Normalus cukraus kiekis kraujyje – viskas, ką turėtumėte žinoti

Gliukozės (cukraus) kiekis kraujyje (išreiškiamas mg/dL) svyruoja dienos ir nakties metu. Tačiau mūsų kūnas visą dieną stengiasi palaikyti pastovų gliukozės kiekį kraujyje.

Vidutinis cukraus kiekis sveikame kūne yra nuo 90 iki 100 mg/dl. Tačiau kartais šis cukraus kiekis kraujyje gali skirtis dėl įvairių veiksnių, tokių kaip sveikatos būklė, pvz., cukrinis diabetas.

Normalaus cukraus kiekio palaikymas yra lengvai pasiekiamas, jei laikomasi sveikos mitybos ir gyvenimo būdo. Tačiau didelis arba mažas gliukozės kiekis kraujyje yra sveikatos būklės, į kurią reikia atkreipti dėmesį, požymiai. Todėl labai svarbu žinoti apie sveiką cukraus kiekį kraujyje ir kaip jį kontroliuoti.

Norint išvengti ilgalaikių didelių sveikatos problemų, įskaitant širdies ligas, regėjimo praradimą ir inkstų ligas, labai svarbu išlaikyti sveiką ir normalų cukraus kiekį kraujyje.

Be to, kad išvengiama įvairių ligų atsiradimo, cukraus kiekio kraujyje palaikymas sveiko diapazono padidina žmogaus energiją ir nuotaiką. Todėl labai svarbu suprasti, ką reiškia gliukozės kiekis kraujyje, kai tikrinama naudojant matuoklį, bandymo juosteles ir kitą įrangą. Apie tai turėtumėte pasikalbėti su savo medicinos ekspertu.

Normalus cukraus kiekis kraujyje sveikiems žmonėms (suaugusiesiems)

Cukraus ar gliukozės kiekis kraujyje gali būti normalus, didelis arba mažas. Paprastai cukraus kiekį kraujyje reikia išmatuoti praėjus 8 valandoms po valgio. Nors terminas „normalus“ dažnai vartojamas cukriniu diabetu nesergančio asmens cukraus kiekiui kraujyje apibūdinti, jis techniškai netikslus.

Taip yra todėl, kad cukriniu diabetu nesergantiems žmonėms gali padidėti cukraus kiekis kraujyje, ypač pavalgius. Žmonės, sergantys cukriniu diabetu, turėtų stebėti cukraus kiekį kraujyje ir vartoti pakankamai insulino arba gliukozės kiekį mažinančių vaistų, kad išlaikytų sveiką pusiausvyrą, nes jų organizmas negali tinkamai gaminti ar naudoti insulino.

Pagal bendrąsias gaires normalus cukraus kiekis kraujyje žmonėms yra:

 • Nors normalus cukraus kiekis kraujyje sveikam suaugusiam žmogui (vyrui ar moteriai) po 8 valandų badavimo yra mažesnis nei 70–99 mg/dl. Normalus cukraus kiekis kraujyje diabetu sergančiam žmogui gali būti laikomas nuo 80 iki 130 mg/dl.
 • Taip pat normalus cukraus kiekis sveikam žmogui po 2 valandų valgymo yra mažesnis nei 140 mg/dl, o diabetu sergančio žmogaus normalus cukraus kiekis gali būti mažesnis nei 180 mg/dl.

Kadangi cukraus kiekis kraujyje keičiasi visą dieną, labai svarbu žinoti svarbius veiksnius, turinčius įtakos tokiam pokyčiui.

 • Maistas kurių vartojame, gali turėti įtakos mūsų cukraus kiekiui kraujyje. Pavyzdžiui, jei valgome turtingą, daug angliavandenių ar kalorijų turintį maistą, mūsų gliukozės kiekio kraujyje rodmenys gali padidėti.
 • Maisto kiekis mes vartojame taip pat gali turėti įtakos mūsų normaliam cukraus kiekiui. Be to, persivalgymas gali padidinti cukraus kiekį.
 • Fizinė veikla gali turėti įtakos mūsų gliukozės kiekiui. Pavyzdžiui, sunkus ir kruopštus darbas gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, o fizinio aktyvumo nebuvimas arba mažesnis jo kiekis gali padidinti cukraus kiekį kraujyje.
 • Tam tikri vaistai gali sutrikdyti gliukozės kiekį kraujyje. Be to, tokios sveikatos būklės kaip hipoglikemija, diabetas ir kepenų liga gali sukelti įprasto cukraus kiekio pokyčius.
 • Alkoholio vartojimas gali sumažėti mūsų geras cukraus kiekio rodmuo. Rūkymas gali sukelti 2 tipo diabetą. Svarbu amžius! Insulino tolerancija mažėja su amžiumi, todėl padidėja diabeto tikimybė.
 • Stresas (fizinis ar psichinis) gali padidinti normalų cukraus kiekį kraujyje. Dėl dehidratacijos gali sumažėti gliukozės kiekis kraujyje.

Daugumą šių problemų galima išspręsti užtikrinus, kad esate tinkamoje aplinkoje ir tinkamai vadovaujant. Be to, kiti diabetu sergantys pacientai, siekiantys pakeisti diabetą, gali suteikti vertingos paramos ir motyvacijos.

„HealthifyMe“ pastaba

Normalus cukraus kiekis kraujyje sveikam suaugusiam žmogui (vyrui ar moteriai) po 8 valandų badavimo yra 70-100 mg/dl. Normalus cukraus kiekis kraujyje po 2 valandų valgymo yra nuo 90 iki 100 mg/dl. Gliukozės kiekis kraujyje kinta visą dieną ir jį veikia suvartoto maisto įvairovė ir kiekis, fizinis aktyvumas, vaistai, alkoholio vartojimas, rūkymas, amžius, stresas ir dehidratacija.

Sureguliuokite cukraus kiekį kraujyje kaip profesionalas

Pacientai, sergantys hiperglikemija ar hipoglikemija, tikriausiai yra susipažinę su retkarčiais kylančiais iššūkiais stebint gliukozės kiekį kraujyje. Gliukozės kiekio kraujyje palaikymas nurodytose ribose yra labai svarbus.

Bet koks staigus gliukozės kiekio kraujyje pokytis gali turėti įtakos jūsų sveikatai. Jei nepaisoma, tokios problemos gali išsivystyti į sunkius organų sutrikimus.

Esant tokioms aplinkybėms, įsijungia HealthifyPro CGM (nuolatinis gliukozės monitorius). Iš CGM galite gauti realiu laiku informaciją apie gliukozės kiekį kraujyje. Be to, pagal surinktus duomenis galite nuspręsti dėl savo mitybos ir mankštos įpročių.

„HealthifyPro“ yra visas paketas, į kurį įeina CGM, „Pro Coaches“ konsultacijos ir išmaniosios svarstyklės, analizuojančios jūsų svorį, atsižvelgiant į kūno riebalų procentą, raumenų masę ir kt.

Taip pat yra medžiagų apykaitos skydelis, kuriame įvertinama jūsų medžiagų apykaitos būklė. Tai visiškai patikimas metodas, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas testavimui, vertinimui ir stebėjimui realiuoju laiku. Patyrę mitybos specialistai padeda sudaryti individualų maitinimo planą, atsižvelgdami į jūsų įvertinimą, ir sekti jūsų veiklą.

Naudodami šį įrankį galite patikrinti gliukozės kiekį kraujyje. Kai tik pradėsite naudoti CGM, galite pamatyti, kaip per dieną kinta gliukozės kiekis kraujyje. Tada galite reguliuoti ir kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje bet kuriuo paros metu naudodami pažangiausias AI ir trenerio intervencijas. Todėl nuolatinis gliukozės matuoklis padeda lengvai sekti gliukozės kiekį kraujyje.

„HealthifyPro“ nuolatinis gliukozės monitorius susietas su jūsų išmaniuoju telefonu, nešiojamuoju kompiuteriu ar pasirinktu kompiuteriu ir yra maitinamas dirbtiniu intelektu. Dėl to tokiu būdu jūs visiškai kontroliuojate savo svorio metimo procesą.

Diabeto tipai

Daugelis žmonių žino tik du pagrindinius diabeto tipus: 1 ir 2 tipo diabetas. Tačiau gestacinio diabeto ir prediabeto paplitimas taip pat didėja. Taigi diabetą galima suskirstyti į šias keturias rūšis.

1 tipo diabetas

1 tipo diabetas, anksčiau žinomas kaip nuo insulino priklausomas diabetas arba nepilnamečių diabetas, pasižymi visišku insulino gamybos trūkumu kasoje. Todėl daugelis žmonių, sergančių 1 tipo cukriniu diabetu, insulino injekcijas vartoja visą likusį gyvenimą.

2 tipo diabetas

2 tipo cukrinis diabetas, anksčiau žinomas kaip nuo insulino nepriklausomas diabetas arba suaugusiųjų diabetas, pasižymi atsparumu insulinui – būkle, kai organizmas gamina insuliną, bet netinkamai jo panaudoja.

Sergant 2 tipo cukriniu diabetu, kasa dažniausiai gamina pakankamai insulino, tačiau organizmo ląstelės yra jam atsparios. 2 tipo diabetas yra daug dažnesnis nei 1 tipo cukrinis diabetas ir sudaro 90–95% visų atvejų.

Gestacinis diabetas

Gestacinis diabetas yra diabeto forma, kuri išsivysto nėštumo metu. Paprastai jis išnyksta po kūdikio gimimo, tačiau moterims, sergančioms gestaciniu diabetu, padidėja rizika susirgti 2 tipo cukriniu diabetu vėliau.

Prieš diabetą

Prediabetas yra būklė, kai cukraus kiekis kraujyje yra didesnis nei vidutinis, bet nepakankamai aukštas, kad būtų galima diagnozuoti 2 tipo diabetą. Žmonėms, sergantiems prediabetu, yra didesnė rizika susirgti 2 tipo cukriniu diabetu, širdies ligomis ir insultu.

Cukraus kiekis kraujyje – kodėl tai svarbu sergant diabetu?

Cukraus kiekis kraujyje (arba gliukozė kraujyje) yra cukrus arba gliukozė jūsų kraujyje. Cukraus kiekis kraujyje yra gyvybiškai svarbus, nes jis yra svarbus energijos šaltinis jūsų organizmui. Kasos gaminamas hormonas insulinas reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.

Jei sergate cukriniu diabetu, jūsų organizmas arba negamina pakankamai insulino, arba negali efektyviai panaudoti gaminamo insulino. Dėl to padidėja cukraus kiekis kraujyje, o tai gali sukelti keletą rimtų sveikatos problemų, jei negydoma.

Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje gali pažeisti jūsų kraujagysles ir organus ir sukelti širdies ligas, insultą, inkstų ligas, aklumą ir amputaciją. Štai kodėl cukraus kiekio kraujyje kontrolė yra labai svarbi, jei sergate cukriniu diabetu.

Cukraus kiekio kraujyje diagrama suaugusiems, sergantiems diabetu

Toliau pateikiami cukriniu diabetu sergančių asmenų cukraus kiekiai kraujyje.

Žmonės, vyresni nei 20 metų

 • Cukraus kiekis kraujyje po badavimo (FBS diapazonas): 70-100 mg/dl
 • Normalus cukraus kiekis prieš valgį (maistas): 70-130 mg/dl
 • Cukraus kiekis po 1–2 valandų valgymo: Mažiau nei 180 mg/dl
 • Cukraus kiekis kraujyje prieš miegą: 100-140 mg/dl

Cukraus kiekis kraujyje nėščioms moterims

 • Cukraus kiekis kraujyje po badavimo (FBS diapazonas): 70-89 mg/dl
 • Normalus cukraus kiekis prieš valgį (maistas): 89 mg/dl
 • Cukraus lygis po 1–2…