Privalumai sveikatai ir šalutiniai poveikiai, kuriuos turite žinoti

Pasaulis pamažu atsibunda nuo naujo supermaisto – tokio, kurio gimtinė yra Indija ir kurį vartojome šimtmečius. Moringa oleifera – geriau žinomas kaip būgnelių medis ir dar žinomas kaip krienų/beno medis – Ajurvedoje naudojama jau daugelį metų.

Moringa nauda sveikatai apima ligų, tokių kaip diabetas, anemija, artritas, kepenų ir širdies ligos, kvėpavimo takų, odos ir virškinimo sutrikimai, gydymą ir prevenciją. Galima naudoti šio medžio žievę, lapus, žiedus, vaisius, sėklas ir aliejų. Indijoje iš blauzdelių gabalėlių gaminamas karis, galima dėti į sambarą ir pan.. Galima vartoti ir miltelių pavidalu – švieži lapai džiovinami, o paskui susmulkinami iki miltelių.

Moringa yra puikus daugelio vitaminų ir mineralų šaltinis. Tyrimai parodė, kad moringa miltelių pavidalu turi:

 • 9 kartus daugiau baltymų nei jogurte
 • 10 kartų daugiau vitamino A nei morkose
 • 15 kartų daugiau kalio nei bananuose
 • 17 kartų daugiau kalcio nei piene
 • 50% daugiau vitamino C nei apelsinuose
 • 25 kartus daugiau geležies nei špinatuose

8 įrodyta Moringa nauda sveikatai

Privalumai sveikatai ir šalutiniai poveikiai, kuriuos turite žinoti

1. Moringoje gausu maistinių medžiagų

Be vitaminų, mineralų, kalcio ir kalio, moringoje gausu aminorūgščių. Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamento tyrimai parodė, kad moringoje yra 18 iš 20 aminorūgščių – žmogaus organizme esančių baltymų statybinių blokų. Savo knygoje „Miracle Tree“ daktarė Monica Marcu rašo, kad moringa yra vienas iš nedaugelio augalų, kuriame yra „visos 9 nepakeičiamos aminorūgštys, kurių organizmas negali pasigaminti“.

2. Kovoja su laisvaisiais radikalais

Antioksidantai – flavonoidai, polifenoliai ir askorbo rūgštis – kovoja su laisvaisiais radikalais – molekulėmis, kurios sukelia uždegimą, ląstelių pažeidimą ir oksidacinį stresą.

3. Galima sumažinti diabeto simptomus

Nustatyta, kad miltelių pavidalo moringa veiksmingai mažina lipidų ir gliukozės kiekį, reguliuoja oksidacinį stresą ir mažina cukraus kiekį kraujyje.

4. Tai širdžiai sveikas maistas

Kadangi moringa padeda kontroliuoti lipidų kiekį, ji gali užkirsti kelią apnašų susidarymui arterijose ir sumažinti cholesterolio kiekį. Tai sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

5. Moringa gali kovoti su įprastomis infekcijomis

Antibakterinės ir priešgrybelinės moringos savybės padeda kovoti su infekcijomis. Jis veikia prieš tam tikrus grybelius, sukeliančius odos infekcijas, ir bakterijas, atsakingas už kraujo ir šlapimo takų infekcijas.

6. Moringa Padeda greičiau gyti žaizdoms

Moringa_2 nauda sveikatai

Moringos lapai turi kraujo krešėjimo savybių. Vartojant reguliariai, jis sumažina krešėjimo laiką, užtikrina greitesnį kraujavimo sustabdymą ir pagreitina gijimą.

7. Moringa Gerina smegenų sveikatą

Antioksidacinės savybės mažina neuronų degeneraciją ir gerina smegenų veiklą. Tyrimai rodo, kad moringos lapai gali apsaugoti nuo Alzheimerio ligos simptomų ir netgi sulėtinti jos atsiradimą.

8. Moringa Saugo kepenų sveikatą

Didelė polifenolių koncentracija apsaugo kepenis nuo toksiškumo, oksidacijos ir žalos.

Ar yra koks nors šalutinis Moringa poveikis?

 • Moringa turi vidurius laisvinančių savybių. Dideliais kiekiais jis gali sukelti skrandžio sutrikimus, dujų išsiplėtimą, viduriavimą ir rėmenį.
 • Jei jums nepatinka skonis, tai gali suaktyvinti jūsų dusulio refleksą. Venkite vartoti per daug, nes tai gali sukelti pykinimą.
 • Tam tikros cheminės medžiagos, esančios šaknyse, žieduose ir žievėje, gali sukelti nėščių moterų gimdos susitraukimus. Jie gali padidinti persileidimo riziką.
 • Moterys, maitinančios krūtimi, turėtų vengti moringos, nes kai kurios sudedamosios dalys gali būti netinkamos kūdikiams.
 • Žmonės, vartojantys kraują skystinančius vaistus, tokius kaip varfarinas, turėtų susilaikyti nuo reguliaraus moringos vartojimo.
 • Reikėtų vengti sėklų ekstraktų, nes jie gali sukelti toksinį poveikį imuninėms ląstelėms.

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti moringa mažus vaikus, nėščias moteris ar vyresnio amžiaus žmones.

Atsisiųskite Healthifyme APP