Mamos ir tėčiai turi būti atsargūs, jei jūsų kūdikis kosėja ir švokščia.
Sveikatos skatinimo taryba, bendradarbiaudama su Nacionalinės universitetinės ligoninės Neonatologijos skyriaus vyresniąja konsultante dr. Yvonne Ng.Gali būti neramu girdėti, kaip jūsų mažylis kosėja ar švokščia.

Kosulys yra natūralus organizmo būdas išvalyti kvėpavimo takus nuo gleivių ir kitų dirgiklių, tokių kaip dulkės ir cigarečių dūmai. Jūsų kūdikis kosėja, kai dirgikliai veikia jo nosį, gerklę, kvėpavimo takus ir plaučius. Jūsų kūdikis taip pat gali kosėti, kai atsigauna nuo peršalimo. Sunkus kosulys su dideliu karščiavimu ir kvėpavimo sunkumais gali rodyti, kad jūsų kūdikis serga plaučių infekcija (pneumonija).
Švokštimas yra aukšto tono švilpimo garsas, kai kūdikis iškvepia. Tai gali reikšti plaučių smulkiųjų kvėpavimo takų infekciją ar uždegimą.
Kosulys gali būti normalus, bet švokštimas ne. Kosulys ir švokštimas gali būti ūminio bronchiolito požymiai. Bronchiolitas pasireiškia kūdikiams ir vaikams iki dvejų metų. Jį sukelia virusai, užkrečiantys smulkius kvėpavimo takus, dažniausiai kvėpavimo takų sincitinio viruso (RSV). Gydymas yra palaikomasis – padėti mažyliui jaustis geriau, kol jis pats atsigauna. Jei jūsų kūdikis karščiuoja, galite duoti jam paracetamolio. Įsitikinkite, kad jūsų kūdikis ir toliau maitina motinos pieną / mišinį, kad išvengtumėte dehidratacijos. Kūdikius, kuriems yra sunkus bronchiolitas (pvz., sunku kvėpuoti, jie negali gerai maitintis), gali prireikti hospitalizuoti deguonies terapijai ir intraveninei hidratacijai.
Susijęs:
Pirmosios mūsų gyvenimo su kūdikiu dienosAr turėčiau kreiptis į gydytoją Stebėkite situaciją ir kreipkitės į gydytoją, jei pastebėsite šiuos dalykus
raudonos vėliavos:
Jūsų vaikui sunku kvėpuoti, pvz., kvėpuoja greičiau nei įprastai, krūtinės sienelės ir šonkaulių įsitraukimas (čiulpimas), švokštimo garsai Jūsų vaikas labai karščiuoja, ty temperatūra viršija 38,0 laipsnių Celsijaus Jūsų vaikas negali gerai maitintis

Susijęs:
Dažnos vaikystės sąlygos – karščiavimas, išvalyk orą
Švari aplinka gali sumažinti dirgiklius, kurie gali sukelti jūsų vaiko kosulį. Norėdami sukurti geresnę aplinką savo kūdikiui, vadovaukitės šiais patarimais:
Stenkitės, kad jūsų kūdikis nepatektų į pasyvų cigarečių dūmą
Pašalinkite daiktus, kuriuose gali kauptis dulkes, pvz., prikimštus žaislus, sunkias užuolaidas, kilimus. Paklodes ir antklodes skalbkite bent du kartus per vieną mėnesį karštame vandenyje, kurio temperatūra ne žemesnė nei 60 laipsnių Celsijaus. Laikykitės geros rankų higienos, kad išvengtumėte įprastų virusų namuose.
Išvalykime orą, kad jūsų kūdikis galėtų lengvai kvėpuoti, o jūs – ramiai.
Apsilankykite „Parent Hub“, kur rasite daugiau naudingų patarimų ir vadovų, kad jūsų kūdikis pradėtų sveikai. Atsisiųskite „HealthHub“ programą
Google Play arba
„Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.

Sveikatos skatinimo taryba