Mometazono furoato vietiniai preparatai

Mometazono furoatas vartojamas paraudimui, patinimui ir niežėjimui, susijusiam su odos ar galvos odos ligomis, pvz., dermatitu ar egzema, gydyti. Jis priklauso vaistų, vadinamų kortikosteroidais, grupei ir turi priešuždegiminį bei niežulį mažinantį poveikį.

Kam vartojamas šis vaistas

Mometazono furoatas vartojamas paraudimui, patinimui ir niežėjimui, susijusiam su odos ar galvos odos ligomis, pvz., dermatitu ar egzema, gydyti. Jis priklauso vaistų, vadinamų kortikosteroidais, grupei ir turi priešuždegiminį bei niežulį mažinantį poveikį.

Dozavimas ir vartojimo būdas

Suaugusieji (18 metų ir vyresni)

Mometazono furoatą reikia tepti plonu sluoksniu ant pažeistos vietos vieną kartą per parą, švelniai įtrinant kremą/tepalą/gelį/vietinį tirpalą ant odos. Kremo / tepalo / gelio / vietinio tirpalo kiekis, kurį turėtumėte naudoti, priklauso nuo pažeistos vietos dydžio. Venkite naudoti per didelius šio produkto kiekius ir nenaudoti didelių odos plotų. Prieš tepdami kremą / tepalą / gelį / vietinį tirpalą, nuplaukite ir nusausinkite visą gydomą plotą.

Nenaudokite kremo / tepalo / gelio / vietinio tirpalo ant odos vietų, kuriose yra įpjovimų ar įbrėžimų, arba odos vietoms, kurios yra užkrėstos. Neuždenkite gydomos vietos tvarsčiu ar tvarsčiu, nebent tai daryti nurodė gydytojas. Netepkite ant veido/akių vokų, nebent tai daryti nurodė gydytojas. Panaudoję produktą, kruopščiai nusiplaukite rankas ir venkite patekimo į akis, burną ar šnerves. Jei produktas pateko į bet kurią iš šių vietų, nedelsiant nuplaukite dideliu kiekiu vandens.

Naudojimo trukmė skiriasi, todėl, kai tik jūsų odos būklė išnyks, vartojimą turėtumėte nutraukti. Turėtumėte kreiptis į gydytoją, jei jūsų būklė nepagerėjo per 2 savaites.

Nesidalinkite produktu su kitais, net jei jie turi panašių požymių ir simptomų.

Šalutinis poveikis, atsargumo priemonės, kontraindikacijos

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą

Šio kremo / tepalo / gelio / vietinio tirpalo reikėtų vengti, jei esate buvęs alergiškas mometazono furoatui arba bet kuriai kitai išvardytai produkto sudedamajai daliai.

Šio vaisto negalima vartoti jaunesniems nei 18 metų vaikams ar paaugliams, nebent būtų paskirtas gydytojas.

Mometazono furoato vartojimo nėštumo metu patirties yra nedaug. Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Šalutiniai poveikiai

Odos deginimas, niežėjimas, dirginimas, pleiskanojimas arba išsausėjimas naudojimo vietoje. Spuogai, plaukų folikulų uždegimas, sukeliantis per didelį plaukų augimą, bėrimai aplink burną, alerginis kontaktinis dermatitas, odos maceracija, antrinė odos infekcija.

Ilgai arba per daug naudojant, oda gali suplonėti arba pakisti odos spalva.

Naudojimas ir sandėliavimas

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti vėsioje, sausoje vietoje ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.

Kada kreiptis papildomos medicininės pagalbos

Nedelsdami pasakykite gydytojui ir (arba) vaistininkui, jei dėl šio vaisto pasireiškė bet kokie alerginiai simptomai (pvz., išbėrimas, niežulys, pasunkėjęs kvėpavimas arba veido, lūpų ar sričių aplink akis patinimas) arba sunkus šalutinis poveikis.

Kreipkitės į gydytoją, jei vartojimo vietoje yra infekcijos požymių, pvz., paraudimas, patinimas, pūlių išsiskyrimas.

Kreipkitės į gydytoją, jei jūsų būklė pablogėja arba per 2 savaites nepagerėjote.

Tiesiog paklausk!  Jūsų vaistininkas – žinokite savo vaistą, gaukite jį teisingai!

Informacija atnaujinta 2016 m. kovo 31 d
Parengė Singapūro farmacijos draugija (www.pss.org.sg)