakė ji.

Paskutinių 12 mėnesių elitinio futbolo, krepšinio, teniso, golfo ir ledo ritulio sportininkų nukreiptų tweetų analizė Pickswise, sporto lažybų svetainėje, nustatyta, kad p. Rashfordas patyrė daugiau atakų „Twitter“ nei bet kuris kitas pasaulio futbolininkas. Vienintelis sportininkas, sulaukęs daugiau piktnaudžiavimo tweetų, buvo krepšininkas LeBronas Jamesas.

Aistringa Anglijos gerbėja ir antirazizmo kampanijų dalyvė Shaista Aziz yra viena iš trijų pradėjusių moterų #TheThreeHijabis internetinė peticija, kuri dabar gavo beveik milijoną parašų, ragindama Anglijos futbolo asociaciją ir Didžiosios Britanijos vyriausybę visam laikui uždrausti futbolo varžybas rengti rasistinius išnaudojimus internete ar ne.