LONDONAS – Anglija apglėbė savo nacionalinę futbolo komandą rytą po to, kai jos istorijos kūrimas baigėsi skaudžiu pralaimėjimu. Tačiau negražus rasistinių strėlių išsiveržimas prieš kai kuriuos jaunus „Black“ žaidėjus priminė, kad ne visi šlovina įvairiapusį šalies portretą, kurį atspindi ši komanda.

Londono metropoliteno policija pirmadienį pareiškė tirsianti „įžeidžiančius ir rasistinius socialinės žiniasklaidos komentarus, nukreiptus futbolininkams“ po žaidimo, kurį Anglija pralaimėjo Italijai po to, kai trys žaidėjai – Marcusas Rashfordas, Jadonas Sancho ir Bukayo Saka – praleido baudos smūgius.

Trys juodaodžiai žaidėjai yra vieni iš jauniausių jaunatviškos komandos narių, kuri per paskutines keturias savaites užkariavo nacionalinę vaizduotę, kai ji įsiveržė į paskutinį Europos futbolo čempionato žaidimą, kuris yra pirmasis Anglijos pergalė dideliame turnyre. per 55 metus.

Rasistiniai išpuoliai, panašūs į daugelį metų kankinantys Europos futbolą, iš karto pasmerkė lyderius, įskaitant premjerą Borisą Johnsoną ir princą Williamą, karalienės Elizabeth anūką, kuris yra Anglijos futbolo asociacijos prezidentas.

„Ši Anglijos komanda nusipelno būti giriama kaip didvyriai, o ne rasine prievarta socialinėje žiniasklaidoje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė p. Johnsonas. „Atsakingi už šią siaubingą prievartą turėtų gėdytis savęs“.

Kiti paragino „Twitter“ ir „Instagram“ atsisakyti savo platformų naudojimo rasistine kalba ir tropais. Kai kurie atkreipė dėmesį, kad Anglijos žaidėjai kampaniją už teisingesnę ir teisingesnę visuomenę pavertė centrine savo pranešimo dalimi, atsiklaupę prieš žaidynes protestuodami prieš rasinę neteisybę.

„Štai kodėl mes imamės kelio“, – socialiniame tinkle „Twitter“ sakė juodasis Darbo partijos parlamento narys Davidas Lammy. „Meldžiantis už geresnę ateitį – vertas kiekvieno Anglijos žaidėjo vertybių, grožio ir pagarbos.“

Kitoje epochoje tokia netektis, tokia nejaukiai pažįstama ilgai kenčiantiems Anglijos gerbėjams, galėjo sukelti kaltinimus ne tik socialinės žiniasklaidos srityje. Tačiau Didžiosios Britanijos laikraščiai palaikė vieningai ir sutelkė dėmesį į įkvepiantį komandos bėgimą tiek į dvasios triuškinantį pralaimėjimą.

„Skaudu … bet mes taip didžiuojamės jumis“, – sakė „The Daily Express“. „Liūtų pasididžiavimas“, – sakė „The Sun“, žaisdama slapyvardį, kilusį iš komandos emblemos, „Trys liūtai“. „Viskas baigiasi ašaromis“, – sakė „The Daily Mail“, kuri, kaip ir jos konkurentai, paleido viso puslapio vadybininko Garetho Southgate’o nuotrauką, paguodama suirzusį poną Saką po to, kai Italijos vartininkas išgelbėjo jo smūgį.

Ponas Southgate’as prisiėmė atsakomybę už pralaimėjimą sakydamas, kad pakeitė du jaunus žaidėjus į aikštę likus vos kelioms minutėms iki pratęsimo pabaigos, kad susidurtų su didžiuliu baudų metimo spaudimu.

„Nusprendėme atlikti pakeitimus artėjant žaidimo pabaigai, o mes laimime ir pralaimime kartu kaip komanda“, – sakė jis transliuotojui ITV. „Tai buvo mūsų įsakymas. Bet tai mano kvietimas “.

Ponui Southgate’ui tai buvo siaubingai pažįstamas atsisakymas. 1996 metais būdamas Anglijos komandos žaidėju jis praleido lemtingą baudos smūgį prieš Vokietiją Europos čempionato pusfinalyje. Jo nelaimė užėmė vietą netolimų praleidimų, ankstyvų išėjimų ir prapūstų šansų litanijoje, kuri pakenkė Anglijai.

Buvo ir kitų priminimų apie grubesnę Anglijos futbolo istorijos pusę. Likus dviem valandoms iki žaidimo, kai jaudulys už Wembley stadiono buvo pastatytas iki karščiavimo, šimtai žmonių sulaužė apsauginį barjerą ir be bilietų išspaudė vartus.

Apsaugininkai ir policija, kai kurie ant arklio, bandė sulaikyti minią, tačiau pasirodė bejėgiai, kad sulaikytų juos nuo žemių. Tai buvo dar viena kritika policijos departamentui, kuris pastaruoju metu pateko į ugnį dėl daugybės taktinių klaidų ir abejotino elgesio.

„Vemblio stadione buvo pažeistas saugumas, dėl kurio nedaug žmonių į stadioną pateko be bilieto”, – pripažino policijos atstovas, stadiono valdžiai iš pradžių neigus, kad tai įvyko.

Per antrąjį kėlinį žiūrovas išbėgo į aikštę ir jį turėjo išblaškyti keturi apsaugos darbuotojai, kol jis buvo palydėtas nuo velėnos. Anksčiau, grojant Italijos himnui, minioje knibždėte knibždėte knibždėte knibždėte knibždėte knibždėte knibždėte knibždėte knibždėte knibždėte knibždėjo minios – nacionalistinis demonstravimas, sugadinęs keletą Londone žaistų žaidimų.

Kai kuriems visuomenės sveikatos ekspertams 60 tūkst. Žmonių, kurie pakavo Wembley, atrodė kaip galimas superspreader įvykis, tuo metu, kai Didžioji Britanija jau praneša apie daugiau nei 30 000 naujų koronaviruso atvejų per dieną.

Šaltoje po nuostolių ponas Johnsonas pirmadienį pasirengė šaliai pasakyti, kad nors vyriausybė žengė į priekį planuodama panaikinti didžiąją dalį likusių apribojimų liepos 19 d., Ji ragins žmones, tačiau nereikalaus, kad jie ir toliau dėvėtų veido kaukės uždarose erdvėse, pavyzdžiui, autobusuose ir metro.

Didžiojoje šalies dalyje Anglijos pasirodymas turnyre buvo vienijantis įvykis – labai reikalingas balzamas po 16 mėnesių trukusio uždarymo ir ketverių su puse metų bartis dėl „Brexit“. Nuo pono Johnsono iki karalienės komanda išreiškė palaikymą, jaudulį ir gryną džiaugsmą.

Vis dėlto jos žaidėjai, kurie savo šlovę panaudojo užimdami politines pozicijas, taip pat sukėlė prieštaringų emocijų – ir ne tik tarp internete tykančių rasistinių subkultūrų. Pono Johnsono namų sekretorius Priti Patelis atsisakė smerkti žmones už tai, kad prieš juos žaidžiant komanda atsiklaupė.

Lee Andersonas, konservatorių parlamento narys, išrinktas 2019 m. Palaikant „Brexit“ palaikymo bangą p. Johnsono partijai, pažadėjo nežiūrėti Anglijos rungtynių tol, kol žaidėjai atsiklaupė, ką jie darė sekmadienį ir prisijungė prie Italijos komanda.

„Aš esu didžiulis Anglijos šalininkas, padariau pareiškimą, laikausi savo žodžių“, – sakė jis konservatyviam naujienų kanalui „GB News“. „Aš nežiūrėsiu žaidimo, bet palaikysiu komandą.“

D. Rashfordas, britų kilmės „Manchester United“ karibų paveldo lyderis, vadovavo kampanijai, privertusiai poną Johnsoną pakeisti kursą dėl plano sustabdyti skurdžių šeimų vaikų nemokamus pietus pandemijos metu. Po žaidimo kai kurie socialiniuose tinkluose paragino P. Rashfordą sutelkti dėmesį į baudų smūgius, o ne į politiką.

Tačiau P. Southgate’as nepaisė savo socialiai mąstančių žaidėjų palaikymo. Į laišką „Brangioji Anglija“ praėjusį mėnesį paskelbtas sporto svetainėje, jis rašė, kad jaunimas neišvengiamai laikysis kitokio požiūrio į anglą nei jo kartos žmonės.

„Šioje saloje mes norime apsaugoti savo vertybes ir tradicijas, kaip ir turėtume, tačiau tai neturėtų atsitikti savistatos ir pažangos sąskaita“, – sakė p. Southgate’as. „Man aišku, kad einame į daug tolerantiškesnę ir supratingesnę visuomenę, ir aš žinau, kad mūsų vyrukai bus didelė to dalis“.